Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Merkel megbukott. Hogyan...

Merkel megbukott. Hogyan tovább? Hogyan hat ez majd Magyarországra?

Figyelt kérdés
Amúgy azt figyeltem meg, hogy aki nagyon nekimegy Orbán Viktornak illetve Magyarországnak (e kettő szinte elválaszthatatlan, amikor Orbán Viktor a kormányfő), az általában rövid időn belül megbukik.

2018. okt. 29. 17:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%

"De bizony, hogy Orbán Magyarország"


Neked Rákosi is Magyarország lett volna...

2018. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

Azért Merkelt már régóta temették. Orbán Viktor évek óta jósolja a nagy változásokat Európában aztán valahogy nem az ő vele szimpatizálók kerültek hatalomra Hollandiàban, Franciaországban, Németországban. Ausztriában bejött a jóslat, viszont gyorsan el is fordultak tőle.


Ezen kívül már a szövetségi választások előtt is erről beszéltek, hogy ez lesz az utolsó ciklusa.


Ezen felül még mindig nem nevezhető bukott politikusnak.

2018. okt. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
23%

#13

"Ezen felül még mindig nem nevezhető bukott politikusnak."

Nektek még gyurcsány sem bukott politikus, pedig ő is maga mondott le, mert belebukott a kormányzásába.

Bezzeg Orbánról állandóan ezzel jöttetek, hogy bukott miniszterelnök, csak mert nem ő nyerte a következő választást.

2018. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha jól sejtem, kedves Kérdező, neked szimpatikus Orbán Viktor. Ez magyarázza a megfigyelésedet, az ilyen ok-okozati viszonyokat nélkülöző összefüggések mögött gyakran megfigyelési torzítás áll. (Mert ugye az mögött sejthető ok-okozati összefüggés, hogy Simicska nekimegy Orbánnak, majd anyagi szárnyalása megáll, sőt; de a világpolitika szereplői nem igazán függenek Orbántól, tehát valamiféle misztikus hatás sejlik fel a háttérben)

Ha mondjuk látsz egy különleges rendszámot (ABA-121 pl.) akkor nekiláthatsz kiszámolni, hogy ez mennyire elképesztően valószínűtlen, az meg nem tudatosul, hogy minden rendszám pont ugyanennyire valószínűtlen, csak a szabálytalanokat nem jegyezzük meg (hvz-482 pl.). Ha tudományosan akarjuk igazolni, hogy tényleg mézlisták vagyunk-e, akkor reggel el kell döntenünk, hogy ma van az a nap, amikor a csodának történnie kell, jegyezzük, hogy aznap hány rendszámot láttunk, majd ha van közte különleges, akkor ennek mekkora a valószínűsége. Ekkor kiderül, hogy nincsenek csodák :)

Ami Orbánt illeti, ahogy az árfolyamok, úgy a politikusok népszerűsége is ciklikus és ingadozó, nyilván fogsz olyant találni, aki nekiment Orbánnak, aztán megbukott. Meg az ellenkezőjét is, mondjuk Macron nem bukott meg, csak az ugye nem hír, nem érdekes.

Aki meg nem szereti Orbánt, az az ellentétes megfigyelési torzítás hatására azt érezheti, hogy aki nagyon barátkozik Orbánnal, az megbukik.

Pl. Pharaon: [link]

Na ő meghalt. (Vagy megrendezte a halálát?)


Gruszevszki börtönbe került:

[link]


Janez Jansa hiába nyert választást, nem tudott kormányt alakítani:

[link]


Persze valószínűleg ez sem igaz (Erdogannak, Putyinnak, Hszi Csin-pingnek stabil a hatalma), a valószínű az, hogy Orbánnak különösebb befolyása nincs a világpolitikára.


Hogy hogyan hat Merkel bukása Magyraországra? Egyelőre sehogy, ő marad a kancellár, legfeljebb pártfőtitkár nem lesz.

2018. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
32%

#12

Neked vagy a történelmi ismereteid hiányosak, vagy van valami betegséged!

Rosenfeld Mátyást nem demokratikusan választotta meg 3 millió magyar ember, hanem Sztálin a nyakunkba ültette.

2018. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%

Tehát attól tartunk egy emberrel egyenértékűnek egy országot, ha azt az embert demokratikusan választották meg? Ha jól értelmezem, ezt akarod mondani. Hitlert is demokratikus úton választották meg, aztán nem okozott gondot neki kiirtani jó pár embert a saját népéből sem. Mennyi német tartja ma vajon úgy, hogy Hitler=Németország? Ezért sem értem, hogy minek veszekedni azon, hogy most a Sargentini-jelentés csak a kormányt, vagy Magyarországot is elítéli, vagy épp a kormány meg Mo. ugyanaz, meg mittudomén. Normális ember, aki demokráciában akar élni, elsőként lép fel bármilyen autoriter kormányzás ellen. Jelen esetben a jelenlegi kormány ellen. És valószínűleg a Rákosis válaszoló is erre akart utalni.

