Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen módon lehet Amerikában...

Milyen módon lehet Amerikában aktivistaként a fegyverlobbi ellen küzdeni?

Figyelt kérdés

Ha valakinek feltett szándéka, hogy (legális eszközökkel) keresztbe tegyen a fegyveriparnak, és hogy szígorítsák a fegyvertartást, és tegyük fel, hogy ehhez még anyagi támogatást is kap, akkor milyen lehetőségei vannak?


Ami kapásból eszembe jutott, az a tüntetések szervezése és az ellenpropaganda indítása a média segítségével.


Esetleg valakinek van még ötlete? Valami egyéb konkrétum?



2019. jan. 26. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

minek szigoritani te gyagya?


elarulom hogy semmi koze nincs a liberalis fegyvertartasnak, a lofegyveres buncselekmenyek nagy szamahoz.


Svajcban igen liberalis,tokig vannak,csak nem mutogatjak,megis alig van incidens.


Braziliaba szinte lehetetlen legalisan szerezni,de "csak" evi 63 ezer lofegyver altali gyilkossag tortenik.

2019. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hidd el, nincs szükség meggyőznöd semmiről. Speciális oka van a kérdésemnek, és nem vitát akartam indítani.


Ha úgy gondolod, hogy a liberális fegyvertartásnak nincs köze a nagyszámú fegyveres bűncselekményekhez, úgy is jó.


Akkor viszont áruld el, hogy mihez köthető, és hogy miként lehet ellene küzdeni?

2019. jan. 26. 13:13
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

demografiai okai vannak foleg.


nemtudsz micsinalni.


illetve ahhoz a demografian kellene valtoztatnod.


ajanlom olvasasra :


FBI crime statistics.


ez nem osztalybeli dolog,hiszen egy halom melyszegeny van itt is,megsincs elkepeszto emberolesi mutato.

2019. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a tippet!


Ha a valóságban tényleg semmit nem lehet ellene tenni, még pénzzel és befolyással se, az elég rossz hír. Így nem tudom

rendesen megírni a novellámat. Nem akartam butaságokat beleírni, de ha az ember ragaszkodik egy téma hiteles bemutatásához, akkor úgy látszik, csak falakba ütközik. :-(


Talán módosítanom kellene a kérdésem így:

"Hogyan lehet a fegyveripart és lobbistáit magunkra haragítani?"


A lényeg, hogy ez a konfliktus valahogy megszülessen a sztoriban.

2019. jan. 26. 13:46
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

varj, itt valami kavar van.


a fegyveripari magnasok pont ellene vannak a liberalis fegyvertartasnak,hisz amcsiknal kisebb vallalkozok is tudnak fegyvereket gyartani.


a "military industrial complex" az Allamokba levo fegyvermagnasok nem holmi pisztolyokkal meg gepkarabelyokkal uzletelnek,hanem tankokkal,raketakkal,bombakkal.


de ok nemszeretnenek fegyveres lakossagot latni, ezek mindig haborus uszitok, hisz abbol uzletelnek, lsd. demokrata part fejesei is ezert kotoszkodnenek Irannal,viszont full szigoritanak a fegyvertartast.

2019. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Á,oké.. szóval a fegyveripari mágnások magasról tesznek rá, ha egy átlagember aktivista a szabad fegyverviselés ellen küzd.


Akkor ezt tényleg újra kell gondolnom.


Köszi az infókat. Nem ártott, hogy felvilágosított valaki a mélyebb összefüggésekről.

2019. jan. 26. 14:02
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen módon. Ott ilyenért szemrebbenés nélkül tarkón lőnek.
2019. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, fején találtad a szöget. Pont ezt akarom elérni, hogy történetben a főhős életére akarjanak törni, amiért az harcol a liberális fegyverviselés ellen.


Különben átgondoltam, és van egy másik ötletem:


A főszereplő nem a nagy fegyveripari mágnásokat haragítja magára, hanem inkább az országos lőfegyverszövetséget (National Rifle Association), akik állítólag a végsőkig küzdenek a fegyvervásárlási szokások megőrzéséért. Az előbb olvastam róluk egy cikkben. ők lesznek a sztorimban a gonoszok.

2019. jan. 26. 14:48
 9/16 Alex Fly ***** válasza:
100%

Kezdetnek: Kóla, puska, sültkrumpli

Aztán az alapján továbbléphetsz...

2019. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Alex Fly


Mind a három tökéletesen passzol az amerikaiakhoz, köszi az inspirációt. :D

2019. jan. 27. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!