Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen Németország valójában?

Milyen Németország valójában?

Figyelt kérdés

Az érdekelne milyen az élet Németországban. Mivel sok mindent hallok róla. Van aki azt mondja , hogy jó mert magyar pénzbe sokat lehet keresni ez konkrétan egy volt oszt társam aki tud németűl és kint cnc-zik és pl vett egy tök jó bmw-t illetve van egy kollégám aki Angolához hasonlítja Németországot életszínvonal szinten meg biztonság szinten is . Nagy Fideszes az ember tehát megy a sorosozás minden nap meg ilyesmi.Tehát az érdekelne ,ha mondjuk az ember ki menne mondjuk , mint cnc-s szóval nem mosogatonak milyen az élet kint ?

Valamint arról mi a véleményetek amit kolléga mondott, hogy ha tarlósi megnyeri a jövő évi választást akkor 4 év múlva Budapest olyan lesz , mint Dubai vagy Doha már kinézetben és fejletségben is mivel a fidesz ezt simán megtudja csinálni



2018. dec. 16. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Ha van CNC-s végzettséged, akkor egy percig se gondolkodj.
2018. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Szar.
2018. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj és próbáld ki!

Minden ember, minden település más, ezt neked kell eldöntened. Én is hallottam ódákat mosogatóktól, takarítóktól és hallottam horrorokat az ezektől magasabb szinten levőktől, mivel mások az igények és elvárások.

Ha a saját bőrödön fogod tapasztalni a dolgokat és nem Gipsz Jakab fog mesélgetni róla, majd eldöntöd, hogy a te elképzeléseidbe, komfortérzetedbe, tűréshatárodba, multikulti elfogadásodba mi fér bele és az ami belefér megéri e.

Nem veszítesz semmit, ha nem jön be, majd hazajössz, ha bejön, akkor kint maradsz!

2018. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Sokan mentek ki. Kevesen jöttek vissza azzal, hogy szar. Ebből az következik, hogy a többség megtalálta a számítását.

Egy dologra vigyázz. Magyarral ne állj szóba se itthon se kint. Bármit ígér ne hidd el. 90% hogy át fog verni és futhatsz a pénzed után. Abból csak baj lesz ha egy magyar segít neked kint elhelyezkedni. Kivéve ha ismerős akinek nem fűződik érdeke ahhoz hogy hova mész dolgozni. Csak közvetlenül némettel köss munkaszerződést közvetítővel ne.

Ha nem tudsz németül inkább először vágj bele egy célirányos német tanfolyamba.


Azt meg amit a magyar politikusok mondanak felejtsd el. Ha mégis összejön hidd el 5 év múlva is lesz munkahely itthon egy jó szakembernek. De addigra legalább lesz összehasonlítási alapod.

2018. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Mi kint êlünk, nem minden fenékig tejfel, de sokkal jobb, mint Magyarországon.
2018. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs elég pénzed és nyelvtudásod, csak olyan közvetítővel mehetsz ki, aki elrendezi a szállást, a munkahelyet és esetleg a kiutazást is.

Természetesen nem ingyen teszi, alaposan megvág, de sokan mennek így ki, mert másképpen nem tudnának. Van közöttük egész rendes is, de a többségük tényleg megbízhatatlan, így hát spórolj, tanuld a nyelvet és pár hónap után találhatsz másik munkahelyet.

Egy az egyben közvetlenül a német cégnél elhelyezkedni nem könnyű, általában kint is közvetítők viszik a gyárakba a munkaerőt, de nem lehetetlen, nekem kétszer is sikerült tíz év alatt.

Kis cégnél a CNC komoly szakmai munka, ahol te programozod a gépet, te állítod be és dolgozol rajta, de nagy cégnél különválasztják, van egy, vagy két programozó, az elit munka, van egy, vagy két tucat gépbeállító, az szakmunka és egy csomó betanított munkás, aki cserélgeti a munkadarabot és megnyomja a zöld gombot, amivel elindítja a gépet, vagyis nem kell szinte semmi tudás, bár némi gépipari ismeret azért nem árt hozzá, de nem feltétel.

Ha a migrációról kérdezel, akkor ahogy mondták, nem mindegy, hová mész, ahol sok az új bevándorló, azt én nem bírtam, legyen elég annyi, hogy kevesen bírnák, de átmentem másik városba, ahol voltak korábbi barátaim és ott nem voltak, csak alig, alig, ott nincs velük baj, meghúzzák magukat, bár annyi ott az idegen, hogy nehéz a régi bevándorlót megkülönböztetni az újtól.

Van azért, akin azonnal látszik, de annyi szerencse van a dologban, hogy falvakban, kisvárosban nem maradnak meg.

Dolgozni ezekben is lehet, mindenhol van ipari körzet, legfeljebb pár km utazás után, de van a közelben munkahely, az szinte biztos.

Első a nyelv, aztán egy kis pénzt gyűjteni, helyismeretet szerezni és megszabadulhatsz a magyar közvetítőtől, a német munkaközvetítő már rendesebb, de kis családi vállalkozáshoz magadtól is beléphetsz.

2018. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Én is kint élek, de nem mindenkinek tetszik az élet. Ismertem egy magyar nöt, aki állandóan panaszkodott. Semmi sem tetszett neki, majd hazament. Én már jó pár éve élek itt, nekem semmi gondom az országgal. Pénz van, biztonság megvan, itt legalább senki sem lopja el a virágaidat a házad elöl.
2018. dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
33%
#7-es,azt nem lopják el,csak megkéselnek.
2019. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én 3 éve élek Németországban és nagyon szeretem. Amikor Magyarországhoz kell hasonlítani, akkor én mindig a rendezettséget szoktam kiemelni. Ez az ami a leginkább szembetűnő. Leginkább arra gondolok, hogy a közös dolgok is mennyire rendben vannak tartva, akár az utcai padok, a járdák, ilyesmi. Imádom látni például ahogy egy ezeréves postaládát, amit már bőven cserélni is lehetne akár, az arra kijelölt munkás szépen lemossa időről időre. Vagy ahogy a pályaudvaron egy másik munkás akkurátusan kapirgálja a peronra ragadt rágógumikat valami erre "kifejlesztett" bottal. Persze jobb lenne ha eleve nem köpködnék a bunkók a rágót a földre, de jó dolog, hogy nem hagyják ott. És az is, hogy még egy ilyen egyszerű munkás is mennyire komolyan veszi a feladatát.


Maga az ország persze nem paradicsom. Jórészt pocsék az időjárás, rengeteg az adó, a bürokrácia, és sokszor elég savanyúak az emberek. Ezektől eltekintve viszont egy nagyon sokszínű hely, ahol van modern nagyváros, mint Hamburg vagy Frankfurt, laza bulizós nagyváros, mint Berlin, illetve gyönyörű kis ékszerdobozok, mint Heidelberg, Quedlinburg, stb. És persze a természet, az Alpok, a Harz-hegység, szász svájc, a tengerpart, van itt minden.


Amit még nagyon szeretek az itteni életben, az a központi fekvés, hogy nagyon könnyű bejárni Európát. Szokták mondani, hogy Magyarország Európa szíve, de én ezt nem igazán érzékelem. Magyarország inkább periféria, Németországból viszont akár vonattal is pár órán belül elérhető Párizs, Amszterdam, illetve repülővel az egész világ.

2019. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És oda kint mennyivel egyszerűbb megélni a fizetésből mint itthon?
2019. jan. 27. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!