Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy is van az, hogy Theresa...

Hogy is van az, hogy Theresa May demokrácia ellenesnek tartja, ha újra referendum lenne a Brexitről, de azzal semmi gond, hogy soron kívüli választást írt ki 2017-ben, hogy megerősítse a pozícióját?

Figyelt kérdés
Az utóbbi igaz nem úgy sült el, mint szerette volna, de nem mégis egy olyan lépés volt, ami csak 2020-ban volt esedékes, de előre hozta, hogy akár előbb szebben szerezzen nagyobb befolyást.
2018. dec. 18. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Politikusnak akkor se higgy, ha kérdez!
2018. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
Az angoloknál több évszázados hagyomány, hogy a miniszterelnök nagy döntés előtt ha bizonytalannak érzi a támogatottságát soron kívvüli választást ír ki, hogy a választóktől megerősítést kérjen. Gondolom May szerint a második referendum ezzel a választással megvolt, még ha nem is kapott akkor hátszelet, amekkorát szeretett volna, de azért ő nyert.
2018. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Volt egy népszavazás (igaz, nem ügydöntő) ami a kilépés mellett döntött. A demokráciába nem fér bele, hogy ugyanarról a kérdésről újabb népszavazást írjanak ki.

Vagy szerinted az a demokratikus lépés, hogy addig szavaztatjuk a népet egy (bármilyen) kérdésről, míg a nekünk tetsző válasz ki nem jön?

A soron kívüli választás kiírása nem törvénytelen és nem ellentétes a demokráciával.

2018. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az ellentétes vele, hogy gyakorlatilag kötelező érvényűvé tették utólag, az egyébként olyan referendumot, melynek kampánya óriási hazugságokra épült.
2018. dec. 18. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:

"A demokráciába nem fér bele, hogy ugyanarról a kérdésről újabb népszavazást írjanak ki."


Csak az olyan antidemokratikus orszagokban csinálnak ilyet mint Norvegia, ahol már kétszer tartottak népszavazást az EU csatlakozasról (1972 és 1994), de ott ezek szerint nincs demokrácia.

2018. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

#5

A válaszod a butaság kategória, már zokon ne vedd!

Az ugye egy cseppet sem zavar, hogy azóta eltelt 22 év?

Azóta felnőtt már egy újabb generáció és teljesen megváltozott a világ képe. Az EU-é is!

Szerintem az angolokat sem zavarná, ha 22 év múlva ismét kiírnának erről egy népszavazást.:)

Valóban elkövettem a hibát, hogy nem úgy írtam, hogy "szorosan egymás után" - mert évente, vagy 2 évente kiírni ugyanarról a témáról szorosnak számít - de feltételeztem, hogy ez minden értelmes ember számára egyértelmű, bocsánat!

2018. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!