Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az oka, hogy Szlovákiában...

Mi az oka, hogy Szlovákiában nagyon barátságosak, ha megtudják, h magyarországi vagyok, Romániában viszont pont hogy ridegek lesznek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ezek a saját tapasztalataim, amikor Szlovákiában jártunk, akkor a szlovákok és a szlovákiai magyarok egyaránt nagyon barátságosak és vendégszeretőek voltak velünk kivétel nélkül, külön örültek, amikor megtudták, hogy magyarok vagyunk.

Ezzel szemben Romániában a románok és a romániai magyarok egyaránt ridegek és távolságtartóak voltak velünk majdnem mindenhol.

Szlovákiában mindenki nagyon barátságos és vendégszerető volt velünk, Romániában meg kb. senki, függetlenül attól, h magyarok voltak e vagy sem.


2019. febr. 24. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell általánosítani
2019. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez pont nem általánosítás. Ezek a saját konkrét tapasztalataim.
2019. febr. 24. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Mert félnek, magaddal viszed Erdélyt.
2019. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szlovákiában nem félnek? Az végül is sokkal kisebb.
2019. febr. 24. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert a románok primitívebbek, és mindig is azok voltak. F.snak nehogy összezsugorodjanak.
2019. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is jártam már ezekben az országokban még középiskolásként. Nagyváradon helyi cigányok magyaráztak valamit románul az utca túloldaláról. De ők a többi járókelőknek is "beszóltak".

Azon kívül semmi atrocitás nem történt.


Ógyallán a szlovák pénztáros magyarul szolgált ki minket.

2019. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Nézd én félig szlovák vagyok, de magyar állampolgár és a magyar az anyanyelvem. Ha megnézed, hogy magyarországon a keletiek és a hajdúságiak kevésbé barátságosak. Még például a miskolciak nagyon nyitottak. Ha átlépjük az országhatárokat szerintem ez a mentalitásbeli különbség folytatódik. A szlovákok leszámítva pár szélsőségest nem utálja a magyarokat, míg kolozsváron random magyarázott egy idegen román, hogy ők előbb voltak ott.
2019. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én Szlovákiában és Romániában is jártam már úgy hogy inkább elbújtak az eladók csak hogy ne kelljen már kiszolgálnia egy Magyart. De hallottam már arról hogy az Osztrákoknál is van ez így néhol.
2019. jún. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én jártam már Erdélyben, az ott élő magyarok nagyon barátságosak voltak én ezt tapasztaltam.
2019. jún. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szlovákiában velem jóarcok voltak a szlovákok,a felvidékiek meg a ruszinok is.

Csehország+Szlovákia körutazáson voltunk.

Pozsony és az északi rész nagyon szép,fejlett régió,eléggé tetszett és pozitív csalódás volt.

1 hetes nyaralást simán megér az ország és nagyon kemény,hogy honnan fejlődtek ekkorát.

Romániáról nem tudok véleményt mondani mert 1 faluban voltam a határ mellett :D

2020. ápr. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!