Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik külföldön élnek, miért...

Akik külföldön élnek, miért szavaznak a fideszre?

Figyelt kérdés

Internetes portálon ( Facebookon, egy külföldön élő magyarok által alkotott csoportban ) beszélgettem Németországban élő fideszessel.

És elmondta, hogy növekednek a bérek, milyen jó itthon, de ő kint dolgozik nettó 2000 euróért és esze ágában nem lenne haza jönni, amikor itthon nem kapna ezért 200 ezret se.

De hogy kint is van korrupció, és mi milyen jól jártunk a Fidesszel, hogyan szárnyal a gazdaság.

Az ilyen emberekkel mégis mi van? Ha nem hajlandó hazajönni, mert itthon rossz a helyzet, miért szavaz rájuk ( vagy egyáltalán miért szavaz )?


2019. jan. 13. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Pénzért. Kapnak nyugdíjat/segélyt/stadiont/egyszeri pénzt.
2019. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is felfoghatatlan, DE...


Attól, hogy egy adott országban sokkal jobb, még lehetséges, hogy itthon az aktuális kormány a legjobb az indulók közül. Abban azért egyetérthetünk, hogy nincs olyan párt, aki belátható időn belül fel tudná hozni Magyarországot Németország szintjére. Vonatkoztassunk el most a Fidesztől, az lényegtelen az érvelésedben.

2019. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha külföldön él ugye eleve sok esze nem lehet. Tehát ez meg is adja a választ.
2019. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Ezek az emberek elmebetegek és én is utálom őket. Kassel mellett élek egy kis faluban, de bent a városban dolgozom, hát itt is találkozni ilyenekkel.
2019. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy #1 írta, és ők nem tapasztalják a korrupciót, amiről hírt kapnak az "soros mesterkedése", és a növekvő díjakat, adókat, illetékeket sem érzik.


Bár ez a határon túli magyarokra igaz. A kiköltözöttek inkább csak trollkodnak, röhögnek az országon.

2019. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#5

Én is jókat röhögök rajta. :D

Áprilisban a Fideszre szavaztam én is, mert mostmár látni akarom, ahogy végigcsinálják a bukásig. :)

2019. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ők csak jót akarnak nekünk, ott a távolból nézve az eseményeket.
2019. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én hollandiában élő magyarokkal dumáltam erről áprilisban.

mindegyikük a fideszre szavazott,amin eléggé ledöbbentem.

azt mondták azért-mert ez a félnótás legalább megállítja a határnál a migránsokat és így kevesebb jut el hollandiáig.-

tehát odáig elér ez az ostoba kampány.

2019. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bosszúból, ha már elkergették legalább legyen jó szar mindenkinek.
2019. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mert az össze választhatóból egyedül a Fidesznek van reálisan létjogosultsága, továbbá az emberek nagy része emlékszik még az előző kormányra, ahol a szilveszter utáni híradó minden évben arról szólt, mi hány %-al emelkedik. A többi párt saját magával sem képes kijönni, utálják is egymást mint a vastag kekszet, nemhogy még az egyébként más nézeteket valló többi párttal.. Tehát leginkább a konkurencia hiánya!
2019. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!