Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » USA-ban, Kanadában nincs...

USA-ban, Kanadában nincs szociális háló?

Figyelt kérdés

Úgy tudom ott fizetni kell hogy az orvos megműtsön,meg szegény gyerek nem mehet egyetemre,mert fizetős és nincs semmi állami támogatás,mint itt Európában

Kanadában is így van?



2019. febr. 23. 15:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Kanadában állami egészségügy van ami nagyon jól működik.

Az USA-ban biztosító alapú egészségügy van ami nagyon jól működik.

2019. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%

1.

Kipróbáltad? Persze hogy nem, igaz-e

2019. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Azt ami az usa-ban van kipróbáltam és elképesztően jó szerintem. Azt ami a kanadában van nem próbáltam de a kanadaiak ódákat zengenek róla, szóval gondolom hogy jó.


Mindenesetre egyik helyen sem zárnak be oszályokat orvoshiány miatt, nem a betegeknek kell bevinni a wc papírt és olyan fokú ellátásban részesül a beteg amit az átlag magyar páciens el sem tud képzelni.

2019. febr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És az oktatás?Ingyen lehet menni egyetemre,mint itthon?
2019. febr. 23. 15:50
 5/18 A kérdező kommentje:
Meg Kanadában milyen a közbiztonság?Ott is fegyverrel rohamgálhat mindenki,mint az USA-ban?
2019. febr. 23. 15:51
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Na akkor tisztázzuk!


Mind a 2 helyen az alap, főleg sürgősségi ellátás alapjog.

A felsőoktatásban is vannak ingyenes, állami helyek, és az USA-ban szinte mindenre igénybe lehet venni a ...nem tudom mi a hivatalos neve..."katonai tanulmányi szerződést". Ilyenkor mindent fizet a sereg (katonaság, légi erő, tengerészet, ...), de diploma után kötelező X évi szolgálat. És ott vannak még a céges és sport ösztöndíjak is. Meg sok, speciális orvosi és suli hitel is.

2019. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Itthon se mész ingyen egyetemre, csak már fizeti a költségeit. Kanadában nagyon jó a közbiztonság.
2019. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Kanadában szigorú a fegyver! És az USA-ban sem úgy megy, ahogy itt a sajtó tálalja! Sok helyen szigorúbb a fegyvertörvény, mint idehaza!
2019. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ingyen lehet menni egyetemre,mint itthon?"


Ennek talán nézz utána még egyszer.

2019. febr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Szigorúbb a fegyvertörvény, mint itthon.

Aha. Azért van itthon kevesebb fegyver és ott meg open carrying. Világos.

2019. febr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!