Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen következményei lennének...

Milyen következményei lennének Oroszországra nézve ha lerohanná a Balti-államokat* és Transzisztriát* majd Ukrajnát?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy jelentősebb ellenállásba a hadművelet során nem ütközne Oroszo.

*Balti államok:Észto. Letto. Litvánia

*Transzisztria:Moldova K-i részén található szakadár állam[Amely lerohanása egyébként Ukrajna elfoglalását is elősegítené hisz harmadik oldalról határolja azt(Fehéroroszország és a K-Ukrajnai szakadár államok mellett)]

És mégegyszer:csak a következményeire vagyok kiváncsi



2018. okt. 1. 15:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagyis Transzisztria inkább 4. oldalról határolja Ukrajnát mert Délen ott van a Krím-félsziget
2018. okt. 1. 15:19
 2/14 anonim ***** válasza:

"Tételezzük fel hogy jelentősebb ellenállásba a hadművelet során nem ütközne Oroszo."


Nem is tudnának jelentős ellenállást tanúsítani. Sima megszállás lenne -.-


"Milyen következményei lennének Oroszországra nézve ha lerohanná a Balti-államokat* és Transzisztriát* majd Ukrajnát?"


Hosszú távon csak csekély gazdasági növekedés. Nem lenne jelentős áru felvevőpiac.

2018. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hollófernyiges ***** válasza:
81%
A balti államok tagjai a NATO-nak, abból világháború lenne.
2018. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
A balti államok NATO tagok, tehát az USA és szövetségesei nem nézhetnék ugyanúgy tétlenül, mint Kelet-Ukrajna megszállását. Szóval jó eséllyel komoly háború lenne belőle, amin mindkét fél csak veszítene, még ha nukleáris fegyvereket nem is vetnek be.
2018. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Ezt ketté kell választani, NATO tagot nem rohannak le, az szinte biztos.


Ukrajna más kérdés.


Transzisztriát meg minek rohanná le?

2018. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Az EU-tól és USA-tól kapna egy kis ejnyebejnyét, de más nem történne. A nagypolitika boszorkánykonyhájában néhány kis nép léte vagy nem léte nem nyom túl sokat a latban. Simán odadobná őket az EU is meg a jueszéj is a kutyáknak, nem áll érdekükben miattuk kockáztatni a "békét"...
2018. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Transzisztriát azért írtam mert nemrég leszimupálta Oroszo. a lerohanását és úgy gyorsabb Ukrajna lerohanása...

Egyébként tudom hogy a Balti államok NATO tagok viszont Oroszorszag ha Kína is mellé áll szerintem még erősebb is mint a NATO..

2018. okt. 1. 15:45
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy pedig biztos hogy nem szívesen támadja meg a NATO őket...(egyébként Oroszo.nak meg Kínának ott van az a "jokerük" is hogy sztem Észak-Koreán keresztül még atomfegyvert is be tudnak vetni rájuk néző következmények nélkül
2018. okt. 1. 15:48
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Ukrajna lerohanása szankciókhoz vezetne esetleges hidegháborúhoz. Viszont a balti államok Nato tagok abból világméretű konfliktus kerekedne
2018. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyományos fegyverekkel alakulna ki egy helyi háború a két blokk között, és gazdaságilag teljesen tönkretennék Oroszországot, amíg fel nem adja. De már ez is csak elméleti kérdés, ennek nincs sok esélye, ennyire nem hülye egy ország.
2018. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!