Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az I. világháború szörnyűbb...

Az I. világháború szörnyűbb volt mint a második?

Figyelt kérdés
Abból a szempontból, hogy több sebesültről hallani, mint a második vhnal. Ugye aki a II.vh alatt harcolt nagyobb eséllyel halt meg. Szerintem szörnyűbb és nagyobb trauma az, hogy valakinek nyomorekkent kell leelnie az életet.

2019. jan. 26. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A csatatereken igen.


A csatatereken kívül pedig nem.

2019. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg így igen. De tegyük hozzá, hogy a II.VH-ban a népirtás igen csak elharapózott mind három félnél.


Nem csak a náciknak kellett volna ott ülni a nürnbergi perben...

2019. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én harcoltam a III. világháborúban, annál rosszabb még nem létezett. Esélye sem volt az Európai Önvédelmi Haderőnek az oroszok bombázásaival szemben, amikor a besorozott katonák háromnegyede elesett és a brit haditengerészet nem bírta tovább visszatartani az oroszokat, már mindenki azt várta, hogy mikor lövik ki az első nukleáris fegyvert. Akkor már a britek nem voltak az EU-ban, de nem akarták hogy a hozzájuk közeli Franciaország orosz kézre kerüljön. Későn szálltak be. Ami az egész világot sokkolta, hogy Kína és az USA nem avatkozott közbe, végül az amerikai-brit-orosz-kínai megnemtámadási szerződés vetett véget a világháborúnak. Ebben térdre kényszerítették a briteket, bár függetlenek maradtak de jelentősen korlátozta a szerződés a brit hadsereg kiadásait és létszámát, továbbá több helyen orosz katonák állomásoznak Nagy-Britanniában.

Most a második hidegháború idejét éljük, ahol az Eurázsia Orosz Birodalom, Kína és az USA hárompólusú világa működik.

2019. jan. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Drábik?
2019. jan. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első uncsi volt, éveken át egy helyben lőttek egymásra, volt ideggáz-támadás, a háború végén jött a spanyolnátha 50-100 millió áldozattal.

A másodikban sokkal nagyobb arányú volt a civil áldozat, nagyon hideg volt a keleti fronton, bizonyos frontokon sokkal többen haltak meg (kelet, távol-kelet), sok bombázás volt.

Bár a nyugati frontot nézve a 2. vh sokkal kisebb volt, mint az első.

2019. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve értelmetlen a kérdés, mert mi alapján méred a "szörnyűséget"? Azon kívül, hogy "jobb a halál mint nyomorékként tovább élni" még ezer más tényező is közrejátszik.
2019. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!