Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed azokról, akik...

Mi a véleményed azokról, akik anno Németországnak drukkoltak volna a II. világháborúban?

Figyelt kérdés
Mikor tanultam az eseményekről, az igazságtalan hadisarcról, a hadsereg maximalizálásáról, Trianonról, német területek bekebelezéséről, a francia csapatok Németországban állomásozásáról még 15 évvel 1918 után is, én is az igazság felvillanásának éreztem az elképesztő német győzelmet Franciaországon és a további hadi sikereket. Még ha részben igazságtalannak is lehet mondani őket bizonyos szempontból. (De hát az antant ugyanúgy megszállta Németországot 15 évre az I. vh után, majd máig, 70 évvel később is letörik a német öntudatot, nemzeti büszkeséget.) Pl. a közbeeső államok lerohanását. De annyi igazságtalanság, gonoszkodás érte Németországot, hogy még távoli hódításait sem éreztem akkora igazságtalanságnak. Az egész világ volt ellene mindkét háborúban.

2018. szept. 22. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Drukkoltam volna Németországnak a II. világháborúban, de nem Hitlernem és a náci kutyáinak. Ne felejtsd el, hogy ők magyarokat is öltek, elfoglalták Magyarországot is (Margarethe hadművelet). Nem tekintettek minket teljes jogú szövetségesnek, abból az okból, hogy nem akartuk meghódítani a világot és kiírtani mindenkit aki nem értett velünk egyet vagy alsóbbrendű nemzetiség volt.
2018. szept. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Az a véleményem, hogy megérdemelték volna, hogy Németország győzzön. Egyfelől mert akkor valószínűleg meg sem születnek, és így nem pusztítják feleslegesen a bolygó erőforrásait, másfelől pedig ha mégis, akkor most az Urálban törnék valahol a követ, mint az alsóbbrendű faj jellegzetes képviselői. Onnan pedig nem tudnák mérgezni a netet az ostobaságaikkal, ráadásul megkapnák, amit érdemelnek.
2018. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
#2 Te meg miről beszélsz?
2018. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

A mi családunkban mindkét világháborúban kivétel nélkül elestek azok a férfiemberek, akik katonakorúak voltak, ezért jobban szeretem a háborús filmek amerikai változatát nézni, amikor a normandiai partraszállásnál miszlikbe lövik őket, szétszaggatják a G.I. Joekat a gránátok és összeszorul a gyomrom a sztálingrádi katasztrófát látván, hiszen rögtön arra gondolok, ekkor sodorta el, mint gyufaszálat az áradat a 2. Magyar Hadsereget ia a Donkanyarban a ruszki túlerő.

Nálam bársonypárnán nyugszanak a csalástagok által kiérdemelt vaskeresztek és egyéb érdemrendek, de ne gondold, hogy pártolom a háborút, vagy hogy ez meglátszik a politikai véleményemen, csak tisztelem eleink küzdelmes életét, hősiességét és szélesebb skálán értékelem a történelmet.

Mindemellett senki nem mondhatja, senki ma élő ember, hogy jobb lett volna, ha a múltban nem ez, vagy az történt volna, hanem más, mert akkor a mai emberek nem élnének, vagyis az azt jelentené, hogy azt szeretné, aki ezt gondolja, hogy jobb lett volna, ha meg sem született volna.

2018. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Libsi hazugságok. A szovjetek nagyságrendekkel annyi bűnt követtek el, annyi embert öltek meg. A nyugatiak is nyakig sárosak voltak ezekben. Pl. Indiában megöltek vagy 3 millió embert...
2018. szept. 22. 20:16
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Az a motivációjuktól helyzetüktől is függ, nem lehet emberek feje felett pálcát törni úgy, hogy nem ismerjük a körülményeiket. Hangsúlyozom itt szigorúan a kérdésre válaszolok, hogyha akkor éltem volna mit gondolnék azokról akik a németek győzelmét akarták volna.

Nyilván én sem lettem volna egy rakás információ birtokában, ahogy a szurkolók sem, így sokkal kevésbé tudnám amúgy is megítélni a helyzetet. Nem tudtam volna, hegy rakás kegyetlenkedésről, hogy életképtelen volt Hitler gazdaságpolitikája, és külpolitikája, meg minden.

Lehet, hogy nem tudnék ilyen tárgyilagos lenni, és elítélném őket, hiszen én azt akartam volna, hogy veszítsék el a háborút. Az, hogy többek között mi vezetett a második világháborúhoz, hogy a túlzott hadisarc, stb. az nem jutott el akkoriban a köznéphez, akik általánosságban véleményt alkottak. Ilyen lennék akkor, nem volt net, kevésbé ismertük az ok-okozati összefüggéseket, és nem is csak ezen múlott. Szerintem az csak katalizátor volt a folyamatban, és bizonyos szempontból jobb is, hogy akkor történt, mert később sokkal modernebb fegyverekkel sokkal hatékonyabb pusztítások történtek volna.


Ha ilyen mélyen nem megyünk bele a dolgokba, csak azt nézzük, hogy mai szemmel visszatekintve jó-e Németország veresége, egyértelműen igen a válasz. Németország gazdasága egy nagy rakás szar volt, amit aranynak propagáltak. Nem volt komoly teljesítményük, csak annyi, hogy az elfoglalt országokat és magánemberek vagyonára rátették a kezüket, és felélték. Ezek azonban véges erőforrások, ha mindet felélik, és nem hagynak semmit a megszállt területeknek, azok nem tudnak termelni. Egy birkát megnyírni rengetegszer lehet, de megnyúzni csak egyszer. Márpedig ők nyúztak.


Részben az I. VH hibájából, részben pedig önös gazdasági érdekből az USA nem véletlenül adott egy rakat pénzt a II. VH után Németországnak is a Marshall terv keretében. Szu nem tanult az esetből, ők a gyárakat stb. elvitték, USA meg lágyabb kezű volt, mert tisztában volt azzal, hogy egy csőd szélén kóválygó állam soha nem lesz megfelelő kereskedelmi partnere, nincs fizetőképes kereslete. a volt NSZK és NDK közötti társadalmi és gazdasági különbségek a mai napig is viselik nyomukat területi megosztottság alapján, ez is USA-t igazolja.

2018. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
#5 Ez igaz. Az angolok pl. kiirtották az indiánokat. És a fél világot az uralmuk alá hajtották.
2018. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, a hozzászólásod színvonalának minőségével és hangnemével bizonyítottad, hogy érdemtelen vagy normális válaszra. Megbántam, hogy ennyi időt és energiát vesztegettem arra, hogy érdemben válaszoljak neked.


Amúgy meg melyik hozzászólásban volt libsi hazugság? Idéznéd a hazug mondatot, ha tudod, vagy csak vagdalkozni tudsz, ha nem azt mondják, amit te hallani akarsz?

2018. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a németek nyernek ugyanaz lett volna a folytatás, mint a Szovjetunió története volt a háború után. Kb pont ugyanazokat a változásokat tudom elképzelni a blokkon belül, mint ami ott volt. És a világpolitikát nézve is ugyanúgy el tudom képzelni, hogy lett volna hidegháború, mint ahogy a Szú. és a nyugat között volt.
2018. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20:16: miről beszélek? Hogy mi történt volna a magyar fotelnácikkal (mint pl. a kérdező), ha a vágyaik szerint alakul a történelem.
2018. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!