Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha egy afrikából jövő gazdaság...

Ha egy afrikából jövő gazdasági migráns igényt formálhat az európaiak munkájával létrehozott életszínvonal sok elemére, egy európából induló migráns miért nem formálhat jogot a Rothschildok, Rockefellerek által megteremtett életszínvonal sok elemére?

Figyelt kérdés
Ha az Európába jövő afrikai migráns megkapja pl. az európai egészségügyi szolgáltatáshoz, oktatáshoz való hozzáférés jogát, akkor európából a csúcsgazdagok világába miért nem lehet csak úgy besétálni és igényelni azt az infrastruktúrát, amit ők használnak? Miért nem kapok tőlük náluk milliókkal feltöltött hitelkártyát, hogy legalább az életszínvonaluk ezredrészét elérhessem? Hol van itt a szociális érzékenység a részükről?

2019. márc. 2. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Az európai infrastruktúrát a te szavaiddal élve nem csak az európai embereknek köszönhetjük, hanem a Rotsch. és Rock.-nek is, tehát te már használod az infrastruktúrát.

Más szemszögből: a migránsok használják a te házad vécéjét? Kétlem. Ezért te se használhatod a Rotsch-okét. És szerencsére itt Magyarországon sincs sok migráns.


Kicsit OFF: ha nem tűnt volna még fel, itt Európában egy dél-amerikai, dél-afrikai stílusú "Apartheid" rendszert akarnak bevezetni, ahol a sok nincstelen gettóban él, és szarér-hugyér dolgozik a felső kasztnak. Úgy tűnik ez a rendszer nagyon bevált nekik. Az Apartheid azért van idézőjelben, mert nem mondják ki hogy társadalmi szegregáció van, az a mumus, helyette a liberalizmus mindenkit szeretünk szlogenjével altatják a tömegeket.

2019. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
77%
Csak én nem értem a gondolatmenetet?
2019. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Az európai infrastruktúrát a te szavaiddal élve nem csak az európai embereknek köszönhetjük, hanem a Rotsch. és Rock.-nek is, tehát te már használod az infrastruktúrát." Azt gondolom, többet köszönhetnek ők nekem, a kizsákmányolt dolgozónak, mint én nekik, a szervezőknek. De ha azt néznénk, ki lenne meg inkább a másik nélkül, akkor szerintem én nélkülük. Ezt igazolja pl. Kína léte.


"Más szemszögből: a migránsok használják a te házad vécéjét? Kétlem." Igyekeztem nem a magántulajdonra fókuszálni, hanem az életszínvonalbeli különbségekben meglévő párhuzamra.

Nem a WC-jére gondoltam, hanem hogy együtt várakozok vele és még száz európából a közelébe került kivándorolttal a benzinkútnál, orvosnál, és mellette ülhetek az egyetem padsoraiban.

"És szerencsére itt Magyarországon sincs sok migráns." Ezt nem a szerencsének köszönhetjük, hanem vagy Viktornak, vagy Gorbinak.


Az apartheid-szerűséggel nem értek egyet, a tömegek altatásával viszont teljesen.

2019. márc. 2. 18:53
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Balogh Bence 2019

Nem vagy egyedül. :D

2019. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Alex Fly ***** válasza:
60%
Miért ne formálhatna jogot? Ahogyan a példádban szerepló afrikai bevándorló is lehetőséget kap arra, hogy Európában dolgozva elérje az európai életszínvonalat, úgy téged sem akadályoz meg a rockefelleri szintű meggazdagodásban. Abba fekteted a pénzed, amibe akarod; senki nem tiltja meg, hogy ebből nyereséged keletkezzen...
2019. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mennyire józan az adott ország vezetése. A németek stb is bármikor hozhat olyan törvényt hogy maximum élelmiszert kapna a menekült, költőpénzt viszont nem.
2019. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Hagyjátok, újabb fideszes agymenés, akik még ennyi idő után is elhiszik ezt a migránsos baromságot. Nem kell benne logikát keresni, még kevésbé bármi kapcsolatot a valósággal. Úk egy párhuzamos univerzumban élnek.
2019. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

5-ös:

"Ahogyan a példádban szerepló afrikai bevándorló is lehetőséget kap arra, hogy Európában dolgozva elérje az európai életszínvonalat"

Ebben a mesében én is szeretnék hinni. A legjobb az lenne, ha azáltal hogy valaki pl. Franciaországba megy Afrikából, 10 év alatt el tudná érni a francia jólétet. De 99.9%-ban nem ez van! Hanem a nagy részük továbbra is afrikai szinten él - csak épp Franciaországban. A legszarabb pedig az , hogy az átlag franciák életszínvonalát is lehúzzák már - ezért van a sárgamellényes mozgalom. Az egyedüliek akik ezzel talán nyernek a szulergazdagok, de ők se sokáig örülhetnek, ha elveszik a középosztály.

2019. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Alex Fly ***** válasza:
@8: pontosan úgy, ahogy neked is jogod van a meggazdagodás helyett tönkremenni. Hol itt a probléma?
2019. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9-es ezt kifejthetnéd. Ha jól értem te kevered a jogot és a lehetőséget.

Bármilyen szegény afrikainak joga van meggazdagodni, csak épp nem fog, mert lehetőségei korlátozottak. Nem kap elég jó oktatást, nem olyan a kulturális háttere, stb.

A baj hogy a jelek szerint valamiért hiába mennek a nyugati országokba, ott sem kapják meg a lehetőséget, szükséges hátteret a normális élethez. Ennek semmi köze a joghoz.

2019. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!