Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi bajuk az embereknek a...

Mi bajuk az embereknek a németekkel?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 03:37
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

A német bevándorláspolitikával van bajuk.

Meghirdették, hogy jöjjenek az emigránsok a harmadik világból, és kötelezik az EU-tagállamokat, hogy fogadják be őket, tartsák el őket, pedig ők sosem akartak ilyet.

2019. febr. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Na ja, az király volt, amikor a Mutti belökte, hogy mindenki jöhet... Aztán utána meg a törökökkel tárgyalt.

Szerencsétlen...

2019. febr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a legtöbbektől azt hallom, hogy a németek karót nyeltek, szabálykövetők és unalmasak, ezért ellenszenvesek sok magyarnak.
2019. febr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Most már 12 éve élek Németországban és német a férjem is, de pont ilyen kérdéssel és aggodalmakkal indultam németországba 12 éve.


Német cégnél dolgoztam és ott ismertem meg a férjemet is.

Ott mindenki nagyon jó fej volt a német vezetés eszéröl is.


De egész életemben azt hallottam, hogy a németek nem szeretik a külföldieket, a németek nem befogadóak, és lenézöek föleg a keletebbröl érkezökkel.


Na így indultam neki új életemnek. AZtán jött a meglepetés, a férjem össze barátja nagy öleléssel fogadott, azt se tudta ki vagyok de rögtön elmondták, hogy milyen magyar ismerettségeik vannak, hogy ismerik az egészségedre szót...

Aztán bekerültam egy német irodába aszisztensként, és ott ismertem meg jobban idegen embereket.


A németeke nem néznek bele az életedbe, nem kiváncsiskodnak és nem beszélnek ki, nem tesznek rád megjegyzést, mert nem akarnak zavarni. Ha te oda mész hozzájuk akkor nyitnak, de ha te nem akarsz(vagy sokan nem tudnak) velük beszélni akkor nem kiváncsikodnak.

A szomszéddal 1 évig semmi kapcsolatunk nem volt az új házban, mert egyikönk sem akarta a másikat zavarni. Aztán egyszer lett egy közös problémánk azóta legjobb barátok vagyunk...


Rengeteg magyar dolgozik itt és azok a magyarok akik nem tanulják meg a nyelvet vagy csak makogják azok nem tdunak kommunikálni a többi némettel és ezek nem barátkoznak velük.

Dolgoztam egy német cégnek az irodán aki rengeteg magyar munkást alkalmazott. Akik jól tudtak kommunikálni németül azok pár hónap után még egy kisebb közösségbe is jól beilleszkedtek, jól is érezték magukat, barátságok köttettek, de volt olyan aki 5 év után annyit nem tudott elmondani a fönökének, hogy beteg és fáj a feje... Ès az utobbi típusu magyarból a legtöbb....

2019. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2%
Nem tudom, tanultál-e a második világháborúról, de tény, hogy nagyon csúnya dolgokat csináltak. Az ókorban ennél sokkal kevesebbért is kiirtottak és sóval behintettek országokat.
2019. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó: ez igaz és a magyarok a szövetségeseik voltak.

Amúgy jól is néznénk ki ha az embereket a dédszüleik bűnei alapján ítélnénk el.

2019. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-s azért mert volt néhány erös és a politikát kihasználó ember és a népre kényszerítette az akaratát attól még maga a Német nép nagytöbbsége szenvedett a náci hatalomtól.


Van egy film az Adidas és a Puma kialakulásáról. Ugye ezt két testvér alapította. Elöször volt egy cipö gyáruk ami a háború elött elkezdett felfele ívelni. Már elég sok alkalmazottjuk volt az egész faluból, mikor kitört a háború és sportcipöre már igazán nem volt igény, és pénz sem. Majd jöttek a nácik és ráakarták venni, hogy háborús dolgokat gyártsanak a gyárjaikba. Persze elsö kézböl nemet mondtak rá. DE a gyári munkásokat a munkahiány miatt elkellett küldeni és minden munkás aki munka nélküli lett mehetett egyböl a frontra. Mikor az egyik 17 éves unokatestvérük a fronton néhány nap után meghalt akkor úgy döntöttek, hogy ha elkezdenek a háborúnak gyártani akkor legalább a falubeli embereknek munkát adnak, és nem kerülnek a frontra.

2019. febr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Viccesek a kormánypártiak amikor a zombi-apokalipszist próbálják ráhúzni a német közbiztonságra és hangulatra. Szerintem a legtöbb átlagos középosztálybeli mérnök ott mindjárt elsírja magát a vadiúj A6-os Audijában, hogy milyen rossz a sora. Mert ott ez a helyzet, ami nálunk "luxus" pl.: Saját ház, új autó, az ott egy mezei mérnöknek nem álom. Itthon meg keres havi nettó 300-at, abból összeszed pár év alatt egy új Vitarára valót, meg hitellel egy pici lakást. Látom mindkét félre a példát. Ott a gyári munkás jár új Suzukival itthon meg 20 éves lerúgott BMW-vel.
2019. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Én a legtöbbektől azt hallom, hogy a németek karót nyeltek, szabálykövetők és unalmasak, ezért ellenszenvesek sok magyarnak."


Karót nyelni karót nyeltek, ez a szabálykövetőség meg nem mindig igaz. Próbálnak katonásan viselkedni, de ha a hatvanas táblánál mész hatvanöttel mind megelőz és tízból tíz német rendszámmal.

2019. febr. 3. 11:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Sokak szerintem egyszerűen irigyek rájuk.

A német népet a britek és a franciák a történelem során szinte végig vissza akarták fogni és le akarták törni a szarvukat, a második világháborúban gyakorlatilag porig rombolták az egész országot (gondolom Drezdáról készült fotókat már mindenki látott, de gyakorlatilag minden német nagyváros hasonlóan nézett ki). Ehhez képest a '60-as évektől ismét Európa vezető gazdasága, s világszinten is az egyik legnagyobb.

Mert a németek nem álltak le siránkozni, hanem egyből munkához láttak s újjáépítették a hazájukat, irigylésre méltó módon. Nem véletlen pl., hogy a Made in Germany a világ legelismertebb, legnagyobb presztízzsel rendelkező termékmegjelölése.

2019. febr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!