Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a dollár elvesztené világpi...

Ha a dollár elvesztené világpiaci szerepét akkor amerika mennyire érezné meg?

Figyelt kérdés
Csődbe menne vagy lenne valami mentőöve?
2019. ápr. 10. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mitől menne csődbe? Magyarország csődben van attól, hogy a forint egy teljesen jelentéktelen valuta?
2019. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha nem tudnának orrba szájba hitelezni a semmire. Erre gondolok.
2019. ápr. 10. 12:02
 3/12 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 10. 12:04
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Amerika gazdagságának/gazdaságának alapja a dollár alapú olajkereskedelem, és hogy az USA "számolatlanul" állíthatja elő a dollárt. Ha ez nem így lenne, igen komoly bajban lenne az ország. Nem véletlenül kellett kicsinálniuk Irakot és Líbiát, és nem véletlenül cs.szegetik Iránt. USA-nak ez élet-halál harc...
2019. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Kicsi csillagom, az USA nem azert vezeto gazdasag a vilagban, mert masok a dollart hasznaljak.

Masok azert hasznaljak a dollart, mert az USA vezeto gazdasag a vilagban.

Erted?

2019. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Angyalbögyörőcsillagvirág majd megnézem mennyire lesz vezető ha a szaudiak meggondolják magukat
2019. ápr. 10. 12:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem vágom ezeket a közgáz dolgokat. Valaki összefoglalná nekem miért lényeges ez a dollár/olaj dolog? Nem vágom mi az összefüggés a dollár alapú olajár elszámolás és az amerikai gazdaság között.
2019. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

John_McClane-nek

Tételezzük fel, hogy van 3 ország, Alfa, Béta, Gamma, és mindegyiknek a sajat valutája, alfa, béta, gamma.


Alfa elad Bétanak 1000 iskolapadot, és kap érte Bétától 1000 béta valutát. Alfanak tehát van a saját alfa valutája és van 1000 béta valutája.


Béta most elmegy Gammához, hogy akar venni tőle 1000 pár cipőt.

- OK, mondja Gamma, de mit fizetsz érte?

- Adok érte 1000 bétát.

- Az nem jo, - mondja Gamma,- mert Béta gazdasága elég düledező, és konnyen lehet, hogy holnap azért az 1000 betáért csak egy doboz gyufát tudok venni.

- Akkor adok neked az én valutámból, adok neked 1000 alfát - mondja Alfa.

- Az se jó. A te gazdaságod ugyan jobb, mint Bétáé, ami azt jelenti, hogy holnap ket doboz gyufát vehetek rajta. Én biztosra akarok menni! Adok neked 1000 pár cipőt, és olyan valutában kérem az árát, amiárt egeszen biztosan holnapra is le tudom gyártani az 100 pár eladandó cipőt. Add nekem a cipők árát USA dollárban. Az erős, biztos gazdaság, és meg fogja tartani az értékét. Sőt esetleg holnap még jobb is lesz, mint máma.

2019. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
* amiért egészen biztosan holnapra is le tudom gyártani az 100ö pár eladandó cipőt.
2019. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem menne csődbe, attól, hogy nincsen hozzákötve, még nem fogják levàltani egyik percről a másikra.


Sokan nincsenek tisztába az amerikai cégek gazdasági erejükkel. A legnagyobbaknak(Apple, Walmart, Microsoft, Amazon,stb. ) külön-külön a készpénz állományuk nagyobb, mint a magyar államadósság.


Usa olajpolitikàja pedig teljesen átalakul.

2019. ápr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!