Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Wikipédia írt, hogy lépjek...

A Wikipédia írt, hogy lépjek kapcsolatba a képviselőimmel a szerzői jog érdekében a szept12-i szavazás miatt, és automatikusan generálják a levelet. De nem tudom melyik képviselő az, akit egyébként erre bíztatni kell?

Figyelt kérdés
Annak fölös írni, aki már eleve megfelelően szavazna, ki az akinek érdemes írni?

2018. szept. 11. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt én is megkaptam, de lövésem nincs erről az egészről vagy hogy egyáltalán ez mit jelent.

Full hülyének nézik az embert.

2018. szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem néznek hülyének titeket, csak nem vagytok benn ebben a dologban. Arról van szó, hogy van egy új EU-s jogszabály módosítási indítvány, amiről holnap fognak szavazni. Röviden és tömören, sokan ezt a jogszabály módosítást az internet cenzúrázásának tartják.

Egyébként egyszer már leszavazták: [link]


[link]


Kicsit megkésettnek tartom ezt a kampányt a Wikipedia részéről, előbb kellett volna. Szerintem teljesen mindegy, kinek írsz, úgyis mindenkinek megvan már a saját álláspontja.

Emlékeztetőül, a júliusi eredmények:


Támogatta:

Fidesz: Deli, Deutsch, Erdős, Gál, Járóka, Kósa, Schöpflin, Szájer, Tőkés

KDNP: Hölvényi


Ellenezte:

Jobbik: Balczó

Együtt: Jávor

LMP: Meszerics

DK: Molnár, Niedermüller,

MSZP: Szanyi, Ujhelyi

Független: Kovács

2018. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó, akkor elmagyarázom.

Azt se tudom melyik ez a törvény, vagy mit tartalmaz.

A tervezetet se ismerem.

És mivel proli vagyok, nem is fogok otthon leállni elemezni se a jelenlegit, se a tervezetet, már csak azért se, mert fogalmam nincs arról, amit benne írnak.

Nekem semmit nem mond az, hogy az EU médiátanács az EU/2012/938373 rendeletének megfelelően fog eljárni jövőre a Mahasz által kiadott bla bla bla(amihez az átlagparasztnak nincs is hozzáférése meg azt se tudja mi az), így a közeljövőben az őstermelők a Földügyi tv. 12§-ben meghatározott pirotechnikai eszközt az ADR utasításnak megfelelően fogják szubszidiaritás elvével párhuzamosan alkalmazni.

De nem baj, mert az Lmp Feri leszavazta.

Azt kellene leírni, hogy ez mit jelent az átlagparasztnak.

2018. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt a Wiki szócikk:

[link]


Idézem:

"A 11. cikk jogdíj fizetésére kötelezi azokat, akik újsághírekből részleteket idéznek."

" az online platformokat gépi szűrők használatára kötelezzék"


Itt egy másik cikk: [link]


"A 13. cikk fenyegetést jelentene például:

a zenei remixek előállítására

a mémek megosztására

a kódok megosztására és

a live streaming gamerekre nézve."


Másik cikk:

[link]


Azért ezt a 3x4 oldalt csak el tudja olvasni és értelmezni az átlagparaszt is.

2018. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm
2018. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Röviden az internet kap egy kis cenzúrát
2018. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem azzal volt bajom, hogy kinek/melyik képviselőnek írjak, nem tudom ki ellenzi és ki nem. Egyáltalán amikor már megvan a szavazás, akkor hol tudok utánnanézni? És előtte nem lehet tudni semmit, csak ha a sajtóból épp valaki mond valamit és én elhiszem, vagy meg lehet tekinteni előzetesen a pártok/frakciók stb. ajánlását?
2018. szept. 12. 14:55
 8/9 A kérdező kommentje:

" [link]


És hogy lehet ilyen abszurditást kitalálni? Ha az iskolaújságból idézek akkor is? És miért csak írásból, ha mondok valamit azért miért nem kérhetek jogdíjat, ha valaki idézni akar? A barátnőm, ha azt mondja tegnap azt mondtad, hogy ..., akkor én mondhatom, hogy mit is mondtam, kérlek idézd, csak előbb fizess jogdíjat, aztán folytathatjuk a veszekedést.

2018. szept. 12. 14:58
 9/9 A kérdező kommentje:
És az egy dolog, hogy totálisan abszurd és a szólásszabadságot és a sajtószabadságot és a kultúrát korlátozza, de még csak nem is az, hogy korlátozza, azaz visszafogja, hanem el is ferdíti, mert ennek akkor egy csomó negatív torzító hatása lenne: például ahelyett, hogy valaki szó szerint idéz, mivel nem akar jogdíjat fizetni, ezért inkább sajét szavaival állít egy picit mást, azaz ferdíteni fog, ahelyett hogy a tényt írná le, hogy mi hangzott el. Vagy például az is negatív hatás lesz, hogy ezután megéri majd minnél nagyobb hülyeséget írni, ami minél több ellenreakciót vált ki, és ez még pénzügyileg is meg fogja érni. Most pont ezzel szembesülünk, hogy minél nagyobb hülyeséget, ideológiátlanságot, posztmodern kijelentésekkel lehet feltűnést kelteni, hatalmat és like-okat szerezni, de ezentúl már nem csak a like-okért éri majd meg, hanem pénzt is kapnak majd érte a hülyék minél hülyébbek, annál többet!?
2018. szept. 12. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!