Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Fideszesek, mit szóltok...

Fideszesek, mit szóltok hozzá, hogy már Romániában is magasabb lesz a minimálbér, mint nálunk?

Figyelt kérdés
[link]
2018. okt. 30. 15:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A kérdés a minimálbérről szólt,nem arról,hogy mivel segélyezik a családokat.


Most akkor ebből azt kell kivennem,ha nem lenne családi adókedvezmény,akkor magasabb lenne a minimálbér?

2018. okt. 30. 17:11
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Te 52%-os neked miért kell minden kérdésnél kvázi trollkodni?

A kérdező állított valamit, Takács rákérdezett, én (bár nem vagyok a kérdező) meg elmagyaráztam neki. Ha ennyire vágod a témát, miért nem te mondtad ezt el, hidd el szerintem se én, se Takács se a kérdező nem bántuk volna, ha ugyanazt beírod mint én.

2018. okt. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%
Ahogy nézem a kérdezőnk is igen hátul állt sorban mikor az észt osztották...
2018. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#9

Igaz, ami leírsz, de bruttó 300 000 Ft-ot egyáltalán nem csak a gazdagok kapnak.

2018. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
10%

#9

Akinek minimálbére va és EGYEDÜL neveli a 3 gyereket vagy a párjának nincs jövedelme, az egyrészt a járulékai terhére is igénybe veheti - vagyis majdnem a teljes bruttó fizetését megkapja, másrészt ő is kapott adókedvezményt. Csak nem annyit, mint akinek magasabb a fizetése.

Pontosan annyi adót és járulékot NEM kell befizetnie, hanem megmarad a családjának, mint amennyit egyébként le lehetne vonni tőle.

Ha valaki kap 40-50 ezer forint adókedvezményt, arra nem mondhatod, hogy nem kap adókedvezményt.

2018. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem lesz magasabb, mivel valószínűleg Magyarországon is lesz emelés. De lényegében utolérheti, már most is utolérte. Szerintem ez pozitív, én örülök Románia "sikerének", fejlődésének.

Ami kevésbé pozitív, az az európai összehasonlítás.

Az alacsonynak mondott német minimálbér (óránként közel 9 euró), még mindig háromszor magasabb, mint ami Észtországban, Lengyelországban, Csehországban, Szlovákiában, Horvátországban, Magyarországon, Lettországban, Romániában van és vagy ötszöröse a bulgáriainak.

2018. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Takács ha le akarod írni, hogy igazam van, akkor annyit írj, hogy:


Igazad van.


Most leírtad ugyanazt, amit én a 9-esben csak átfogalmazva, ha tudtam volna nem strapálom magam.

De azt látom te is érted, hogy minimálbérrel nem tudja igénybe venni senki a teljes adókedvezményt. Ez volt a lényeg, csak ha alapból tudtad minek kellett még külön rákérdezni?

Tudod mit, inkább ne válaszolj, nekem is felesleges volt.

2018. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!