Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit ér a törökökkel való...

Mit ér a törökökkel való megállapodás, ha most megint intenzíven érkeznek a migránsok a Balkánra is? Miért nem tesz már végre valamit az EU a helyzet megoldása érdekében?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 15:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Így van, a 10-es írt is egy lehetséges ötletet. Egyébként az ausztrálok is megmondták már régen az EU félnótás marháinak, hogy csak akarat kérdése az egész.


9-es, neked meg ki mondta, hogy én a szavaiddal fogalmazva "leszarom" azt az áldozatot, amit a törökök hoznak a migránsok eltartásával? De részükről a fenyegetőzés biztosan nem megoldás, az meg főleg nem, hogy ezek a hülye EU-s vezetők pénzzel tömik őket, miközben ők kedvükre zsarolgatnak a migránsok elengedésével, sőt meg is teszik, amint látjuk most újra a balkáni helyzetet.


Nem mellesleg, én nem a törököket értem a gazdag arab országok alatt, ők ráadásul nem is arabok! Mondjuk a kultúrájuk ugyanaz.

Én gazdag arab térségen az öböl menti államokat értem, többek között Szaúd-Arábiát, Kuvaitot, Katart, Bahreint, az Arab Emírségeket, Ománt. Na, tehát ők sem fogadnak be egyet sem közülük! Milyen érdekes!

2018. nov. 11. 00:06
 12/21 anonim ***** válasza:
Kezdjuk azzal, hogy en Europaban mit latnak az emberek, nem ertem. Azt a par tabort, ami meg csak nem is az unioban van? En par orara elek Aleppotol, tolunk par orara millios menekult tomegek elnek. Hidd el, ha nem lenne ez a megallapodas, mar holnap jonne valaki, aki az osszeset buszra tenne, aki menni akar, es akkor meglatnad, hogy mi az a tenyleg intenziv erkezes... az arab orszagokrol pedig csak annyit, hogy a legtobben 10% alatt van az allampolgarok szama. A tobbi mind menekult, gazdasagi menekult es egyeb. Bizony. Nincs mit befogadniuk, hozzajuk mar evek ota aradnak az ilyen emberek a kornyekrol mindenhonnan.
2018. nov. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
"Mondjuk a kultúrájuk ugyanaz." - a török kulturanak pedig annyi koze van az arabokhoz, mint a magyaroknak a franciahoz a keresztenyseg miatt. Kb. semmi. Ha ilyen temakrol akarsz eszmet cserelni, akkor nem art nemi tajekozottsag.
2018. nov. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Hát mégiscsak több közük van az iszlám uralta török kultúrához, mint az itteni keresztényhez, nyelvtől függetlenül! Ide egyszerűen nem valók!


Egyébként leírom harmadszor is, ha eddig nem sikerült felfogni, hogy én nem Libanonra meg Törökországra gondoltam, mert ezekben tényleg milliószámra élnek. A fentebb általam felsorolt öbölmenti gazdag országokról van szó, hogy ők nem fogadják be őket!

2018. nov. 11. 16:01
 15/21 anonim ***** válasza:

"A fentebb általam felsorolt öbölmenti gazdag országokról van szó, hogy ők nem fogadják be őket!" - mit nem ertesz azon, hogy ott mar az orszag 90%-a menekültekbol all? Hogy szemleltessem, ott olyan aranyban talalhatoak menekultek (csak ott van annyi eszük, hogy felhasznaltak oket munkaskent), mintha Magyarorszagon 1 millio magyar elne, es 9 millio egyeb helyrol oda menekult. Igy epultek fel azok allamok, ezekbol a "kornyeken" levo nyomorusagos helyzetben levo orszagokbol erkezett emberek munkajabol.

A kulturajuknak pedig tovabbra sincs tul sok koze Törökorszaghoz (itt elek, latom, tudom), itt se szeretik es fogadjak el oket jobban mint Europaban barhol. Annyi a kulonbseg, hogy itt azonban tenyleg vannak menekültek.

2018. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ha ez a helyzet, akkor ez meg főleg azt indokolja, amit írtam, hogy nem valók ide, ha még a törököknek is nehézkesen megy ez. Meg kell őket állítani, mert ennek így sosem lesz vége, és a helyzet egyre rosszabb, ahogy halad az idő. Már évek óta egyértelmű, hogy csak egy kis részük valódi menekült. Ez így biztosan a legrosszabb lehetőség, hogy milliók vándorolnak egyik földrészről a másikra.
2018. nov. 12. 08:36
 17/21 anonim ***** válasza:

16

Senki nem mondta hogy ez egy jó dolog, de megállítani ezt nem tudod. Európának több ezer kilométeres partszakasza van, és a földközi tengeren kvázi egy középügyes gaboni csalás is simán átevez a petpalackból tákolt tutaján. 3 méter magas betonfalat nem húzhatsz mindenhova, ahogy nem cirkálhatnak méterenként hajók se, az EU 10 évi költségvetése sem lenne erre elég. Nem lehet mást csinálni mint beletörődni.

2018. nov. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Beletörődni? Na, ilyet más, nem európai országok biztosan nem mondanának! Már utaltam arra is, hogy a gyökerénél kéne ezt az egészet megfogni, az embercsempészek elfogásával. Néhány éve vajon miért nem jöttek még ennyien? Mintha valakiknek tényleg érdekük lenne az, hogy milliók ide jöjjenek!


A hajókat, ahányat csak észrevesznek mindet vissza kellene vinni az afrikai partokra. De ezt már évekkel ezelőtt meg kellett volna tenni. Lehet, hogy egy darabig még jönnének, de ha azt látnák, hogy az összes hajót visszaviszik, akkor egy idő után már nem jönnének hajók. Lehet, hogy ehhez sok hajót kéne visszavinni, de hát mondja valaki, hogy ez nem érné meg!

2018. nov. 13. 08:54
 19/21 anonim ***** válasza:

#18

Tudod az embercsempészet nem olyan hogy van egy fix számú csapat, akiket ha levadászol vége. Ameddig lesznek akiknek igényük meg pénzük van a dologra addig lesznek embercsempészek is. Ha a hajókat meg visszaviszik afrikába akkor nekiindulnak újra meg újra meg újra. Egy soha véget nem érő dolog. Eddig sem rettentek el attól, hogy mennyien vízbe fulladtak, akkor más se fogja. Az a baj hogy hogy fogalmad nincs a világról csak köpködsz a krumpliföld közepén ilyen amatőr baromságokat hogy hogy kéne csinálni. Szerinted nem próbálták ezeket? A migráció nem új dolog, meg nem egy-két éve indult ahogy az itthoni kormány-propaganda felkapta. Ezekkel az alapvető dolgokkal már megpróbálkoztak sikertelenül.

2018. nov. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Szerintem meg te "köpködsz baromságokat", de hát unalmas lenne az élet, ha mindenkinek egyforma lenne a véleménye! Egyébként én nem vagyok fideszes, semmilyen nem vagyok.


Véleményem szerint előbb-utóbb igenis leállnának a hajók, ha kitartóan visszavinnék őket. Az ausztrálok is ezt csinálják, bár ők azért könnyebb helyzetben vannak.


Már vártam a hülye agyament véleményt, hogy "mindig volt migráció". Az ilyenek tényleg nem tudom, hogy hol élnek. Ilyen szintű migráció Európa felé csak pár éve van, sajnálatos, hogy ezt magyarázni kell. A vezetőknek pedig úgy tűnik, hogy nem áll érdekükben ezt megoldani, vagy valami hatékony dolgot tenni ellene.

2018. nov. 13. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!