Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most komolyan? Csak mert a...

Most komolyan? Csak mert a posztja volt „magyar konzul”, pusztán ennyiért ki is van tiltva Ukrajnából?

Figyelt kérdés
#szánalmas...

2018. okt. 4. 12:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy, hogy képben legyünk az alábbi eset miatt tiltották ki.

[link]

2018. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

dehogynem tudtam azt, hogy a kiutasított követ országára nézve sértés ez, "szép" volt csak azt a pár sort nézve megítélni a komplett gondolkodásomat... mellesleg sokan mások ezen az oldalon még annyit se gondolkoznak mint én, de azért is a másik oldalról kellett nézni (hiába, a magyar lovas nemzet volt, mindig is csak a ló két oldalát ismertük, ha az egyik nem volt jó, átestünk a másikra)


„Ez nem személy ellen irányuló támadás hanem az országgal szemben” ‒ akkor civil magánszemélyként kitiltott személy lesz-e az illető vagy nem?

2018. okt. 4. 15:34
 13/22 A kérdező kommentje:

a még későbbi hozzászólónak köszi a linket, de így is fenntartom azt a véleményemet*, amit a kérdésem és hozzászólásaim együttesen kifejeznek

(*vagyis, hogy akkor személyként még lehetne támadatlan az illető)


Vagy, akkor okítsatok diplomácia terén, kezdetnek megteszi egy értelmes válasz a következő kérdésemre:

Ha valaki nagykövetnek áll, akkor már ezzel felvállalta volna annak kockázatát is, hogy a dolgok balul elsülése esetén a személye is ráfaraghat, nemcsak az országa?

2018. okt. 4. 15:40
 14/22 Andizsuzsi ***** válasza:
47%

Nem KITILTOTTÁK, hanem kiutasították, mint konzult. Magánszemélyként bármikor mehet kirándulni.


"Ha valaki nagykövetnek áll, akkor már ezzel felvállalta volna annak kockázatát is, hogy a dolgok balul elsülése esetén a személye is ráfaraghat"


Szerinted kinek kellene vállalnia az általa vezetett konzulátuson történő törvénytelenségek miatt a felelősséget?

2018. okt. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végre egy hasznos infó, hogy kiutasítás≠kitiltás. 2 okból hittem eddig azt, hogy ki is tiltották volna, de ezek szerint azt azért már nem, és íme az a 2 ok:

• én tegnap egy olyan cikket olvastam erről, amelyben azt írták, hogy „kiutasították Ukrajnából” → könnyű ezt úgy érteni (ha az országból utasítják ki és nemcsak a pozíciójából), hogy ne is legyen az adott országban

• az ominózus cikkben az is olvasható, hogy „72 órája van elhagyni Ukrajnát” → csak kiküldték az országból...

De ha visszamehet amikor akar, akkor jól van (megint más kérdés, ha nem akar később ott járni)

2018. okt. 4. 16:29
 16/22 Alain Delon ***** válasza:
59%
9: Ezt: "Ebből a kérdésből nem derül ki, mit szeretne megtudni a kérdező".
2018. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagykövetről van szó, hanem egy konzulról.


És milyen "törvénytelenséget " is követett el ez a konzul? Semmilyent.

2018. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Hibát követett el az a tanulatlan, aki kiutasította Orbán egyik hangya-szorgalmú követét.

De majd bocsánatot kér Orbán Viktortól, ha megjön a látása.

2018. okt. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
„9: Ezt: "Ebből a kérdésből nem derül ki, mit szeretne megtudni a kérdező".” ‒ csak ezért nem kellett volna jelentened, ez egyrészt túlbuzgóság volt, másrészt emberileg nem feltétlenül vagyok hibás. Tudod, bizonyos számú kérdéstörlés után a fiókom is törlik, tehát közvetetten a szerény személyemet is szøpαtød ezzel. ÉS a „nem derült ki, hogy mire gondolt a kérdező” az szvsz nézőpont kérdése, ugyanis valamit így is értettél alatta, és akkor még nem tudtad, hogy nem gondoltam-e amazt :) de mit is várok a magyaroktól, könnyebb szøpatni a másikat mint megérteni -.- :/
2018. okt. 5. 11:25
 20/22 A kérdező kommentje:

Az utsó 2 Tényleg Értelmes válaszra: sztem is semmilyent, tudtommal azt követte el, hogy azoknak adott magyar útlevelet, akik éppen magyar állampolgárságot szereztek.

Ha abszolút tilos lenne a kettős állampolgárság UA-ban, egyrészt na akkor lenne tiltott a kérdéses művelet, másrészt akkor nemhogy magyar útlevél nem lenne, de meg se szerezték volna az érintett friss polgártársaink a magyar állampolgárságot.

Az előző bekezdésem analógiájára, tyúk-tojás szempontból az, hogy magyar állampolgárságot kaptak, megelőzte azt, hogy útlevelet is kapjanak. Tehát csak már magyar állampolgároknak adott magyar útleveleket a konzul. Legyél a világnak bármelyik pontján is, ahhoz bárhol megvan a jogod, hogy az állampolgárságoddal megegyező állam által kibocsátott útlevelet birtokold.

Mind a legutsó bekezdésemből, mind az elsőből arra lehet jutni, hogy egyik magyar állampolgár szerint sem bűnös a konzul, legalábbis az aktuális vádban biztosan nem (arról nem tudok, hogy bármi más volt-e valaha is).

2018. okt. 5. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!