Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A törökök valójában török...

A törökök valójában török nyelvet beszélő görögök?

Figyelt kérdés
Évszázadokig sőt több mint egy evezredik görög kezén volt a terület, nagyon sok görög élt anatoliaban. Gondolom ők nem tűntek csak úgy el. Persze vannak kurdok és örmények is, de őket kiirtották.

2019. febr. 12. 10:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem. Az Oszmán-Birodalomban egymás mellett éltek törökök és görögök. Minimális keveredés lehetett, de nem volt jellemző. 20. század elején pedig lakosságcsere történt. Kurdokat és örményeket sem irtották ki. Ma Törökországban 10-15 millió kurd él. Az örményeket pedig áttelepítették.
2019. febr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%

A lakosságcsere minimális volt, a keveredés meg egy non-faktor, annyira minimális, különösen hogy nem török és görög, hanem görög és muszlim görög között történhetett legtöbbször, ha egyáltalán történt.


Tekintettel arra, hogy valódi törökök alig fellelhetők Anatóliában (kivéve az elszigetelt hegységekben élő törzseket), a mai napig a lakosság legnagyobb részét az őslakosok teszik ki.


Az őslakosok azok a kisebb-nagyobb népek, amiket "pre-hellénnek" mondhatunk (ilyenek még pl. az őslakos krétaiak és az etruszkok), egy másik csoport a "pontuszi görögök", akik egy iránból odavándorolt nép voltak (tehát vérükben irániak), de a görögök mellé álltak és azóta igencsak megbecsült részét képezik a görög népnek, illetve keleten az örmények, és dél-keleten a kurdok, még délebbre pedig a közel-kelet nagy birodalmainak maradvány-népei (pl. asszírok).


A lakosságcsere vallási alapon történt. A vallás 2 fő tényezőért felelős a török megszállás ideje alatt:


1. Voltak olyan emberek, akik felvették az iszlám vallást pl. különféle adók (jizya) elkerülése végett, de továbbra is keresztényként éltek és úgy imádkoztak titokban.


2. A görög orthodox egyház hatására a keveredés keresztények és muszlimok között lényegében tilos és büntetendő volt (a muszlim törvények szerint pl. muszlim nőt nem vehet el nem-muszlim férfi, az orthodoxok, a társadalmi nyomás, és a józan ész pedig tett arról, hogy ennek az ellenkezője sem történt meg).


Akik az ún. "Törökország" lakosságának a hatalmas többségét kiteszik, azok azok a görögök, pontuszi görögök, örmények, kelet-európából összerabolt gyerekek leszármazottai, akiknek az I. világháború után kialakuló török nacionalista identitással sikerült kimosni az agyát. A többieket elüldözték vagy megölték, ezt kár tagadni.


A különféle genetikai térképek, amik hasonlóságot mutatnak Görögország és Anatólia között (és bőven akadnak olyanok is egyébként, amik nem, ezek függnek a használt vizsgálati módtól), nem a keveredést hivatottak igazolni, hanem éppen azt, hogy a hasonlóság azért akkora, mert nem két különböző népről van (volt) szó.


A különbségek egyszerűen megmagyarázhatók mint természetes fejlődés (természeti adaptációk, a helyiek nagyobb homogenizációja), a kelet-európai elrabolt gyerekek leszármazottaival való keveredés (tehát éppen hogy egy >növekedés< az északi vonásokért felelős génekben), és >néhány esetben< valóban az eredeti török, belső-ázsiai lovas-nomád néppel való keveredés (ami a legkisebb faktor az összes közül).



Magyarországon élő görög vagyok, a feleségem krétai, és nem keveset tanulmányoztam a témát.

2019. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"A lakosságcsere minimális volt"


Nem igaz. Másfél millió török és kb ugyanennyi görög cserélt helyet az első világháborút követően, tehát ez már egy hatalmas tévedés részedről.



