Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Spanyolország miért nem...

Spanyolország miért nem lépett be a2. vh-ba? Illetve a németek és olaszok nem próbálták meg Franco tábornokkal szövetkezni és be ugrasztani a háborúba?

Figyelt kérdés

Ha már Franciaország a németek kezén volt akkor szövetkezhettek volna a spanyolok és a németek. Gibraltár elfoglalásával a földközi tenger a tengely hatalmakè lett volna így előnyhöz juthattak volna. Ha valamit nem tudok vagy éppen rosszul írjatok!

Nem vagyok náci vagy ilyesmi, csak logikusnak tartom hogy szövetkezzenek, és ezzel előnyhöz jussanak a tengely hatalmak. Vagy csak a polgárháború miatt simán csak ki fáradtak a spanyolok nem volt erejük egy háborúhoz, de ha nincs is erejük a németeknek szükség lett volna a spanyol területekre, még ha csak átvonultak volna észak Afrikába...


2019. jan. 28. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hivatalosan belépett a 2. világháborúba Spanyolország. Franco 45 ezer, zömében sorköteles katonát küldött a Wehrmachtnak, akik azonban német egyenruhát vettek fel, amelyen megkülönböztetésül a spanyol nemzeti színek voltak a jelvényeken. Ez volt az ún. Kék hadosztály, amelynek saját parancsnokai voltak. Nagyon sok ütközetben harcoltak a Szovjetunióban (és csakis kizárólag ott vetették őket be, szó sem lehetett arról, hogy angolok vagy amerikaiak ellen harcoljanak). Némelyik csatában keményebben helytálltak az oroszok ellen, mint a németek.
2019. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Tehát semmi biizonyíték nincs rá és cserébe nem is kapott semmit? Ez érdekes.

Én úgy tudtam, hogy spanyolba akkora polgárháború volt, hogy mindenki ölt mindenkit.

Oda bevinni fegyvereket kész öngyilkosság lett volna.

Még ha csak az ország fele is lett volna a németek ellensége, az is sok ... A görögök is hatásosan lekötötték az erőiket.

2019. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Kék Hadosztály létezés bizonyított tény; Francóék egyebek mellett azért küldték ki őket a keleti frontra, hogy meghálálják a német-olasz segítséget, amelyet a polgárháború során kaptak (ez addigra már RÉG lezárult, a „nyugatbarát” köztársasági oldal egyértelmű vereségével). Franco ugyanakkor nem akart a nyugati fronton beavatkozni (sőt, egy idő után keletről is visszahívta az egységeket): Gibraltárt ugyan el tudták volna foglalni, de a briteket semmi se tartotta volna vissza attól, hogy lerohanják a Kanári-szigeteket és a spanyolok Észak-Afrikai birtokait (Marokkó-Nyugat-Szahara magasságában; egy ilyen szövetséges hídfőállás különben a németeknek se hiányzott volna) – vagy attól, hogy az észak-északnyugati spanyol partoknak nekimenjenek.

A németek meg a maguk részéről nem nagyon forszírozták a dolgot. A keleti fronton volt alkalmuk meggyőződni arról, hogy Franco katonái nem éppen csökkent harcértékűek, és nagyon nem hiányzott nekik még egy európai (és ráadásként hegyvidéki) front (Spanyolországba az út a Pireneusokon át vezet, a tengelyhatalmak pedig már Albániában megtapasztalták, hogy kellemetlen dolog a hegyi terep).

2019. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem hallottam még a kék hadosztályról.
2019. jan. 28. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy a polgárháborút éppen csak megnyerték Északon partizánháborút vívtak a megmaradt Köztársaságiakkal és úgy nyerték meg, hogy a nyugati hatalmak nem avatkoztak be. Szerintem tarthatott egyfajta támogatástól és ennek hatására újbóli fellángolásnak.


"ha nincs is erejük a németeknek szükség lett volna a spanyol területekre, még ha csak átvonultak volna észak Afrikába"


Én ezt nem értem itt pontosan mire gondolsz kifejtenéd?

2019. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!