Másrészről meg ez nem az én szubjektív véleményem, hanem tény, hogy egy ember nem lehet azonos egy országgal. Az abban az esetben lenne, ha a népesség 100%-a rá szavazna.

2018. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
97%

Kérdéstől független reakcióm következik.



"Nektek még gyurcsány sem bukott politikus, pedig ő is maga mondott le, mert belebukott a kormányzásába."


Tisztelt Takács Zs5!


Először is kikérem a magam nevében, hogy itt általánosítasz, mert én nem használtam többet számot és nem éreztem úgy, hogy most több ember nevében beszélek.


Másodszor most nem tudom, hogy NEKED honnan jön ez a Gyurcsány mánia, biztos annyira nagyon szereted, hogy nem bírod elengedni őt. Én köszönöm szépen megvagyok nélküle és szerintem a magyar Országgyűlés is meg lenne nélküle.


"Bezzeg Orbánról állandóan ezzel jöttetek, hogy bukott miniszterelnök, csak mert nem ő nyerte a következő választást."


Érdekes módon nem olvastam semmi ilyen jelzőket, azelőtt, hogy 2013-ban a Fidesz elkezdte ezeket mondogatni.


Akkoriban valóban én magam nevében kijelenthetem, hogy elkezdtem használni, hiszen ugyanez a helyzet állt akkor éppen fenn. Azért bukott baloldal, mert elveszettek egy választást.


Szóval lehet általánosítani, csak akkor kérlek most szólj, hogy ezentúl téged is kezeljelek úgy, mint aki a Fidesz szimpatizánsok nevében szól. Akkor nem töröm magamat az érdemi válaszokkal, hiszen ahogyan te most tudtál Gyurcsányozni, úgy hogy nem is kapcsolódik a kérdéshez, akkor majd én is Orbánozok és akkor meg van oldva.

2018. okt. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen el vagy tévedve. A Magyar Kommunista Párt teljesen törvényesen működött. A törvényesség feltétele a törvények betartása, vagyis ha te hozod a törvényeket akkor azt csinálsz amit akarsz. Erre számos példát láttunk az Orbán kormány alatt is.


Amúgy 2/3 az igazából a szavazatok 48%-a, csak ugye ahogy a komcsik úgy Orbánék is elcsalták a választásokat. Lásd a választókerületek átszabását, a láncszavazásokat, az ellenzék felszalámizását a határon túliak szavazati jogát vagy pl az ukránok buszoztatását a választásokra.


Nyilván aki nem akar párhuzamosokat látni, az merőlegeseket fog.

2018. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, mindenekelőtt: ébredj fel, Merkel sajnos nem bukott meg. Még mindig ő a kancellár.

Másodszor: ha tényleg megbukna, az nagyon rosszul jönne a magyar kormánynak. Ugyanis egy pártcsaládban ülnek az EP-ben, és a háttérben erősen védi Orbánt. Nem az AFD-sek kerülnének ám a kancellári székbe a szánalmas 10-15 %-os eredményeikkel, hanem valószínűleg egy zöld, akik sokkal többet erősödtek. Előre élvezem, hogy fogtok majd visítani.

2018. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%

1. Merkel nem bukott meg, csupán van benne annyi gerinc, hogy idõvel (nagyon hosszú és sikeres kormányzás után) visszavonuljon. Tudod ilyen egy valódi demokrata, vezetõk jönnek-mennek, és eszébe sem jut úgy átírni a törvényeket, hogy elmozdíthatatlan legyen.

Hivatalosan 2021-ig kancellár marad, kitölti az idejét.


2. Majd elválik, mi lesz a hatása Mo-ra, sanszos, hogy az utóda keményebb lesz Orbánnal és kormányával, úgyhogy szerintem jobb nem elõre örülni és köpködni.


3. Merkel gyakorlatilag egy világhatalom, Orbán pedig Mo-n kívül nem tényezõ. Semmi nem Orbán miatt történik ha erre célzol, nagyon kevés õ Merkel meggyengítéséhez, pont fordítva van.

Persze hogy Orbán egyelõre túléli a cserélõdõ európai vezetõket. Pont mint Putyin és Erdogan :) Mindent átalakított úgy, hogy ne lehessen leváltani. Merkel sosem alacsonyodna le ide.


4. A min.elnök a TÖBBSÉGET szerzett kormányzó párt feje. Ennyi és nem több. Nem egyenlõ az országgal, hiszen vannak ellenzékiek, milliók, akik nem rá szavaztak. Ahogy Gyurcsány sem volt egyenlõ Mo-gal, úgy Orbán sem. Merkel sem egyenlõ Németországgal.

Látom a kormánypropaganda sikeresen átmosta a te agyad is, ennek ellenére, ez volt a legnagyobb hülyeség, amit ideírtál.

2018. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!