"Tekintettel arra, hogy valódi törökök alig fellelhetők Anatóliában (kivéve az elszigetelt hegységekben élő törzseket), a mai napig a lakosság legnagyobb részét az őslakosok teszik ki. "


Először is kit értesz valódi török alatt? És ha már itt tartunk ki a valódi magyar? :) Továbbá ha a törökök nem őslakosok Törökországban akkor a magyarok sem őslakosok Magyarországon, mert kb ugyanakkor telepedtek le.



"Akik az ún. "Törökország" lakosságának a hatalmas többségét kiteszik, azok azok a görögök, pontuszi görögök, örmények, kelet-európából összerabolt gyerekek leszármazottai, akiknek az I. világháború után kialakuló török nacionalista identitással sikerült kimosni az agyát."


Ez jó :) Akkor szerinted nem is létezik olyan nép hogy török? Ilyen alapon magyar sem létezik csak kimosták a Kárpát-medencében élők agyát és beadták nekik hogy ők magyarok. :)



"A többieket elüldözték vagy megölték, ezt kár tagadni."


Törökország elvesztette területének nagyrészt az első világháború alatt, így nem ölhettetek meg senkit mert már nem tartozott hozzájuk.



"a kelet-európai elrabolt gyerekek leszármazottaival való keveredés "


Szintén hatalmas hülyeség. Valóban volt ilyen de egyrészt nem akkora számban hogy ez befolyásoló tényező legyen, ráadásul ők sokáig nem házasodhattak így keveredni sem tudtak.



"Magyarországon élő görög vagyok, a feleségem krétai, és nem keveset tanulmányoztam a témát."


Hát ha görög vagy akkor értethető hogy ennyi hülyeséget hordasz össze. Annyi az igazság az egészből hogy nyilván volt keveredés törökök és a korábban ott élő népek között, hiszen együtt éltek vagy 1000 évig, de ez nem volt annyira mérvadó hogy azt állítsd nem léteznek törökök. Ez vicc kategória. Nem létezik török nép csak agymosot görög akiből törököt csináltak? :) Ekkora ökörséget is régen hallottam.


Elég csak egy pillantást vetned az alábbi genetikai térképre:


[link]


Ránézésre is látszik hogy nagy a különbség Törökország és Görögország géntérképe között.

2019. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

>"Nem igaz. Másfél millió török és kb ugyanennyi görög cserélt helyet az első világháborút követően, tehát ez már egy hatalmas tévedés részedről."


Mint mondtam a lakosságcsere vallási alapon történt. Az anatóliai keresztények görögök. A muszlimok, akik Görögországban éltek, szintén Görögök, akik felvették a muszlim vallást hogy elkerüljenek bizonyos adókat. Hogy ezek tényleg követték-e az iszlámot vagy sem, azt senki nem tudja biztosan, viszont azt igen, hogy görögök voltak.


Ebből kifolyólag a "lakosságcsere" tényleg csak "csere" volt, mert semmi minőségi változást nem eredményezett sehol sem. Muszlim görögöket cseréltek keresztény görögökre, ennyi történt.


>"Először is kit értesz valódi török alatt? És ha már itt tartunk ki a valódi magyar? :) Továbbá ha a törökök nem őslakosok Törökországban akkor a magyarok sem őslakosok Magyarországon, mert kb ugyanakkor telepedtek le."


Tipikus liberalista okoskodás. A "valódi török" az, aki genetikailag az anatóliát meghódító egyszerű katonákhoz hasonlatos a mai napig is. Ezek az emberek ázsiai vonásokkal rendelkeznek/tek többnyire, de feltehetően nem egészükben (mindenesetre a genetikai kötelék nyilvánvalóan kimutatható).


A valódi magyar, meg a valódi ez meg az, mint mondtam, értelmetlen liberalista kötözködés. Az a szint, amikor az egyén tagadja, hogy léteznek tavak, mert nem tudja eldönteni, hogy a tócsa mikortól lesz tó. Idiotizmus.


Egyébként a "valódi magyar" is igen könnyedén definiálható, mégpedig ugyanolyan módon, mint a "valódi török" (attól most persze eltekintve, hogy a nemzet akkoriban csak és kizárólag a nemességet jelentette, nem mást). Ha erre az a válaszod, hogy a mai magyaroknak nincs köze az >akkori< magyarokhoz, akkor pedig kár is ezt a beszélgetést tovább folytatnunk, különösen hogy nem is erről volt szó.


