Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed azokról, akik...

Mi a véleményed azokról, akik anno Németországnak drukkoltak volna a II. világháborúban?

Figyelt kérdés
Mikor tanultam az eseményekről, az igazságtalan hadisarcról, a hadsereg maximalizálásáról, Trianonról, német területek bekebelezéséről, a francia csapatok Németországban állomásozásáról még 15 évvel 1918 után is, én is az igazság felvillanásának éreztem az elképesztő német győzelmet Franciaországon és a további hadi sikereket. Még ha részben igazságtalannak is lehet mondani őket bizonyos szempontból. (De hát az antant ugyanúgy megszállta Németországot 15 évre az I. vh után, majd máig, 70 évvel később is letörik a német öntudatot, nemzeti büszkeséget.) Pl. a közbeeső államok lerohanását. De annyi igazságtalanság, gonoszkodás érte Németországot, hogy még távoli hódításait sem éreztem akkora igazságtalanságnak. Az egész világ volt ellene mindkét háborúban.

2018. szept. 22. 19:23
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Ehhez nem kell nácinak lenni, nem is az ideológiáról van szó. Ha Németország komcsiként, libsiként vagy szociáldemokrataként vette volna vissza területeit, az sem különbözött volna sokban a kérdés szempontjából. Nem is következményekről kérdeztem. Amúgy hazugság, hogy kiirtottak meg rabszolgasorba vetettek volna mindenkit, aki ezt hiszi, az távol áll a reális gondolkodástól.
2018. szept. 23. 18:31
 12/12 anonim ***** válasza:
Kerdezo, valoszinuleg te is tavol allsz, nem csak a realis gondolkodastol, hanem a tisztessegestol is.
2018. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!