Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igazam lehet, hogy a munkaerő...

Igazam lehet, hogy a munkaerő szabad áramlása folytatódni. Fog március 29 után is az Egyesült Királyság és az Unió között az átmeneti időszak végéig?

Figyelt kérdés

Éppen olvasom a draft withdrawal agreement dokumentumot.


Mindenhol úgy fogalmaz akik kihasználták az uniós jogaikat mielőtt aun átmeneti időszak végetér.


"if they exercised right of residence there in accordance with Union law before the end of the transitional period and continue to reside thereafter."


Tehát nem jövő március végéig, hanem minimum 2020 decemberig?


2018. nov. 14. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Már most sem lehet könnyen kimenni, nem vesznek fel.
2018. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most még illegális így diszkriminálni
2018. nov. 15. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy munkáltató a saját érdekét nézi és ritkán vesznek fel olyan munkaerőt, amelyik bizonytalan a folyamatos munkavégzésben.

A propaganda is hat rájuk, szívesebben alkalmaznak az Egyesült Királyság területéről munkásokat, a BREXIT egyik oka éppen a közép, kelet Európai nagy számú munkaerő bevándorlása volt.

Nekik mi vagyunk a nemkívánatosak, mit lehet tenni, ez van.

A már kint dolgozók sorsa is bizonytalan, könnyen lehet, bár egyenlőre ez nem így van, hogy őket is hazaküldik majd.

Minden megeshet.

2018. nov. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"A már kint dolgozók sorsa is bizonytalan, könnyen lehet, bár egyenlőre ez nem így van, hogy őket is hazaküldik majd."


Ebben is tévedsz. Ennek semmi realitása nincs, ott van a tervezetben.


Az előzőben meg szintén nincs igazad, ugyanis olyan jövés menés van pl vendéglátós munkahelyeken, ahol sokkal valószínűbb, hogy egy külföldi marad sokáig mint egy angol akkor meg fokozottan érvényes ez amikor a külföldi még angolul se tud, tehát nehezebben keres új munkát.

2018. nov. 15. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez a véleményem, de rendben, ha neked más, akkor tégy aszerint.

Mellesleg a vendéglátóban itthon is jönnek, mennek az emberek, ez ilyen szakma. Nem befolyásolja, milyen döntést hoz a politika.

Tapasztalatból tudom, hogy nem tudok visszamenni, ezért német, vagy francia munkán gondolkodom.

Németül tudok valamennyire, franciául alig, de a határuknál talán lehet boldogulni a némettel is.

Lehet, hogy Németországban fogok lakni és átjárok Franciaországba dolgozni, mert ott több a pénz, de drágább a megélhetés.

Voltam ott már kb. fél évig, tudom tapasztalatból.

Nagy Britanniának szerintem már lőttek, de persze ez nincs kőbe vésve, előfordulhat, hogy valaki ki tud menni, nem azt írtam, hogy lehetetlen, csak azt, hogy nehezebb.

Üdv.

2018. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy én már ott vagyok s nemigen félek.
2018. nov. 15. 17:59
 7/8 A kérdező kommentje:

BBC:


véget?

"The headline is freedom of movement ends after the transition period finishes in December 2020, but until then British citizens and their families will continue to have the right to move to live and work in the EU, and vice versa"

2018. nov. 18. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egy munkáltató a saját érdekét nézi és ritkán vesznek fel olyan munkaerőt, amelyik bizonytalan a folyamatos munkavégzésben."


Pontosan ezért vesznek fel inkább külföldit... Az angolok notórius betelefonálók, hogy jaj beteg vagyok, nem tudok dolgozni, és ez olyan helyeken ahol szombaton vagy vasárnap reggel kell dolgozni még gyakoribb.


Vajon melyik betegség csap le mindig szombat és vasárnap reggel?

2020. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!