>"Törökország elvesztette területének nagyrészt az első világháború alatt, így nem ölhettetek meg senkit mert már nem tartozott hozzájuk."


Erről kérlek világosítsd fel az örményeket, meg a nagyszüleimet, ők valahogy máshogyan látták a helyzetet. A török az egyetlen olyan nép, ami egyszerre tagadja és ünnepli a népirtásaikat.


>"Szintén hatalmas hülyeség. Valóban volt ilyen de egyrészt nem akkora számban hogy ez befolyásoló tényező legyen, ráadásul ők sokáig nem házasodhattak így keveredni sem tudtak."


Jártál már Anatóliában? Mi a magyarázatod a meglepően sok kelet-európai arcra, a kék szemekre, a nem ritkán világosbarna vagy akár búza-szőke hajra? Ne légy nevetséges.


>"Hát ha görög vagy akkor értethető hogy ennyi hülyeséget hordasz össze."


Hát ha a törökökkel szimpatizáló, liberalista érvekkel kardoskodó vagy, akkor érthető, hogy ennyi hülyeséget hordasz össze.


>"Annyi az igazság az egészből hogy nyilván volt keveredés törökök és a korábban ott élő népek között, hiszen együtt éltek vagy 1000 évig, de ez nem volt annyira mérvadó hogy azt állítsd nem léteznek törökök."


Éppen azt állítottam, hogy léteznek törökök, mégpedig izoláltan és kis számban a hegyekben. Még megvannak az ázsiai vonásaik, még az iszlámba is beépítették a korábbi vallásuk bizonyos elemeit (átnevezve, átértelmezve, de jelen van), és a XXI. században még azzal is tisztában vannak, hogy melyik törzsből származnak.



>"Nem létezik török nép csak agymosot görög akiből törököt csináltak? :) Ekkora ökörséget is régen hallottam."


A döntő többséget ezek az elemek teszik ki. Ezt állítottam. Látom nem sikerült felfogni.


>"Ránézésre is látszik hogy nagy a különbség Törökország és Görögország géntérképe között."


Mint mondtam ezeknek az eredményei függenek a használt módszertől. Görögországot érték olyan genetikai változások, amik Anatóliát nem (pl. Indo-európai migráció), illetve tekintettel arra, hogy más görög és pre-hellén törzsek lakták azt a vidéket, így a természetes változások is más irányban történtek (a homogenizáció eredménye és a természetes adaptációk mások). Ezeket a minimális különbségeket mutatja az a térkép is, amit linkeltél, illetve mutatja a nagyobb fokú iráni (pontuszi görög) hatást is, ami a balkániaknál nem jelentős.



Nem kívánom tovább folytatni ezt a beszélgetést. Nincs kedvem olyanokkal vitázni, akik tipikus, alapvető liberalista logikai hibákat vétenek, különösen hogy egyértelmű, hogy egy ilyen beszélgetés úgyszólván kölcsönösen eredménytelen lenne mindkettőnk számára.

2019. febr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Mint mondtam a lakosságcsere vallási alapon történt. Az anatóliai keresztények görögök. A muszlimok, akik Görögországban éltek, szintén Görögök, akik felvették a muszlim vallást hogy elkerüljenek bizonyos adókat. Hogy ezek tényleg követték-e az iszlámot vagy sem, azt senki nem tudja biztosan, viszont azt igen, hogy görögök voltak."


Úgy hülyeség ahogy van. Ha tényleg görögök voltak, Görögország miért küldte el őket? Ha meg csak névleg voltak muszlimok semmi ok nem volt arra hogy Görögország kidobja őket.


"Muszlim görögöket cseréltek keresztény görögökre, ennyi történt."


Nem igaz. Görögök többsége keresztény maradt. És akkor a te elméleted szerint Észak-Ciprusban is muszlim görögök élnek? :) lol



"A "valódi török" az, aki genetikailag az anatóliát meghódító egyszerű katonákhoz hasonlatos a mai napig is."


