Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mostani EUs rendszerben,...

A mostani EUs rendszerben, mit kell tennem, hogy NÉMET állampolgárságot szerezzek?

Figyelt kérdés

Félig német vagyok anyai ágon, de magyarnak vagyok bejegyezve... Nem a magyar állampolgárságommal van a gond, hanem szeretnék németben dolgozni legálisan... És lehet, hogy ott akarok magamnak feleséget is...

Értelmes válaszokat! Köszi :)


2010. jún. 28. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Dolgozhatsz legálisan, szerezhetsz feleséget Németországban magyar állampolgárként is, ezekért már nem kell felvenned a német állampolgárságot. Amúgy a német törvények szerint, ha felveszed a németet, akkor le kell mondanod a magyar állampolgárságodról. Állítólag van valamilyen külön szabály a különböző nemzetiségű szülőktől származó gyerekekre (lehetnek kettős állampolgárok), de erre sajnos még nem kaptam választ a német nagykövetségtől (én is ebben a helyzetben vagyok, csak német apával)
2010. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ehhez a kettőhöz semmi szükséged német állampolgárságra.
2010. jún. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2011 május 1-től lejár a tilalom, és szabadon lehet dolgozni. Remélhetőleg most már nem módosítják ezt a szabályt negatív irányba. (Ha már a törökök ott lehetnek, akkor a lengyeleket, szlovákokat, magyarokat nem túl etikus korlátozni.)

Most is lehet már számos munkakörben.

2010. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha sváb vagy félig, akkor nagyon könnyen megkaphatod, csak igazolnod kell a (német)származásodat.Az unokatestvérem is Németországban él már régebb óta együtt a férjével, a férje sváb származású részben, így egyből megkaphatta a német állampolgárságot, csak igazolnia kellett, az unokatestvérem nem kapta meg a mai napig sem tudtommal, de azt hiszem nem is kérvényezte soha mondjuk.....
2010. jún. 29. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!