Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez nem a Ceausescu házaspár....

Ez nem a Ceausescu házaspár. Hogyhogy?

Figyelt kérdés
[link]
2018. dec. 6. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek valamit? De ők. És? 1989-es képek és videó. Mit nem értesz?
2018. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tűrtek a románok tűrtek aztán egyszercsak kirobbant a balhé.

https://www.youtube.com/watch?v=TDlI5recX0s

2018. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezek tényleg nem ők, mármint a második képen, ahol a katonák lefogják őket. Ez csak egy rekonstrukció, itt van videóban: https://www.youtube.com/watch?v=ZdOuNI9YkZs
2018. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen arra a képre gondolok. Meg mintha a kivégzési fotón se ők lennének.
2018. dec. 7. 00:33
 5/15 anonim ***** válasza:
Azon biztos csak statiszták játszották el az eseményeket, de az eredeti videón ők vannak. Akkor szinte élőben közvetítette a tévé a forradalmat, a Ceauescu házaspár üldözését, az elfogását, tárgyalását, majd a holttestüket mutogatták. Ha jól emlékszem, magáról a kivégzésről nem volt felvétel, csak a sortűz után a holttestekről.
2018. dec. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

A második képen nem a Ceausescu Házaspár van, mert az egy film vagy színházi jelenet, láttam belőle valamennyit.

Az eredetin biztos, hogy ők voltak. Mindenki utálta őket, még a Securitate sem védte már meg Ceausescuéket mert ez már nekik is túl sok volt, amit műveltek.

Anno élőben közvetítették többször is a kivégzést, és exhumálást is végeztek később, amiből szintén kiderült, hogy ők vannak a sírban.

Szóval 100%, hogy őket végezték ki.

2018. dec. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Élőben közvetítették többször is a kivégzést? Na, azt vajon hogy csinálták? :)
2018. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a kivégzést nem adták élőben, viszont felvétel az készült róla, amit később leadtak a román tv-ben. Volt egy dokumentumfilm a forradalomról és abban volt benne, hogy a tv-ben volt egy kis vita róla, hogy leadják-e a kivégzést is. A 2. képen pedig tényleg nem ők vannak rajta.
2018. dec. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

én úgy tudom hogy nem maradt idő a stábnak az elejét felenni s csak a halottam mozgatása volt a videókon s ez adott okot sok konteora.


és úgy tudom csak az a bizonyított hogy a sírokban ők vannak s ezzel lett közvetve bizonyítva hogy ki is végezték őket.


nem túl valószínű h nem végzik ki őket majd később igen s becsempészik a hullákat a sírokba.



amúgy a kérdés lényegét értem, szinházjelenetről láttam fotókat akik egyértelmű hogy nem ők voltak.

2018. dec. 7. 11:31
 10/15 anonim ***** válasza:

Mégha nem is készült erről felvétel, de biztos, hogy őket végezték ki.

Több interjút is készítettek azokkal, akik kikísérték őket, meg akik rájuk lőttek. Az egyik el is mondta, hogy a felettük lévő ablakból is kilőttek katonák, annyira utálták a Ceausescu házaspárt.

A Securitate ugyanúgy nem akarta őket már megmenteni, mert az már náluk is sok volt, hogy Ceausescu a fiát kvázi örökösnek nevezte ki, mint valami abszolút monarchiában. Ilyen még a személyi kultuszoktól zenggő Szovjetunióban is elképzelhetetlen volt.

2018. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!