Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történt a migránsokkal és...

Mi történt a migránsokkal és menekültekkel azóta?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországra gondolok, hogy itt változott e valami, hanem konkrétan pl.: Németországra.


Sikerült szétválogatni a migránsokat a valódi menekülőktől? Hány embert toloncoltak ki? Akik maradhattak jelenleg hol vannak elszállásolva, tanulnak nyelvet, vállalnak munkát? A családegyesítés lezajlottak már 100%-osan? Per pillanat hányan vannak egyébként?


Még 2016 környékén lehetett olvasni olyat, hogy a sok bevándoroltból csak 60 vállalt munkát, vagy hasonló. Azóta viszont eltelt már egy kis idő.



2019. jan. 17. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Németország az összes migránst befogadja akik robbantgatnak, nőket erőszakolnak és gyilkolásznak.
2019. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
A migráncsok átvették az uralmat Németországban. Minden nőt megerőszakoltak. Férfiakat kivitték a főttére és kivégezték. Német gyerekeket pedig besorozták katonának.
2019. jan. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg nem tudom eldönteni, hogy te itt vársz erre valamilyen releváns információt erről, vagy csak egy migránsozós threadet akarsz? Ha előbbi, akkor irány a német nyelvű, ehhez kapcsolódó oldalakra, vagy az ezzel foglalkozó emberekhez. De azért jó, ha tudod, hogy a menekült is migráns. Ehhez persze tisztában kéne lenni ennek a szónak a jelentésével.
2019. jan. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

a legtöbb kínai vietnámi így szokta-

megérkezik,az itt lévő ismerőseitől kap egy komplett boltot,teljes árú készletet,elkezdi csinálni és havonta visszatörlesztgeti a kezdő tőkét.

ha minden tuti akkor hozza anyut-aput,meg a kölyköket feleséget.

ritkán van bukás,mert a nav szinte nem is ellenőrzi őket,ha összevetjük a magyar kisvállalkozások ellen folytatott szinte hadjárat szintű ellenőrzésekkel.

ha mégis van,akkor megjelenik a területért felelős kínai,ingzsebből fizeti a milliós bírságot és minden megy tovább mint előtte.

de általában nem csórón érkeznek,mert kínában egy csöves panel lakás kb 100 millió forint.

azt eladják és utána jönnek ide,gyakorlatilag a készbe.

és csak jönnek megállíthatatlanul,sőt a fidesz tárt karokkal várja őket.

2019. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4: Ezt honnan tudod?
2019. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Eurostat oldalán körbenézhetsz, most nem fogom kibogarászni neked.


Csak válasszuk már ketté a menedékkérőket a bevándorlóktól, különben el fogunk beszélni egymás mellett. Egy menedékkérő eleve nem is vállalhat munkát.

2019. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pongyolán fogalmaztam, bocsi, de szerintem sikerült megértetnem magamat.


Azért kérdeztem itt, mert a magyar sajtó már nemigen ír erről a témáról ilyen részletesen, németül meg nem tudok.


Az Eurostat jó tipp volt, majd ott kutakodom akkor.

2019. jan. 17. 22:47
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Jól kérdezted, csak az a baj, hogy az adatok ellentmondóak.

Az sem egészen világos, hogy milyen szempontok alapján bírálják el őket, a kuszaságot a területileg eltérő hozzáállás csak növeli.

A többségük segélyből él és annyi világos, hogy pillanatnyilag nem oldja meg a munkaerő gondjaikat a németeknek a bevándorlás. Legfőképpen a gépiparnak lenne szüksége munkaerőre, de ugye nem iparosodott országokból jöttek, így kevés esztergályos, marós és hasonló van közöttük. A németeket ugyan ez nem szokta zavarni, mert meg tudják szervezni úgy a munkafolyamatokat, hogy betanítsák a képzetlen munkást, lebontva a tevékenységet olyan szintre, hogy bárki eltudja végezni, csakhogy 'nem szokta a cigány a szántást', tartja a mondás, így egy fokozott munkatempóra képtelen a többségük, meg kerülik is, mint a pestist az üzemeket a bevándorlók, mert elborzasztja őket az ottani gürcölés, bár ezzel nincsenek egyedül.

Aki mutatóban mégis jelen van egyes gyártóüzemekben, az kész balesetveszély, elképesztő, miket képesek művelni, legjobban a már integrálódott törökök utálják őket.

A kereskedelemben, éttermekben látni néhol négert, arabot dolgozni, de elég lezserek, meg aztán én kerültem azokat a helyeket, ahol sokan vannak.

Kitoloncolni nem lehet őket, a szállásuk vegyes, az állam finanszírozza a lakhatásukat.

A családegyesítések folynak és nagyjából egymillió a számuk.

Az értékesebb és értelmesebbek közül néhányan maguktól hazamentek, hiszen máshol is megélhetnek, akár otthon is.

A nyelvtanfolyam ingyenes a számukra.

Emberileg elég zorallok, főleg az riasztó egy kicsit, ha sokan vannak, de közelebbről nézve nem olyan vészes a helyzet, nekem volt egy nigériai munkatársam, az jó fej volt, meg egy arab is, akit programozásra tanítottam, mert valamit konyított hozzá, nagyon jól kijöttem velük, bár egyik sem volt vallásos, talán azért.

Vannak közöttük veszedelmesek, az tény, de normálisak is. Volt még egy román srác is, attól féltem a legjobban, de a legjobb haverom lett, végül ketten béreltünk egy lakást, csak én azóta már hazajöttem.

Nagyjából ennyi.

2019. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!