Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi van akkor, ha Franciaország...

Mi van akkor, ha Franciaország a nyári, Magyarország a téli időt választja?

Figyelt kérdés
Akkor nyugaton több lesz az idő mint keleten...

2019. ápr. 2. 20:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%
Nyáron sokkal előnyösebb ha korábban megy le a nap. Korábban hül le az idő kellemesen lehet kint lenni a szabadban. Meg biológiailag is az a természetesebb.
2019. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

A nap 24 óráját lebontottam sötét (S) és világos (V) órákra, két vessző között egy átlagember ébrenlétével.


Téli időszámítás télen:

SSSSSSS,SVVVVVVVVSSSSSSS,S


Nyári időszámítás télen:

SSSSSSS,SSVVVVVVVVSSSSSS,S


Téli időszámítás nyáron:

SSSSVVV,VVVVVVVVVVVVVVSS,S

Nyári időszámítás nyáron:

SSSSSVV,VVVVVVVVVVVVVVVS,S


A jelenlegi rendszer szerint:

télen 8/16 ébren töltött óra világos

nyáron 15/16 ébren töltött óra világos


Téli időszámítás szerint:

télen 8/16 ébren töltött óra világos

nyáron 14/16 ébren töltött óra világos


Nyári időszámítás szerint:

télen 8/16 ébren töltött óra világos

nyáron 15/16 ébren töltött óra világos,

Ha 6:30 és 22:30 közötti ébrenléttel számolunk.


Téli időszámítás szerint télen ugyanannyi világos óránk van mint nyári időszámítás szerint, azok viszont kedvezőtlenebbül oszlanak el, mert kevesebb világosban tölthető szabadidő jut. Nyáron kevesebb az ébren töltött világos óra téli időszámítás esetén, ráadásul már hajnali 4 után világosodik, ami elég nagy problémát jelentene a rosszul alvóknak.

Itt a téli időszámítást el is vetem, mert ez kedvezőtlenebb, a reggeli sötét meg nem érv, mert 8-kor még félhomály van. Télen fokozott óvatossággal kell közlekedni, aki erre nem képes, az ne vezessen. Elcsúszni amúgy könnyű világosban is.


A nyári és a jelenlegi rendszer hasonló világosban töltött időtartamot kínál, ráadásul megvan a már említett szabadidős plusz egy óra világos is.


Itt van, leírtam részletesen, nem hazudtam benne.


Természetesen mindenkinek más a benyomása az eltolódásról, mert szubjektív.


Mindenesetre ha az óraátállítást eltöröljük, akkor mindenképpen nyárira kell váltani.

2019. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

"Nyáron sokkal előnyösebb ha korábban megy le a nap. Korábban hül le az idő kellemesen lehet kint lenni a szabadban. Meg biológiailag is az a természetesebb.

"


Legalább annyira, mint a 3:45-ös napkelte, és a reggel 6os kánikula, ugye?

2019. ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
Korábban megy le a nap, korábban jönnek a szúnyogok. Minő kellemes nyáreste.
2019. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nyáron sokkal előnyösebb ha korábban megy le a nap. Korábban hül le az idő kellemesen lehet kint lenni a szabadban. Meg biológiailag is az a természetesebb."


Én most kint éltem Belgiunbam, hát nekem egyáltalán nem volt zavaró az, hogy kilenckor még világos volt, sőt szerintem csak segített, viszont azért volt furcsa, mert nem.ehhez vagyok szokva.


Mitől lenne természetesebb? Mai világban alapból nem a Naphoz igazítjuk az életünket, hanem az időhöz, ami.adott.

2019. ápr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
60%

Meddig fogjátok még ezt a csontot rágni? Ez már a negyedik kérdés a témában és ugyanazok a válaszok vannak újra és újra.

teljesen mindegy, mert MÁR eldöntötték, hogy megszűnik az óraállítás és azt is eldöntötték, hogy hogyan fog megszűnni.

2019. ápr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz.Kérdezz meg egy lappot.Fél évig nappal van náluk,fél évig éjszaka.Mégis elvannak.Nem az 1 nappali órán lovagolnak...:)
2019. ápr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!