Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehetséges hogy a Britt...

Lehetséges hogy a Britt paralmentális monarchiája teljeskörű önkényuralomba fulladjon?

Figyelt kérdés
örült és hülye kérdés lehet, csupán kíváncsiság. Tehát Parlamentális monarchia ide-oda, pénz és hatalom tekintetében lehetséges hogy megszűnjön a demokrácia? Törvényes keretek között nyilván nem, de ha egy király/királyné nagyon akarná, megtudná csinálni hogy befolyásolja a médiát, a szólásszabadságot, vagy esetleg a választások kimenetelét? Csupán kíváncsi vagyok, és mivel nem nagyon értek hozzá, így kérem válaszoljon aki nagyon tudja az ilyet :)

2018. nov. 25. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudná, ő csak uralkodik, de nem kormányoz. Viszont a fordítottjára azért meg van az esély, még ha kevés is. Jelenleg kisebbségben vannak a monarchia-ellenesek, Erzsébet nagyon népszerű, azonban halála után ki tudja mi lesz (Személyes véleményem, hogy megmarad, legalább Vilmos uralkodása végéig, ha végre egyáltalán trónra jut.)
2018. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, de a pénznek nagy ereje van, biztos uralkodás ide-oda azért vannak emberek akiknél van az a pénz.... és kitudja mikor lesz egy olyan Windsor uralkodó aki nem szereti ha megmondják neki hogy mivan :D mondjuk én megnézném milenne...
2018. nov. 25. 18:23
 3/8 anonim ***** válasza:

De értsd meg hogy a brit uralkodó nem helyezhetné hatályon kívűl az alkotmányt, amely biztosítja a jelenlegi rendet, az emberek meg nem választanák meg azokat a parlamenti képviselőket, akiknek az lenne a programjuk hogy a király(nő) abszolutista jelleget öltsön. Ha meg valamelyik uralkodó a jövőben bekattanna és elkezdene alkotmányellenes tevékenységet folytatni, akkor rövid úton eltakarítanák.

Ahogy azt az 1-es írja, csak fordított helyzet lehetséges elméletileg, azaz hogy valamelyik jövőben hatalomra jutó kormányerő megpróbálhatja felszámolni a monarchiát, egy népszavazással megtámogatva. De erre még annál is kisebb az esély mint arra volt ahidegháború alatt hogy a Kreml-barát kommunisták átvegyék a hatalmat ;-)

2018. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
elméleti lehetőség meg van rá. De ott nem olyan uszítható rettegő birkanép van, mint itthon.
2018. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az uralkodó egy feldíszített köztársasági elnök. Kb. akkora esély van arra, amit mondasz, minthogy a francia elnök, vagy nálunk Áder Jani teszi ezt.


Csak azért, mert koronája van, nem öltönye, még a 16. században vagyunk.

2018. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem* előző vagyok
2018. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De leírtam hogy nyílván nem törvényes keretek között próbálná ezt megtenni, hanem pénz és későbbi hatalom ígéretével egyes embereket megvesztegetne? A Kreml-barát kommunistáknak és Áder Janinak nyilván kisebb lehetősége van/volt ezekre nem?
2018. nov. 26. 23:19
 8/8 anonim ***** válasza:

A királynő Nagy-Britannia huszonvalahányadik leggazdagabb embere, és a vagyona 98%-ához nem is nyúlhat, szóval nem értem, miért beszélsz lefizetésről.


Ennél még az is valószínűbb, hogy Bill Gates felvásárolja az amerikai kormányt.

2018. dec. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!