Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért tárgyalnak ennyit a...

Miért tárgyalnak ennyit a Brexit ügyéről?

Figyelt kérdés
A szavazók többsége egyértelműen megszavazta a kilépést az Európai Unióból, akkor miért nem tartják be a demokrácia egyik alapját képező népszavazási eredményt? Vagy addig szavaztatnak majd, amíg más eredmény nem jön ki? Ez mennyire lenne igazságos és demokratikus?

2019. jan. 17. 11:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"A szavazók többsége egyértelműen megszavazta a kilépést az Európai Unióból, akkor miért nem tartják be a demokrácia egyik alapját képező népszavazási eredményt?"


A kérdés melyik részéből derül ki, hogy most akkor a szavazók a megállapodás nélküli kilépésre vagy a megállapodásos kilépésre szavaztak?

2019. jan. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 szántóvető ***** válasza:
0%
1-es az teljesen mindegy mert már 2,5 év telt el a szavazás óta.miért ilyen nehéz elszakadni az eu-tól?(-kérdeztem más fórumon.)úgy tűnik hogy a britek a kivárásra játszanak.
2019. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Azért az az egyértelműen erős megfogalmazás, amikor csak 51,9%-kal nyertek a brexiterek. És jelenleg arról van vita leginkább, hogy hogyan lépjenek ki amiről nem volt népszavazás. Szóval a népesség fele megoszlik az opciók között, míg a másik fele maradni akar az EU-ban, így már mindjárt más a leányzó fekvése.
2019. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem egészen ennyire fekete-fehér a dolog. Nagyon szoros volt a választási eredmény, és a a brexitre szavazók nem ismerték a döntésük következményét, csak az elégedetlenségük miatti tilltakozásra szavaztak, amit már nagy többségük hamarosan meg is bánt. Lásd, ekkor ébredtek rá, hogy egy csomó EU-s intézmény szedi a sátorfáját.

Addig azt hitték, hogy ők csak befizetők, de nem kapnak semmit, aztán kiderült, hogy többet kapnak, mint amennyit befizettek. Egy megerősítő szavazáson tuti, hogy nagy többségben alulmaradna a Brexit.

Másfelől ha már annyira a demokráciát emlegeted, megjegyzem, hogy ebben a kérdésben 2010 óta nem lehetne Magyarországon népszavazást kezdeményezni, mivel érinti a költségvetést.

2019. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
De betartják. Csak ez nem úgy működik, hogy csak úgy kilépnek. Érthető, hogy nagyon hosszú folyamat mindent átbeszélni, megtárgyalni, és megegyezni valamiben, azokban a kérdésekben, amiket eddig az EU-s szabályok szabályoztak. Csak pár alapvető kérdés, vám, adó, munkavállalás, külföldi munkavállalók UK-ban, külföldön élő brit állampolgárok jogai (pl. spanyol nyugdíjasok). Nem olyan egyszerű kérdések.
2019. jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"miért ilyen nehéz elszakadni az eu-tól?(-kérdeztem más fórumon.)úgy tűnik hogy a britek a kivárásra játszanak."


Ez így van rögzítve, hogy jogilag. Már a szavazáskor lehetett tudni, hogy hosszú folyamat lesz.


[link]


"Két egyezményt tárgyalnak


Kilépésről szóló megállapodás


Az EU és az Egyesült Királyság a következő két évben a kilépésről szóló megállapodást tárgyalja: ez „az érintett államnak az Unióval való jövőbeli kapcsolataira tekintettel” meghatározza a kilépés részletes szabályait.


Megállapodás a jövőbeli kapcsolatokról


A jövőbeli kapcsolatokra vonatkozó kereteket egy másik megállapodásban határozzák meg a felek, amelynek tárgyalása tovább tarthat, mint két év."


"Mi történik, ha nem születik kilépési megállapodás?


Amennyiben sem megállapodást, sem a tárgyalási folyamatok meghosszabbításáról szóló egyezséget nem kötnek a felek, akkor a két év letelte után (2019 márciusában) az Egyesült Királyságnak ki kell lépnie az EU-ból."


A hivatalos bejelentést követően két év múlva lépnek ki.

2019. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nagyon sok adminisztratív munka van a kilépéssel, jogszabályokat kell módosítani, tárgyalni kell Brüsszellel a továbbiakról, stb. Másrészt persze, hogy húzzák-vonják a dolgot, hisz jól tudják, hogy rosszabb lesz nekik az EU-n kívül, mint azon belül volt, és emiatt senki nem akarja magára vállalni a felelősséget, de ugyanakkor mégsem mehetnek szembe a választók akaratával. Ez olyan, mint ha választanod kellene, hogy ha egy közúti baleset elkerülhetetlen, kit ütnél el? Egy kisgyerekes családot, vagy mondjuk a saját szüleidet? Szóval patthelyzet van. Várhatóan lesznek még tárgyalások, hogy minél előnyösebb egyességeket lehessen kötni Brüsszellel, hogy a káposzta is megmaradjon, meg a kecske is jól lakjon.
2019. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te mit olvasol, de amúgy is két évet adtak a Brexit letárgyalására és kivitelezésre, ami 2019 márciusában lesz esedékes. Addig tárgyalhatnak. Hova sietsz? Második szavazásról pedig szó sincs.
2019. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 szántóvető ***** válasza:
0%
örülök neki hogy ennyire megértő vagy.ha abból indulok ki hogy egy ember 40 évet dolgozik akkor ez a közel 3 év teszetoszaság(ami nem is biztos hogy eredménnyel zárul)nekem hosszú ill elvesztegetett időnek tűnik.
2019. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

,,a brexitre szavazók nem ismerték a döntésük következményét"


Már unom, hogy minden Brexites kérdésnél meg kell cáfolnom ezt.

1. Van internet, ahol bármikor utána tudnak olvasni.

2. A Brexit ellenesek folyamatosan ismertették az összes platformon, ahol tudták.

3. Egy férfi a helyi újságban csak azért vett külön egy oldalnyi felületű hirdetést, hogy le tudja írni a következményeket.

4. Sok angol Brexit ellenes híresség is leírta nem éppen jó móka a kilépés, pl.: a Trónok Harca Aryaja, Maisie Williams.


Ezek után ne mondja már állandóan valaki, hogy nem tudták mik lesznek a következmények.

2019. jan. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!