Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kommunisták miért hiszik,...

A kommunisták miért hiszik, hogy megvalósítható egy megvalósíthatatlan, értelmetlen, embertelen rendszer?

Figyelt kérdés

2019. máj. 4. 19:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kérdésedben van a válasz.Hisznek benne.
2019. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
64%

#11

Volt osztályfőnököm szavaival élve: hinni a templomban kell.

2019. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

#12 Mindegy,hogy vallásról,vagy politikai meggyőződésről beszélünk.A hit egy feltételezés,miszerint,nekik van igazuk.

"Aki hisz egy hazugságban,az az igazságot el fogja utasítani."Inkvizíció,Einsatzgruppe,NKVD,ISIS.Mi a közös bennük?A meggyőződés,hogy igazuk van,és az erőszak alkalmazása.

Ha valakinek nincsenek észérvei,marad az erőszak.Semmisítsük meg a másként gondolkodót,ha nem tudjuk cáfolni!

Az emberek nem szeretik butának érezni magukat,(bűnösnek pláne)ezért ideológiát gyártanak,önmaguk számára.

"A rendszer igenis jó,csak...Az eszme működne,de..."

Nehéz dolog belenézni a tükörbe,és beismerni,hogy hibáztak.A legtöbben nem is képesek/hajlandóak rá.

2019. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
34%

#13

Én a helyükben azért elkezdenék gondolkodni azon, a több milliós halálozási ráta után van-e értelme újfent ezzel küszködni.

2019. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Alex Fly ***** válasza:
0%
Mert benne élnek...
2019. máj. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

#14 A gondolkodás olyan luxus,amit egy hívő nem engedhet meg magának.

Ha máglyára vetettél néhány eretneket,felrobbantottál egy iskolabuszt,gázkamrába küldted az alsóbbrendűeket,vagy tarkón lőttél pár ellenforradalmárt,nem fogsz azon töprengeni,hogy ők is emberek voltak,csak más nézőponttal.A végén még kiderülne,hogy nem a rendszert/hitet védelmező hős vagy,hanem egy ostoba,elvakult gyilkos.


Nem kell feltétlenül hóhérnak lenni,elég,ha csak feljelentettél pár embert,jelentéseket írtál,vagy egyéb módon segítettél fenntartani a poklot.Meg fogod magyarázni magadnak,hogy igenis minden jó,mert én is a részese vagyok!Ha rossz lenne,ellenállnék,nem vagyok én hülye?!

Még rosszabb,ha ebben a hitben neveltek fel.Akkor mindent meg kellene kérdőjelezned,ami alapját képezi az életednek.

Meghalt pár millió ember?Járulékos veszteség!Útjában álltak a szebb jövőnek!Különben is,csak zsidók/trockisták/hitetlenek!Ez az ára a fejlődésnek!


Érted már,milyen egy fanatikus gondolkodása?

Nem lehet valakit akarata ellenére megváltoztatni.Idővel,talán felfogják,hogy mekkorát tévedtek,de"Az emberi értelem lassú szirmokkal nyíló virág."Főleg,ha valaki nem is akarja,hogy kinyíljon.

2019. máj. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!