Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Oroszországban a Kerenszkij...

Ha Oroszországban a Kerenszkij-kormány marad a hatalmon, és legyőzik a bolsevistákat, akkor ma Oroszországban is demokrácia lenne?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy "a történelemben nincs ha", de érdekelne egy ilyen vizionálás. Pont ma láttam a Viasat History-n egy műsort, a Romanovok haláláról, szóval ez inspirálta a kérdésemet.
2018. nov. 8. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Az biztos, hogy Oroszország és a mi történelmünk is sokkal szerencsésebben alakult volna.
2018. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ma is demokrácia (lebalább is papíron)
2018. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy tavaly engem is nagyon érdekelt a téma, amikor volt a forradalom évfordulója, ezért sokat olvastam ezzel kapcsolatban külföldi oldalakat is, ahol azt írták, hogy Kerenszkij is diktatúrát akart építeni Oroszországban, bár így konkrétan nem tudjuk, hogy pontosan mire futott volna ki az a kormány, mert nem lett belőle semmi.

Az a legfontosabb kérdés, hogy vajon az akkori orosz társadalmat mennyire lehetett volna demokratikus keretek közt irányítani. Ha engem kérdezel, akkor nem nagyon, egyszerűen alkalmatlanok voltak rá. Rettenetesen elmaradott és nagy területről volt szó, azt is olvastam, hogy a komcsiknak sem volt igazán hatalmuk Moszkvát, Pétervárt és néhány nagyobb várost leszámítva még közvetlenül a II. világháború előtt sem. A falvak egy külön világot alkottak, saját törvényekkel, amit úgy kellett mindig erőszakkal leverni a bolsevikeknek is. Szóval rohadt kemény időszak volt.

2018. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, a Kerenszkij kormány olyan idegen hatalmak szálláscsinálója volt, amelyek Oroszország feldarabolásában és kirablásában voltak érdekeltek, és ezek a hatalmak úgy gondolták, hogy Lenin és Trockij alkalmasabb a fenti feladatokra és ezért váltották ők Kerenszkij kormányát, amely ugyanolyan zsákutca volt mint Károlyi Mihályé Magyarországon.


Végül Sztálin lett a befutó, így az idegen hatalmak tervei nem váltak valóra Oroszországgal kapcsolatban.


A "demokrácia" terjesztése csupán egy fügefalevél volt a rablóknak aljas szándékaik leplezésére.

2018. nov. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!