Újabb baromság. Sehol nem találsz olyan népcsoportot aminek a genetikája 1000 év alatt változatlanul megmarad, legfeljebb elszigetelt törzseknél a dzsungel közepén.



"Ezek az emberek ázsiai vonásokkal rendelkeznek/tek többnyire, de feltehetően nem egészükben"


A törökök alapból nem mongoloidok hanem a turáni csoportba tartoznak ami átmenet a fehér és mongoloid rassz között.Szóval mikor letelepedtek akkor sem totál ferde szemű mongolokat kell elképzelned.



"A valódi magyar, meg a valódi ez meg az, mint mondtam, értelmetlen liberalista kötözködés."


Előbb még azt magyaráztad hogy milyen a valódi török, most meg azt mondod nincs valódi magyar? :) Ez történik ha nagy ökörséget állítasz és visszakérdeznek.



"Ha erre az a válaszod, hogy a mai magyaroknak nincs köze az >akkori< magyarokhoz, akkor pedig kár is ezt a beszélgetést tovább folytatnunk,"


Én semmilyen állítást nem tettem. Tőled kérdezem milyen a valódi magyar? :)



"Erről kérlek világosítsd fel az örményeket, meg a nagyszüleimet, ők valahogy máshogyan látták a helyzetet. A török az egyetlen olyan nép, ami egyszerre tagadja és ünnepli a népirtásaikat."


Az örmény eset sajnálatos de a szándékosság nem áll fenn a bizonyítékok alapján. Görögök pedig megtámadták Törökországot mert abban bíztak hogy könnyű dolguk lesz a meggyengült törökökkel de elszámolták magukat mert jött Atatürk és visszakergette őket. Ennyit a nagyszüleidről. Magyarországra is kellett volna egy Atatürk.



"Jártál már Anatóliában? Mi a magyarázatod a meglepően sok kelet-európai arcra, a kék szemekre, a nem ritkán világosbarna vagy akár búza-szőke hajra? Ne légy nevetséges."


Képzeld jártam. Valóban vannak szőke kékszeműek de ritkák. Sokkal több a barna vagy fekete akiken felismerhetőek az ázsiai vonások, ha nem is feltűnően. Megjegyzem a görögökre sem jellemző a kék szem és szőke haj :)



"Hát ha a törökökkel szimpatizáló, liberalista érvekkel kardoskodó vagy, akkor érthető, hogy ennyi hülyeséget hordasz össze."


Ha egy görögöt hallgatok beszélni törökökről az olyan mintha egy román futballhuligánt hallgatnék arról hogy szerinte milyenek a magyarok :) Ennyire lehet téged komolyan venni.



"Éppen azt állítottam, hogy léteznek törökök, mégpedig izoláltan és kis számban a hegyekben. Még megvannak az ázsiai vonásaik, még az iszlámba is beépítették a korábbi vallásuk bizonyos elemeit (átnevezve, átértelmezve, de jelen van), és a XXI. században még azzal is tisztában vannak, hogy melyik törzsből származnak."


Hülyeség. Szerintem te nem jártál Anatóliában, de még Törökországban sem. Törökök már rég leszámoltak a törzsi felfogással. Nincs olyan hogy egy török ebből vagy abból a törzsből származik mint az araboknál vagy kurdoknál.



"A döntő többséget ezek az elemek teszik ki. Ezt állítottam. Látom nem sikerült felfogni."


Ez is hülyeség. Ennyi erővel azt is mondhatnánk hogy a törökök szlávok mert a géntérkép szerint az is jelen van.


"Görögországot érték olyan genetikai változások, amik Anatóliát nem"


Ennyi erővel akkor görög nép sem létezik csak erőszakkal elgörögösített más népek :)



"Nincs kedvem olyanokkal vitázni, akik tipikus, alapvető liberalista logikai hibákat vétenek,"


Ekkora baromságokat szélsőjobbos agyhalottak szoktak összehordani, de te túlteszel náluk is.

2019. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A görögök fehérek a törökök meg nem :D
2019. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!