Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti a határon túli magyarokat...

Ti a határon túli magyarokat pont ugyanolyan magyarnak tekintetek mint a Magyaroszágon születetteket?

Figyelt kérdés
Vagy csak az lehet igazi magyar aki Magyarországon született?
2019. márc. 15. 15:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Az esetek többségében igazabb magyarnak tekintem a határon túliakat, de itthon is vannak még elvétve pozitív példák.
2019. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

Nem. Van még egy állampolgárságuk, ezért természetesnek veszem, hogy a magyarságuk mellett még más kötődésük is van, hiszen a szülőhelyük egy másik országnak a része. Nem várható el egy határon túli magyartól, vagy egy amerikai magyartól akár, hogy kizárólag ezt az országot tartsa hazájának, csakis a magyarokat tartsa nemzetének.

Hogy ugyanúgy magyarnak tartom-e őket, mint magamat, az anyaország belieket? Igen. Csak nekik nehezebb ezt megélni.

2019. márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Dunántúlt mondjuk holnap Ausztriához csatolnák, attól még egy gödöllői lakos továbbra is magyarnak fogja tekinteni a budaörsi rokonait és az ő gyerekeit, unokáit. Ez így normális.
2019. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Sokszor még magyarabbak is, mivel Magyarországon kívül, kisebbségben magyarnak lenni nem csak egy olyan dolog, amibe beleszületett az ember, hanem meg is kell küzdeni érte, nehéz a megmaradás, főleg a szórványban élőknek.
2019. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
20%
Most már csak azokat akik nem szavaznak az autokrata Orbán pincsijeként egy kis pénzért holott nem ide adóznak. Hálaistennek ők vannak kevesebben. A többi határon túl élő ugyanolyan magyar, mint mi határon belül és az, hogy nem szavaznak bőven bizonyítja is a hazaszeretetüket.
2019. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

"holott nem ide adóznak"

Értem, tehát akkor szerinted az sem "magyar" aki Nyugat-Európában él és dolgozik? Hiszen nem fizet ide adót!

2019. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%
Számomra ők nem magyarok. Tök más a kultúrájuk, másképp beszélnek, és nekik semmit nem jelent a magyarságuk, csak annyit hogy jön az ingyen pénz ezért orbánra szavaznak.
2019. márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%
Engem az ilyen dolgok soha nem érdekeltek.
2019. márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen ugyanolyan magyarok. A nemzetiségnek semmi köze ahhoz hogy ki melyik országban született.
2019. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

"Értem, tehát akkor szerinted az sem "magyar" aki Nyugat-Európában él és dolgozik? Hiszen nem fizet ide adót!"


Nem mondtam, hogy a határontúli nem magyar, csak hogy ne szavazhasson! A külföldön dolgozók meg merőben más téma. A pénz amit ők hazaküldenek a magyar GDP 3%-át teszi ki! Ezért nem lehet őket egy lapon tárgyalni ebből a szempontból a határontúliakkal.

2019. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!