Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hova fog vezetni Kínában a...

Hova fog vezetni Kínában a digitális diktatúra?

Figyelt kérdés

Ugye 2020-ra tervezik a kínaiak, hogy több, mint félmillió arcfelismerő, mesterséges intelligenciával megtámogatott kamerát szerelnek fel mindenhova az országban, ami elemzi és egy skálán pontozza majd az emberek viselkedését, akinek pedig kevés lesz a pontja, attól megvonnak különböző szolgáltatásokat vagy akár börtönbe is kerülhet, stb.

Mi lesz ennek a vége? Az emberek bele fognak őrülni a megfigyelésbe. Úgy hallottam, hogy a fiatalok miatt kell ez az egész, mert a Kommunista Párt egyre inkább tart a fiatal lakosságtól, mivel egyre nagyobb a szabadság és a demokrácia iránti igényük.



2019. febr. 15. 14:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

#10:


Ha nem lenne minden bekamerázva, akkor teljesen felesleges lenne.

Ugyanis ha nincs mindenhol kamera, akkor hiába nem gyújt rá valaki a kamerák előtt, ha egy holttérben viszont vígan elfüstölget.


Én még 2007-ben jöttem Kínába, így nem tudom, hogy a jelenlegi 2010 óta fennálló Magyarországi autokrácia milyen. Illetve hogy milyen intézkedéseket hoznak. Nem nagyon követem 2012 óta.


Azonban itt Kínában nem népszerű az, hogy kiskapukat hagyjunk. Ha az a cél, hogy az embereket pontozzuk, és annak legfőbb forrása a kamerák legyenek, akkor egyszerűen nem hagyunk kamera nélküli vakfoltot. Lehet, hogy Magyarországon teljesen természetes és normális, hogy egy terv "lyukakkal" van kivitelezve. Itt azonban ha társadalmi/biztonsági, főleg új "kiber(cyber)" szempontból, történik fejlesztés, akkor az 120%-os odafigyeléssel, tervezéssel és pontossággal jár.

Nem hagyunk rajta kijátszási lehetőséget. Ha mégis keletkezik, azt azonnal javítjuk és kitalálunk valamit hogy ne fordulhasson elő újra.

2019. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%
10-essel értek egyet. Maga a jutalmazás-büntetés alapja működhetne igazságosan ha nem egy diktatúra hanem egy jól működő és megbízható demokrácia kezelné a rendszert. Ha például nem azért járna mínusz, hogy kritizálni merted a nagyembert és a rendszerét, hanem azért mert cigizel, és nem azért járna a plusz pont mert egy seggnyaló vagy hanem azért mert most például adakoztál a helyi állatmenhelynek. De amennyiben a rendszer a teljes megfigyelésen kell hogy alapul az már önmagában kizárja azt, hogy elfogadható legyen bármilyen igazságos és valódi értékek alapján működik. A magánszféra alapvető joga kell legyen és maradjon minden embernek egy normális társadalomban. Minden rendszer elfogadhatatlan ami megfosztja az embert attól, hogy ő döntse el mi az mit meg szeretne osztani egy rendszerrel vagy az azt üzemeltetőkkel, amennyiben az a valami nem bűncselekmény vagy bármi amivel árt másoknak. Szóval alapvetően bármilyen megközelítésből védeni a kínai rendszert hibázik valahol.
2019. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

#9 nem tudom elképzelni hogy voltál képes egy ilyen szörnyű dolog megvalósításában részt venni. Ez önmagában is borzalom, bármilyen államban és demokratikus rendszerben is az lenne. Te soha nem olvastad Orwell könyveit?


Csak reménykedni lehet hogy ide nem jut el ez az őrület. Ez az egész úgy ahogy van disztópikus, én nem látok benne semmi jót vagy szépet. Egyáltalán milyen alapon figyeli meg bárki is az állampolgárokat? Aki ilyet kitalál azt elmegyógyintézetbe kéne zárni de gyorsan.

2021. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
22%
Tudod, mindenki csak egy kicsit tett hozzá, így nem felelős. Vagy mégis.
2021. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Nagy-britanniában már az 1940-es években tudták hova vezetne egy ilyen ha létrejönne.

[link]

[link]

2021. márc. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
25%

Végülis most a coviddal tökéletesítik ezt a rendszert. Van egy app, ami nyomon követi, hol jársz, kikkel találkozol, figyeli a testhődet. És mindenhol kapuk vannak, ahová ki kell generálnod belépés előtt, hogy zöld vagy-e, vagy sárga (azaz kontakt személy). Nem kötelező, de gyakorlatilag boltba sem mehetsz, ha nincs ilyened. És nincs is már náluk fertőzött, mert azonnal karanténba kerül, aki sárga.

A nagy testvér figyel.

Nem azt mondom, hogy pár éven belül nálunk is ez lesz, de el tudom képzelni a távoli jövőben, hogy hasonló megfigyelő rendszerek lesznek.

2021. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

#16 jó hogy mondod, eddig is az volt az életcélom hogy néhány évet Tristan da cunha szigetén töltsek, (vannak erre pályázatok különböző munkákra) és beházasodjak a szigetre, ez pedig csak megerősít ebben a tervben.

Ha meg nem sikerül akkor a B terv egy Alaszkai falu valahol a semmi közepén.

2021. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
23%

#16 Azért az indíték baromira nem mindegy. Amiről te beszélsz, az Ausztráliában volt, ha jól tévedek, és az egyáltalán nem a diktatúráról híres, ellenben arról igen, hogy alig van fertőzés.


Nem az a gond, hogy valahol térfigyelőkamera van, vagy mérik a testhőt, esetleg figyelik, hogy miket néz az ember a tévén, médiahatékonyság érdekében, hanem az, hogyha ezeket az információkat központosítják, egy helyen rendszerezik személyre szabottan, és az alapján mindenkit megfigyelnek, értékelnek, és aszerint hátrányosan érintik őket.

2021. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!