Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Arról mi a véleményetek, ha...

Arról mi a véleményetek, ha az egész Föld egy ország lenne, és egy Világtanács vezetné?

Figyelt kérdés

Tanácstagokat mi tudnánk delegálni, közvetlenül vagy közvetett módon. Különböző ügyekben különböző bizottságok tudnának dönteni.


Mondjuk a Világtanács Környezetvédelmi Bizottságában ott ülne 2000 ember, közülük az egyik Bill Gates (csak egy példa). Te úgy döntesz, hogy vele nagyjából egyetértesz környezetvédelmi kérdésekben, ezért átadod a saját szavazatodat neki, hogy rendelkezzen vele. Így Bill Gates, amikor szavazna egy direktíváról, annyit érne a szavazata, ahányan őt felhatalmazták, és a többi tanácstagnak is hasonlóan.


A felhatalmazást bármikor visszavonhatod, tehát nem kellene 4 évet várni akkor sem, ha elégedetlen vagy a teljesítményével.


A nyelvek, különböző kultúrák megmaradnának természetesen, mint ahogy az emberi jogokat is tiszteletben kellene tartani, az ilyen alapkérdéseket egy Világalkotmány rögzítené.


A mostani állam- és kormányfők, vallási vezetők elveszítenék minden tényleges hatalmukat, legfeljebb szimbolikusan, hagyományőrző jelleggel maradhatnának meg. Világelnöki pozíció nem létezne.



2019. jan. 9. 00:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerinted ha jobb lenne az oktatás, az emberek megszavazzák saját maguknak az adókat?


Te hülye vagy! Neked kellene oktatás!

2019. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Közvetve most is minden ember képviselve van a világszervezetben, ott az ENSZ. Az ENSZ is minden fontos dologgal foglalkozik, ami az emberiséget érinti (nemzetközi béke, járványok, oktatás, egészségügy, élelmezés, környezetvédelem, jultúra stb.).


A gond csak az, hogy az ENSZ Közgyűlés határozatai nem kötelezők, így igazán súlya sincs a dolognak.

A Biztonsági Tanács döntései kötelezők ugyan, de csökkenti a demokratikus jelleget és a működőképességet, hogy a nagyhatalmak vétójoggal rendelkeznek a döntésekben. Konszenzust ritkán sikerül elérni. További fontos probléma, hogy a BT-nek, ENSZ-nek igazán eszközei sincsenek a döntések végrehajtására, annak kikényszerítésére, így az erős országok gyakran semmibe veszik a kötelező érvényű határozatokat is.

Nem várható, hogy javulni fog a rendszer legitimitása, demokratikussága, működőképessége a jövőben, de az ENSZ is jobb, mint a semmi.

2019. jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"Szerinted ha jobb lenne az oktatás, az emberek megszavazzák saját maguknak az adókat?"


Igen, simán előfordulhat, ha az emberik értik és látják, hogy mire megy a pénzük, és ellenőrizni is tudják. Svájcban meg Kanadában már akadt is ilyesmire példa. Ezért is írtam, hogy oktatás mindenek előtt.


Ráadásul azt is írtam, hogy helyi, lakóközösségi szinten lennének csak adók, magasabb szinten nem. Én nem is nevezném adónak, hanem inkább hozzájárulásnak. Beledobsz abba, hogy pl. újítsák fel a közeli játszóteret.

2019. jan. 10. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!