Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában hogy-hogy nincs...

Ausztriában hogy-hogy nincs kultusza a Monarchiának, vagy a Habsburg időknek?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam (köztük itt is), hogy az osztrákok nem igen foglalkoznak sem a Monarchiával, sem a Habsburg Birodalommal, annak idejével stb.De miért?Úgyértem, nagyhatalomnak számítottak stb.
2019. márc. 14. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt látom, hogy szimplán azok a népek, akiknek jól megy a sorsuk nem a múlton nosztalgiáznak.
2019. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy fordítsuk meg a választ: azoknak a népeknek megy jól, akik nem a múlton rágódnak.
2019. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Hogy ne lenne? Egész Bécs az akkori műemlékekkel, palotákkal, kincstárral, stb. vonzza a turistákat, ezekkel vannak tele a prospektusok.
2019. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert minek foglalkozzanak vele? A jelennel és a jóléttel kell foglalkozni, nem 150 évvel ezelőtt élni.
2019. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3! Tényleg nem veszed észre, hogy valami másrol beszélsz mint a kérdés?
2019. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Drazicc ***** válasza:
100%
A legtöbb Habsburg leszármazott nem érzni amgát jól Ausztriában, így hát ők leginkább Svájcban és egyéb Nyugat Európai országokban élnek. Van benn valami, viszont ahogy egyik írta, a legtöbb nevezetességük a Habsburgokhoz köthető, nyilvánvaló hiszen az osztrákoknak nem nagyon volt más dinasztiájuk végig a történelmük folyamán. Hozzáteszem egyébként, hogy Budapest nevezetességeinek a nagy része is szintén a Habsburg időkből származik.
2019. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Hogy ne lenne? Egész Bécs az akkori műemlékekkel, palotákkal, kincstárral, stb. vonzza a turistákat, ezekkel vannak tele a prospektusok"


Úgy tudom, hogy nincs.Nem egy Ausztriában élő ismerősömtől is hallottam már ezt, amikor rákérdezett az osztrákoktól a régi időkre, és hogy nem nagyon foglalkoznak vele.

2019. márc. 14. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Senki nem kívánja vissza a grófokra, bárókra, hercegekre, vagyis a nemességre alapuló császárságot, talán még az érintettek sem, bár lehet, hogy egykori kivételezett helyzetükön nosztalgiáznak.

A modern világban egyébként sem a földbirtok dominál, inkább a pénz, vagy az értelem és elvileg egyenlőség van, legalább is a joggyakorlat szerint, ezért ilyen eleve kiváltságos világ mindenhol ellenérzéseket szül és a demokráciák politikai vezetése nem dinasztiákhoz köthető, hanem népakarat megvalósulásával választás alapján dől el.

Ez sem tökéletes, de azért az elvi lehetőség mindig megvan, hogy viszonylag rövid idő elteltével a többségnek nem tetsző országvezetést leváltsák és olyan emberekre bízzák, akik szerintük alkalmasabbak rá.

Az is nyilvánvalóvá vált, hogy más népeken uralkodni a modern világban nem lehet úgy, mint az a történelemben megvalósult, maga a Monarchia is egy puskaporos hordó volt, az alárendelt országok, népek függetlenségi törekvései darabokra szaggatták, ezt csak az EU eszméje tudja megvalósítani, de az már kérdéses, hogy erős nemzetállamok önkéntes szövetsége lesz, vagy USA mintára átalakul végül egy Európai Szövetségi Állammá, amit jelenleg a soknyelvűségen kívül a kulturális és politikai különbözőség lehetetlenné tesz.

2019. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elég képmutató egy nép amugy, en nem ismerem a pontos hozzáállásukat de a náci múltat előszeretettel tagadjak pedig 1938ban százezrek ünnepelték Hitler bevonulását...
2019. márc. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#6

“A Habsburg leszármazottak nem érzik jól magukat Ausztriában” (vagy nem teljesen emlékszem erre a válaszra😂)


Szóval, (NEM DICSEKVÉS), de! én Habsburg Ottó dédunokája vagyok, 15%ban Habsburg vér csorgadozik az ereimben és én bennem mikor ez tudatosult elkezdtem a családom múltjában kutatatni és érdeklődtem feléje, mert kis iskolás korom óta érdekel engem a történelem. Valóban, nem szeretnek a Habsburg leszármazottak Bécsben élni, én nekem az Apukám (neki az édesanyja Habsburg Ottó lánya) még régen Magyarországra költözött, mert nagyon sok osztrák ember nem kedvelte a családomat. Laknak pl. unokatestvéreim kint az USA-ban, itt Magyarországon, sőt laknak Olaszországban is.

Nade, a kérdéshez visszatérve, az osztrák emberek nem nagyon foglalkoznak a Habsburg-magyar monarchiával, nem nagyon a Habsburgokkal SEM:( Pontos okot nem tudok mondani, a történelem könyvekben alig van szó a Habsburg-birodalomról sem

2019. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!