Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Maduro lemondatott? Wikipédia...

Maduro lemondatott? Wikipédia szerint igen. Hogy vagy ez?

Figyelt kérdés

[link]


Hiába feltételezik azt, hogy a kis szavazat különbség miatt csalhatott, ennyiből én is mondhatnám, hogy Bush és Al Gore választáson Bush csalt... vagy Clintonnénje meg Trump mérkőzésen is Trump csalhatott, pedig nem Pennsylvaniában újraszámolták aztán kiderült kicsivel több is a támogatója Trump báttáynak.


Mi ez a normáltaltankodás Venezuelába ? Jó, én is nézek videókat nagy a szegénység ott, meg a szomorúság, de ELVILEG legitim volt a szavazás...


Meg amúgy én is mondhatnám, hogy Venezuela elnöke vagyok, sőt ha tudna beszélni akkor egy laktózmentes tej is mondhatná ez alapján...


2019. febr. 2. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

wikipedia nem hiteles, bárki átírhatja.


"Hiába feltételezik azt, hogy a kis szavazat különbség miatt csalhatott, ennyiből én is mondhatnám, hogy Bush és Al Gore választáson Bush csalt... vagy Clintonnénje meg Trump mérkőzésen is Trump csalhatott, pedig nem Pennsylvaniában újraszámolták aztán kiderült kicsivel több is a támogatója Trump báttáynak."


Ez olyan, mint mikor korábban Szíria és USA választást hasonlították össze, ami pusztán a számok alapján igaz lehetett volna, csak az maradt le, hogy Szíria a választásokra egyetlen ellenőrt sem engedett be az USA meg igen. Ez nagy különbség.


A nemzetközi elismerés nagyon fontos, főleg USA részéről, hiszen Venezuela olajának ők a főbb felvásárlói és nehéz lesz nélkülük kilábalni a válságból.

2019. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Hogy lemondott-e, azt nem tudom. De érdemes elolvasni az alábbi cikket, ami igen alaposan leírja a válság okait.

[link]


A cikk 2016-os, de így is nagyon sok dologra választ ad.


Személyes véleményem szerint pedig USA igyekszik minden államba egyfajta bábkormányt állítani, ahol olaj van. Guaidó nem más, mint az USA bábja.

2019. febr. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
00:22: Venezuelából Maduro áldásos tevékenysége miatt már 3 millióan menekültek el. Az ország összeomlott, a boltok üresek, a lakosság éhezik. Te meg egy ilyen alakot védesz: hát, gratulálok.
2019. febr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Se nem rokonom, se nem ismerősöm Maduro, hogy védenem kellene. Viszont egy emberre rátolni minden felelősséget, elég cinikus hozzáállás. Ráadásul úgy, hogy egyszerre próbálják az országon belülről és kívülről is ellehetetleníteni, mind gazdaságilag, mind politikailag. A linkelt elemzés szerintem igen szépen árnyalja a helyzetet, érdemes neked is elolvasni ezek szerint.
2019. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Személyes véleményem szerint pedig USA igyekszik minden államba egyfajta bábkormányt állítani, ahol olaj van. Guaidó nem más, mint az USA bábja."


Ajánlom az OEC export adatait, a legnagyobb vásárlója mindig az is az USA volt, a teljes nyersolaj export elmúlt években: 2016-ban a 48%-a, 2015-ben és 2014-ben 50%-a az USA-ba ment.


[link]


Ezen kívül az USA-nak nem indokolt semmi, mivel az olajimport évek óta stagnál.

Érdemes megfigyelni, hogy minél inkább emelkedett az export értéke, legtöbbször azzal párhuzamosan csökkent az USA százalékos részesedése.


Ezen kívül az venezuelai olaj teljesen más jellegű, mint mondjuk az Közel-keleten kitermelt olaj.

2019. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!