Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért elfogadott utálni a...

Miért elfogadott utálni a kínaiakat és az oroszokat?

Figyelt kérdés

Cigányozásra vagy zsidózásra sokan érzékenyek, és kioktatnak, ha ezt tapasztalják, és ez szerintem jogos is azért.


Viszont azt vettem észre, hogy kínaiakat és oroszokat még magukat nagy balosnak mondók is teli szájjal gúnyolják, szídják. Elég felmenni a 444.hu-ra és az ilyen témájú cikkknél megnézni a hozzászólásokat.


Oroszok isznak, verik az asszonyt.


Kínaiak kínozzák az állatokat, mérgezik a környezetet.


Miben különbözik ez attól, hogy a cigány lop, a zsidók meg kereszténygyűlölők? Ugyanolyan általánosítás.



2018. dec. 17. 02:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem jól idozítettél, most tüntetés a téma 😬😂
2018. dec. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ezt hívják sztereotípiának. Oroszokat/kínaiakat legfőképpen a "Nyugat" szapulja. Amúgy azt is hallottam, hogy az oroszok barátságtalanok, viszont ezt cáfolni is tudom. Az emberek rasszisták, és a vezetőség támogatja azt amiből hasznot húzhat.
2018. dec. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

1) nem elfogadott

2) a kínaiaknál és az oroszoknál a vezetést szokták erősen kritizálni és azt teljesen jogosan

3) itthon rengeteg cigány és zsidó él(t), gyakran lettek előítéletes gyűlöletbűncselekmények áldozatai, míg ez a kínaiakra és oroszokra nem jellemző

2018. dec. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Mert a média nagy része egy olyan nép tulajdonában van, amelyik gyűlöli az oroszokat, mert Putyin nem hajlandó átadni az országát nekik.
2018. dec. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem általánosságban az adott népet/nemzetet utálják, hanem a politikai berendezkedést, a politikai elitet éri kritika, a kettő között erőteljes különbség van.


Az általad említettek pedig sztereotípiák, nem pedig gyűlölködés, a kettő között erőteljes különbség van.


A 444! kommentszekció pedig nem jó példa, mivel rengeteg a szarkasztikus és krónikus komment, illetve a sajátos, csak az aktív tagok által ismert "poénok". Így önmagában kiragadni egy hozzászólást nem sok értelme van, de ha valaki felületesen görgeti végig a hozzászólásokat, akkor kis túlzással egy szélsőjobboldali, kormánypárti hatást kaphat.

2018. dec. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Kínaiakat ki utálja? Szovjeteket érthetően utálják, hiszen 2 forradalmunkat verték le a vérbe, évtizedekig gátolták a fejlődésünket, és ma is áskálódnak az ország ellen, az EU ellen is. A szovjetúnióból az egyetlen jó ami jött, az a gáz. A lada is tűrhető, de más nem negatív dolog nemnagyon van.
2018. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6-os nincs már Szovjet Unió... Amúgy az egyedekre való kiterjedés akkor sem helyes. Vannak jó és rossz oroszok/kínaiak. Amúgy arról, hogy a kínaiakat utálnák arról én se hallottam. Az oroszok gyűlölete részint jogos, de ettől függetlenül nem helyes. (Pontozzatok csak le, mert nem utálom a ruszkikat...)
2018. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres 444-olvasó vagyok, és nemigen találkoztam eddig olyan hozzászólóval, akik konkrétan mint etnikumot kritizálták volna őket.


Szerintem minden épeszű tudja (még a 888 tábora is), hogy se Putyin, se Hszi nem képviseli a maguk országát, emberi jogok terén pedig mindketten messze alulmúlják bármelyik nyugati vezető politikust. Előbbi módszeresen ellehetetleníti valódi ellenzékét és megszegi az európai országokra vonatkozó területi szuverenitást, utóbbi pedig megfigyelteti az egész országát (ahol az ujgur muszlimokat gyűjtőtáborba deportálja), ravaszul gyarmatosítja Közép-Ázsiát és Afrikát.


Számunkra természetesen Putyin külpolitikája a fontos, pontosan tudjuk, hogy soha nem tekintene bennünket egyenrangú félnek, ezért tartja valahogy kézben az egyre népszerűtlenebb Orbánt, Ukrajnával együtt pedig minket is csupán a NATO-val szembeni ütközőzónának kezel, szovjet múltjához való nosztalgia pedig nyilvánvalóan a Nyugat felé kell, hogy tereljen bennünket.

2018. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Az oroszoknál főleg a kormányt és a gazdasági elitet nem szeretik, mert korrupt, féldiktatórikus berendezkedésűek, kommunisták. Az emberekkel szerintem senkinek nincs különösebb baja, a nők arrafelé a legszebbek, a hétköznapi emberek többsége laza, jó arc, király az építészetük, stb.


A kínaiakkal az a baj hogy egyrészt inváziósak, tehát bejönnek az országba, nem adóznak, elveszik a melót, kitermelik a fákat stb., másrészt mert oroszlánrészük van a globális felmelegedésben, az állatfajuk kipusztításában, és ez nem rasszizmus, hanem tények, amiket még ők maguk is elismernek.

2018. dec. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok arról, ,hogy a kíníiakat utálnák, főleg nem, akik náluk vásárolnak. Persze lehet, akíknek konkurrensei a kínai boltok, azok utálják. Ez még érthető is.

( Ugyan nem láőttam az adóbevallásukat, de aligha működhetnének a kínai boltok, ha nem adóznának. )


Oroszoról:

Achmed és Szergej süttetik a hasukat a siófoki plázson. Szergej kérdi:

- Achmed, hogy lehet, hogy ti 150 évig ültetek a nyakukon, mi csak 40-ig, mégis minket utálnak?

- Tudod, Szergej, mi soes írtuk elő, hogy ünnepeljék a Mohácsi Vészt ...

2018. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!