Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti értitek, hogy mi zajlik...

Ti értitek, hogy mi zajlik jelenleg a világban?

Figyelt kérdés

Én bevallom, nem. Akkora káosz van mindenhol. Pluszban még azt is nehéz eldönteni, hogy mi is a pontos igazság, a mai álhírekkel teli világban.

Mintha az embereknek mindenhol elegük lenne, de maguk sem tudják megfogalmazni, hogy pontosan miből (ld. francia sárgamellényesek). És emiatt populistáknak szavaznak bizalmat mindenhol a világon, tőlük várják a “problémák” megoldását. Néha úgy tűnik, hogy maga a kapitalista világrend is válságban van.

Vagy ott a Brexit, azt úgy, ahogy van nem értem. Egy darabig azt hittem, hogy kapizsgálom, de most már végképp elvesztettem a fonalat, hogy mit is akarnak.



2019. febr. 11. 19:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
9-es: Próbálj meg elszakadni a hazai politikától, mert azt sejtem, hogy most abba vagy beleragadva. A világ más részein sokkal durvább dolgok történnek, mint nálunk.
2019. febr. 11. 20:41
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az már jó jel, ha belátja az ember, hogy minden tele van álhírekkel, és nem tudja a válaszokat!


Ami biztosan történik:


1938-ban választhattál 3 "mese" közül (náci, kommunista és liberális mese)

1968-ban maradt 2,

1998-ban maradt 1,

Ma meg már az az érzése az embernek, hogy nem maradt egy se, a liberális demokráciák pilléreiben fordulnak a választók a liberális demokrácia ellen (lásd Trump vagy Brexit). És hiába fejlődik ezerrel pl. Kína, olyan nem nyújt a liberális demokrácia helyett alternatív világképet.


Mindenki ismeri a 90-es évek / 2000-es évek narratíváját, hogy a világtörténelem arról szólt, hogy az emberek egyre több szabadságjogot vívtak ki maguknak, a liberális demokráciákban szemmel látható a fejlődés minden téren, így a jövő záloga, ha minden ország liberális demokrácia lesz. Bill Clinton elnök korában mondta azt, hogy Kína a történelem rossz oldalán áll. Ma már milyen naivnak tűnik ez a kijelentés ugyebár...


Idáig volt az ami biztos, az ok az csak találgatás.


Valami olyasmi állhat a háttérben (legalább is szerintem ez biztosan egy tényező a sok közül), hogy pl. 1938-ban egyszerű melósként élhettél Moszkvában, Berlinben, Londonban, vagy New Orleansban, a plakátokon izmos, vidám, jóképű munkásokat láttál. Te pedig azt gondoltad magadban hogy "ez én vagyok, ez rólam szól! én vagyok a jövő!". Az egyszerű melós lehet hogy mit sem tud mondjuk arról, hogy a mesterséges intelligencia valamikor a jövőben el fogja venni a munkáját, de azt érzi, hogy egyre jelentéktelenebb. Ez pedig érthetően kedvez az antiglobalizmusnak, antielitizmusnak és a nacionalizmusnak.

2019. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%
Úgy néz ki, az emberiség úgy döntött ki akar halni. Ezért választanak meg ebben a már most is súlyos válságban lévő világban olyan elmebeteg őrülteket mint Trump, Bolsanaro vagy éppen Orbán, akik a teljes pusztulás felé kormányozzák a világot, de azt nagyon biztos kézzel. Éljen az erdőirtás, éljen a klímaegyezmény leköpése, éljen a stadionépítés! Oxigént meg majd termel nekünk a műfű.
2019. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

A lényeg, hogy ne merülj el nagyon a részletekben, mert akkor nem fogod látni a nagyobb léptékű foyamatokat.


- Ha a világpolitika érdekel, nézd meg melyik országnak kik a legfőbb kereskedelmi partnerei.

- Ha az embereknek elege van, az mindig az életminőséggel függ össze.


A többi csak máz.

2019. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Valaki az egyik nap ezt a cikket posztolta, szerintem elég jól fedi a valóságot, vagy legalább egy részét:

[link]


A tekintély a felelősség kezd eltűnni.

Az embereknek elege lett a mostani vezetőkből, az internet jelentős szerepet játszik benne.

2019. febr. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

01:07: nagyon jó meglátások vannak a cikkben!

Igen, manapság minden idióta azt képzeli, mindent tud a világról, és megmondhatja a tutit. Az internet meg összehozta a csürhét.

2019. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na, amit Obamáról ír, az viszont vitatható. Az azért egyértelmű, hogy Obama sokkal többet is elérhetett volna, ha a kongresszusban és a szenátusban is többségben lévő republikánusok nem fúrják mindenhol, ahol csak tudják.
2019. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!