Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy 10 huszonév...

Miért van az, hogy 10 huszonéves ismerősömből 8 Angliában vagy Németországban vagy Franciaországban él/van?

Figyelt kérdés

A legjobb régi barátnőim Angliában és Németországban vannak.

Hülye az a huszonéves aki Magyarországon marad?



2013. márc. 4. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert itthon nincs semmi lehetőség, se végzettséggel, se végzettség nélkül. Mi akik maradtunk hülyére dolgozzuk magunkat és semmit se keresünk, asszisztens barátnőmnek most szűnt meg az állása, egy másik 3 ember helyett melózik mert forráshiány miatt kirugdosták a kollégáit, mérnök ismerősöm 130-at kap, orvos ismerősöm 100-at. Én még annyit se a környezetmérnöki diplomámmal. 8 általánost végzett ismerős Angliában takarítással 500E Forintnak megfelelő összeget keres, az orvosokat pedig névre szóló levelekkel csábítják Finnországba. Én is tervezem, hogy kimegyek, ennél akármi jobb, még a párom és a családom miatt vagyok itt. De itt se pénz, se előrelépés, se tapasztalatszerzés.
2013. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha van megfelelő idegennyelvtudásuk akkor miért ne?


Itt örülsz, ha van valami filléres munkád. Ha nincs akkor meg akár diplomával is kivezényelhetnek szemetet szedni, utcát seperni!

2013. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülye seki, aki itt marad.. éltem én is baromi gazdag országba, de egy év múlva már sírva jöttem haza..ez nálam honvágy..

szeretek itt élni..más is, csak mindennap enni is kell ám...


szóval: nem hülyék az emberek, csak éhesek...ráadásul egy életük van.

2013. márc. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Mert ez egy fertő Abszurdisztánia.

Én is ki akarok menni.Most se élek rosszul de kint arany életem lenne,ezzel a szakmával.

Nem hülye azért,csak neki ez itt megfelel,nekem nem sajnos hányingerem van Magyarországtól,már Románia és Ukrajna is elhúzott mellettünk,vajon miért? :O

2013. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Igen, valóban most nehéz otthon. De őszintén nehéz most mindenütt.

a válaszadókból könnyű kikövetkeztetni, hogy még senki nem dolgozott külföldön.


én mér 10 éve élek külföldön. Most épp Angliában. Itt sem jó a helyzet, van aki 2 diplomás informatikus perfekt angollal és közel egy éve munkanélküli itt!!


Ne gondoljátok, hogy küldöldön kolbászból van a sövény!

Az iwiw-en a londoni munkaajánlatokban 10íből 8 erotikus munka.

mert más itt jelenleg nincs a sok munkanélkülinek.


És hogy "Ukrajna meg Románia elhúzott mellettünk" kijelentés is ott van rendesen!!

Kérem, ne tegyünk ilyen hatalmas valótlan kijelentéseket.


Románia lefalazza a cigánynegyedét akik ott vacognak a minusz 20 fokos hidegben fabódékban hajléktalan módon. ez itt megy az angol website-okon. a brit munkatársaim sokkot is kaptak a képektől rendesen. De még én is. szégyen!!

2013. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Anglia fertő tudom én,én nem is Angliát ajánlom hanem Luxemburg,Belgium,Németország ott azért MEGFELELŐ szakmával nagyon jól lehet élni.

Nincs kolbászból a kerítés egy low level job-ot űzőnek de egy IT-snak azért naa.

Utolsó akkor ismid egy pancser, nem bántásból de IT-sként munkanélküli azért eléggé meredek,még itthon is hiány van belőlünk sőt egyre több ember kellene.

2013. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert itthon nem lehet megélni. Voltál már valaha közmunkás? Nem, nem azokra gondolok, akik két órát kapirgálják az árokpartot havi negyvenhétért, hanem azokra akik olyan munkát végeznek, amire különben végzettség kell. Én egy iskolában dolgoztam, gyerekekkel úgy, hogy nincs efféle végzettségem, és elég kemény munka volt. Ráadásul napi nyolc órát dolgoztam, és csak hat órára kaptam fizetést. És még a tanárok panaszkodnak, hogy nem becsülik meg a munkájukat. És ez sem volt állandó, csak két hónap, utána semmi. Semmi munka, még bolti eladónak vagy árufeltöltőnek sem. Kint meg a takarító többet keres, mint itthon egy közalkalmazott. Szerinted? Na, ezért mennek ki külföldre. egy csomó tanár végzettségű barátom van, a fele már kiment Angliába meg Németországba. Nem tanárként dolgoznak, de legalább dolgoznak, mert itthon nem kaptak munkát.
2013. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
voltam közmunkás én is keveset kaptam, pályakezdő vagyok de már közmunka sincs, nemhogy jobb.
2013. márc. 12. 14:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen én is pályakezdő lennék - lassan három éve -, csak az a problémám, hogy a legtöbb álláshirdetésben 3-5 év munkatapasztalatot várnak. Mégis honnan? Vissza sem írnak a jelentkezéseimre. :/
2013. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!