Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hova fog vezetni Kínában a...

Hova fog vezetni Kínában a digitális diktatúra?

Figyelt kérdés

Ugye 2020-ra tervezik a kínaiak, hogy több, mint félmillió arcfelismerő, mesterséges intelligenciával megtámogatott kamerát szerelnek fel mindenhova az országban, ami elemzi és egy skálán pontozza majd az emberek viselkedését, akinek pedig kevés lesz a pontja, attól megvonnak különböző szolgáltatásokat vagy akár börtönbe is kerülhet, stb.

Mi lesz ennek a vége? Az emberek bele fognak őrülni a megfigyelésbe. Úgy hallottam, hogy a fiatalok miatt kell ez az egész, mert a Kommunista Párt egyre inkább tart a fiatal lakosságtól, mivel egyre nagyobb a szabadság és a demokrácia iránti igényük.



2019. febr. 15. 14:30
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, rosszul írtam. Több, mint félmilliárd kamerát terveznek.
2019. febr. 15. 14:37
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Ez akkora marhaság, hogy csoda, hogy nem orbánnak jutott először eszébe!

Hova fog vezetni? Remélhetőleg lázadásokhoz.

2019. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Talán arra, hogy a Tienanmen téren maszkot kell hordani.
2019. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Delfoi! Azt javaslom. De meg kell mondanom, ők is csak személyek jövőjével foglalkoztak, társadalmakétól óvakodtak. Nem véletlenül.
2019. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom mennyire lázongó kedvűek a kínaiak,úgyhogy szerintem inkább a maszkok még nagyobb elterjedése lesz várható,mert az állandó megfigyelés valóban tűrhetetlen állapot lenne.
2019. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Már most is működik valamilyen szinten, volt róla pár cikk nemrég, totál őrület, hogy 2019-ben ilyenek épülgetnek a világon, még mindig itt tart az emberiség. De hát ne menjünk messze, Magyarország 2013-ra sikeresen autokráciává alakult. Ilyen világban élünk, undorító. Tönkremennek majd bele lelkileg az emberek, a családok.
2019. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Több cikket olvastam a témában, és a helyzet az, hogy aggasztóbb a probléma, mint ahogy a kérdező leírja.


A viselkedésosztályzás nem csak abból áll, hogy szemetel-e vagy hogyan viselkedik a közterületen, hanem az is viselkedésnek számít, hogy mit néz az interneten, milyen könyveket vásárol, mire költi a pénzét, merre jár, és így tovább, minden, amit el tudtok képzelni.


Nem csak szolgáltatásokat vonnának meg tőlük, hanem különböző mértékben korlátoznák a személyes szabadságukat is, pl. nem mehetnének akárhova, pl. lakóhelyük tartományát csak külön engedéllyel hagyhatnák el, ha egyáltalán, és még sok hasonló. Talán még a gyermekvállalásba is beleszólnak valamilyen szinten.


Az, hogy felvesznek egy maszkot, manapság már semmit nem ér, az embereknek olyan egyedi a testtartásuk, mozgásuk, mint az ujjlenyomat.


A diktatúrának nem célja az egészséges emberek nevelése, annak tök jó az, ha beleőrül, belebetegszik a rendszerkritikus ember abba, hogy nem lehet önmaga, ill. ha önmaga, akkor meg úgy elszigetelik, eltiltják a nettől vagy akármi, hogy gyakorlatilag megszűnik létezni.

2019. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egész úgy durva ahogy van de azért mégis a legdurvább, hogy az ismerőseid és a családtagjaid viselkedése is beleadódik a te profilodba. Ha a családod egyik tagja csúnya kormánykritikus posztot olvasott aznap a neten akkor -10 pont tőled is! Mint mikor É-Koreában viszik az egész családot a lágerbe a legtöbb ember azt sem tudja miért kell ott meghalnia, fogalma sincs róla mit kentek melyik családtagjára. [link]
2019. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Összességében nem olyan rossz rendszer.

Persze, mivel diktatórikus környezetben alakul, így sokan mondanak rosszat róla.

Azonban a digitális rendszer önmagában, politikai környezettől függetlenül egy nagyon jó kis dolog.

Én itt dolgozom Kínában a...hát...úgy próbálnám fordítani, hogy Fejlesztési Minisztérium-ban.

Segédkezem a rendszer kialakításában.

Ez a rendszer inkább utópikusnak épül, mintsem disztópikusnak.


1. A pontok száma elég nagy.

2. Komolyabb történés csak a szélsőséges pontváltozásoknál van. És nem csak rosszat, de jót is lehet kapni érte.

A pontok számát/beosztását nem tudom pontosan fejből, így csak példaként írok, a viszonyításért.

A pontok 1 és 999 között vannak. 500 az átlag.

Ha 50 pont alá mész, akkor börtön, ahol jó magaviselettel és munkával, naponta szerezhetsz pontokat. Ha 950 felé mész, akkor jóval magasabb fizetést, nullkamatos hosszú futamidejű magas összegű hitelt kaphatsz, ügyintézésnél soron kívül intézhetsz.

Ha 650-ről hirtelen (értsd: 3 nap alatt) 500-ra csökkensz, akkor büntetést kapsz és kivizsgálást, ha 450-ről hirtelen 600-ra ugrasz, akkor fizetésemelést, díjazást, a lényeg hogy jutalmat kapsz.

3. Tehát a szélsőséges pontok, és a hirtelen nagy változások amik igazán számítanak. A többszáz határérték és sávos beosztás semmi olyan kirívót nem tart magában, ami megbotránkoztató lenne.


Ránk fejlesztőkre nem vonatkozik, így leírhatom:

Igen, természetesen nem a legjobb, hogy félig a kormánynak megfelelően diktatórikusra sikeredik, azaz hogy a túlságosan liberális és demokratikus megnyilvánulások, vagy akár csak érdeklődések is csökkenthetik a pontszámot.

Azonban a rendszer önmagában nem rossz. Mint ahogyan fent is említettem. Ha nem egy diktatorikus rendszerben épülne ki, hanem egy liberálisabb helyen. Nem csak gürizéssel, de magával az életstílusoddal befolyásolhatod a jövődet. Tehát ahhoz, hogy eljuss a börtönpontszámig, ahhoz tenni is kell érte hogy annyira lecsökkenjen, azaz meg is érdemled a büntetést. Cserébe ha "jól viselkedsz", rendesen dolgozol, nem késel, nem mész át a piroson, segítesz a néninek cipekedni, akkor ilyen apróságokért kedvezményes hitelekhez, olcsóbb vásárláshoz, kiváltságokhoz juthatsz, csak azért mert normálisan, humánusan viselkedtél.

2019. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

#9 Nagyon korlátozott esetben és az elvvel én is egyet tudok érteni, de az kb. annyiban merülne ki, hogy olcsóbb a biztosítás, ill. magasabb kártérítést kap a biztosított személy, biztonsági beruházások esetén. Tehát betörés elleni biztosításnál pl. kamera, vagy biztonsági szolgálathoz bekötött riasztó, nagyon jó biztonsági zárak... "tűzbiztosítás" esetén tűzvédelmi berendezések...



EÜ témakörben az egészséges életmód plusz pont, alkoholizmus, cigarettázás mínusz, viszont a leszokási kísérlet pluszpont, és így tovább.


Ehhez azonban nem kell az, hogy még az ember seggét is bekamerázzák.

2019. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!