Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi tesz egy sikeres embert...

Mi tesz egy sikeres embert ilyen gonosszá, mint a kaliforniai zsinagógában ámokfutót?

Figyelt kérdés
Csak 19 éves, jó tanuló volt, intelligens, mégis ilyen barbár, gonosz tettet hajtott végre. Manifesztumában maga is leírja, hogy még előtte lenne az egész élet. A szokásos antiszemita összeesküvés-elméleteket vallja, pedig intelligens.

2019. ápr. 29. 07:27
 1/5 A kérdező kommentje:

John Earnest.

[link]

2019. ápr. 29. 07:28
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Az élet bonyolultabb annál, hogy az intelligens emberek egyben szépek, kedvesek, erősek, gazdagok és ügyesek is, az életük pedig csupa móka és kacagás.

Nekem például van egy gyógyszerész zseni haverom, aki kisujjból végigcsinálta az egyetemet és lazán ledoktorált, de nem tud autót vezetni, mert folyamatosan azt képzeli, hogy az apja ott ül mellette az anyósülésen és szidja őt, hogy milyen szarul és szerencsétlenül vezet, ezért mindig hisztériarohamot kap vezetés közben.

Na most akkor ő intelligens vagy nem?

2019. ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az intelligencia és a sikeresség erősen csökkenti az esélyét annak, hogy valaki ilyen barbár tetteket hajtson végre és buta összeesküvés-elméletekben higgyen. Ezért is érdekes, hogy korábban is sok híres ember vallotta ezeket az antiszemita téveszméket, pl. Henry Ford vagy Thomas Edison. Ford még lapot is kiadott csak erről a témáról. Elképesztő. Mert ugye a butaság és a sikertelenség miatti bűnbakkeresés, irigység az oka a közvélemény szerint a rasszizmusnak.
2019. ápr. 29. 08:52
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Először is leszögezném, hogy a legkevésbé sem vagyok antiszemita, mielőtt még félreértenél... Rasszista sem, és nehezen is lennék az, minek után felmenőim között van cigány, sváb, olasz, szerb, morva, székely és persze magyar! Vallást tekintve pedig református és katolikus, zsidót nem találtam mondjuk.

Rossz tapasztalatok is lehetnek az okai, nem feltétlen az irigység. Az antiszemitizmus is sok esetben teljesen logikus kijelentésekre épül, ha az összeesküvés elmélet részét nézzük, az nagyon bonyolult, összetett, megértést igénylő dolog, így úgy gondolom lehet érdekes téma egy intelligens ember számára is, s tudja azt is radikalizálni, pláne azt, akinél a bonyolultabb dolgok megértése és átlátása egy sikerélménynek számít. Szóval én nem látom, hogy kizárná a kettő egymást. Anno nekem is voltak a mozgáskörömben antiszemiták, rasszisták, minek után nem minden e körül forog azért náluk sem, lehet másról is beszélni velük, így szóba is lehet elegyedni velük. Nagyon különbözőek, szóval nem mind buta ember! Közel sem! Sokuk olvasott ember, a történelemben nagyon jártas, választékos beszédű, erkölcsös, alapvetően egyébként jóindulatú. Sokuk buta mint a föld, bunkó, saját elveit is felrúgó, alkoholista vadparaszt.

Hogy van valamiféle elkeseredés náluk, akár trauma a múltjukban stb. az valóban szinte biztos! Egy összeesküvés-elmélet akkor jó, ha logikusan épül fel és bonyolult, nehezen megérthető. Így az intelligens embert is akár megtudja szólítani, én úgy gondolom.

2019. ápr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem félt, azért tette. Sokat beszélnek a gyülöletről, szép szó, egy márkanév. Nem is gondolnak bele, hogy ezt az embert inkább a félelem motiválta. Egy kis pszichológia az egész.
2019. ápr. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!