Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EP képviselők mindenben...

Az EP képviselők mindenben saját maguk dönthetnek, hogy hogyan szavaznak, vagy van bármilyen kényszerítő ereje bármilyen fórumnak bizonyos esetekben?

Figyelt kérdés

2018. szept. 12. 10:07
 1/10 lali24 ***** válasza:
100%

az ep képviselők -ugyanúgy, ahogy az országgyűlési képviselők is- a szavazatukkal maguk rendelkeznek.

semmilyen szervezetnek nincs jogi lehetősége, hogy kötelező utasítást adjon nekik a szavazás irányáról.

az már egy másik kérdés, hogy különböző módon presszionálhatják őket ilyen vagy olyan irányba.

(kizárják az adott pártból, nem indítják újra őket, stb)

szóval, elvileg függetlenek, de befolyásolási lehetősége az adott pártnak van. aztán azt vagy elfogadják, vagy nem, ez már ő döntésük.

2018. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az EP képviselők is ugyanolyan szavazóautómaták mint az itthoniak, a pártjuk eldönt egy irányt és nekik abba az irányba "kell" szavazniuk. Persze elvileg nyomhat más gombot is, de akkor szankcióknak néz elébe ha szembe megy a pártjával.
2018. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
őö, én most egyáltalán nem emiatt kérdeztem, de ez nagyon meglep, ha valamiylen szavazás maitt egy párt kizárja, vagy egy frakció ilyen-olyan következményeket irányoz előre, még a szavazás ELŐTT, akkor én azt presszionálásnak, sőt konkrétan zsarolásnak mondanám, ami nagyon nincs rendben, ha ez be van építve a jogba és a működésbe. Az más kérés, hogyha így vagy úgy szavaz, akkor utólag egy párt azt mondja, hogy ez a képviselő a későbbiekben nem kell nekünk, mert eltávolodott a mi nézőpontunktól, de ha előtte mondják azt, hogy ha így szavazol, akkor a részünkről ezt fogjuk lépni veled kapcsolatban, az a zsarolás, és a jog intézményesített sárba tiprása szerintem.
2018. szept. 12. 10:21
 4/10 A kérdező kommentje:

engem a második hozzászoló által megfogalmazott dolog érdekelne, lehet-e tudni, hogy tényleg így van? Pl. most amikor a SArgentini jelentés van, de máskor is, a képviselők előre eldöntik hogyan szavaznak, a pártjuk előre megmondja, vagyis inkább ott kompromisszumra jutnak, amit ő képviselni fog (ez jobban hangzik), vagy a vita az utolsó pillanatban befolyásolhatja vagy más, és szoktak-e dönteni a lelkiismeretük szerint? És kapcsolatban vannak-e a választóikkal, most példáulé a Wikipédia segít abban, hogy levelet küldjünk a képviselőinknek automatikusan, és kérjük a képviseletünket, de a képviselő végülis az őt megszavazóknak tartozik képviselettel első sorban, dehát ezt nem tudja valójában, hogy kik szavazták meg, ilyen értelemben amikor valaki képviselő lesz, akkor kiket képvisel és azt honnan tudja objektíven, hogy egy döntése képviseli-e azt a csoportot? Úgy gondolkoznak, ha a lelkiismeretükre hallgatnak, hogy

(1) engem választottak meg, tehát azt akarják, hogy a saját lelkiismeretem szerint döntsek a mandátumom alatt

(2) engem egy párt tagjaként választottak meg, tehát a pártomban kialakult konszenzust kell képviselnem és így képviselem legjobban a választói akaratot

(3) nekem azokat kell képviselnem, akik megválasztottak konkrétan rám szavaztak, sajnos őket nem ismerem, de ez lenne az ideális, ennek hiányában az előző verziók valamelyike szerint próbálom meg közelíteni, kitalálni, hogy mit kéne képviselnem, esetleg közvéleménykutatásokat nézek, amiben az irányultság szerinti felbontás is szerepel

(4) miután megválasztottak, nekem az egész nemzetet kell képviselnem, és bár én valamilyen oldalra húzok, de ettől megpróbálok eltekinteni és minél jobban figyelembe venni a többségi akaratot minden kérdésben

(0) ahogy kedvem tartja, ha már megválasztottak, azaz lényegében az (1)-es pont, de ideológia nélkül, vagy mondjuk a lobbisták érdekeit követve

2018. szept. 12. 10:30
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

A frakció ülésen (mármint adott ország egy-egy pártjának a frakciója) megbeszélik, hogy hogyan kell szavazni, listát is kapnak, hogy melyik döntésnél, mit kell nyomni.

Normálisabbak esetében az adott frakciók egymással is egyeztetnek és nem szavaznak a saját országuk ellen.

Fontosabb döntéseknél az EP pártokban is megy a lobbi a különböző országok, frakciók között.

Büntetést pedig kaphatnak a saját hazai pártjukból, ha nem úgy szavaznak, ahogy megbeszélték.

2018. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3%
Kizárólag libsi migránspuszilgató irányvonal mentén dönthetnek.
2018. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, kérdező ezt előre eldöntik hogy mit kell szavazniuk. Ez az egyes pártok érvényesítőképessége. Ha mindenki össze-vissza a saját belátása szerint döntene a szavazásról akkor az gyengítené a párt érdekérvényesítését. És igen, ha valaki nem úgy szavaz akkor azt szankcionálják.
2018. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor mire valók a szavazás előtti felszólalások? Az színjáték és időtöltés csupán?
2018. szept. 12. 14:48
 9/10 A kérdező kommentje:
Pontosabban szólva miért nem egy vitanap után, miután mindenki elmondta a z álláspontját, másnap vagy egy hétre rá szavaznak és döntenek valójában?
2018. szept. 12. 14:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Színjáték, formaság a vitanap. Meg lehet nézni, a mostani esetben is kb az EP 20%-a volt ott a vitanapon, a szavazáson meg teltház. A vitanap azért van hogy ne lehessen azzal vádolni az EP-t hogy nem előzte meg vita az egészet. De a döntések nem ott születtek, ott már mindenkinek világos volt hogy mi az álláspontja. Azaz egy vitanap édeskevés ahhoz hogy a baloldal a jobbos érdek mellett szavazzon és fordítva.
2018. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!