Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az angolok miért pofátlankodta...

Az angolok miért pofátlankodtak bele a történelem folyamán majdnem minden háborúba / problémába?

Figyelt kérdés

A legtöbb európai háborúba beleszóltak, megváltoztatva ezzel az erőviszonyokat, holott nekik a helyzethez

abszolút semmi közük sem lett volna.


Miattuk volt Ázsiában az ópiumháború is, ráadásul az angolok miatt van a mai napig tartó háború a zsidók és az arabok között, ugyanis az akkori Palesztina régióban a britek előtt nyugodtan megfért egymás mellett a két nép, mire a britek egymásnak ugrasztották őket azzal, hogy támogatták a cionizmust meg emellé beígérték az araboknak egy nagy arab állam megalakítását plusz a népszámlálásnál ők voltak az elsők, akik különbséget tettek a zsidó és az arab palesztinok között, csak azért, hogy megszerezhessék maguknak a terület feletti mandátumot. Aztán amikor nagyon elharapódzott a helyzet. egyszerűen leléptek.


Most is ezt látni. Sosem szerették az EU-t, de azért beléptek, sokszor megvétóztak jó dolgokat, most meg hülyítik az összes tagállamot a cirkusznak is szánalmas kilépési problémájukkal.


Miért volt jó ill. miért jó az angoloknak ez az undorító politika?


Nektek mi erről a véleményetek?



2019. máj. 16. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A véleményem az, hogy a felhozott példáid sokkal összetettebbek és soktényezősek, nem lehet rájuk fogni hogy ez az angolok miatt történt volna.
2019. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az 1-essel.

Az európai háborúkba azért avatkoztak bele, mert a kontinentális egyensúly fenntartása ezt kívánta.

2019. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Mert mondjuk hatalmat és befolyást akartak, azért.
2019. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb buta kérdést kellene kiírni ide, nekem ez a véleményem.

És ebben a többség egyetértett velem, gondolom ez adott okot arra, hogy megsértődtél, kedves kérdező, és töröltetted a 100%-ra értékelt válaszomat. De attól még, hogy elrejted a szemed elől az igazságot, a kérdésed butaság marad.

2019. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Csak bomlasztani tudnak. Senkihez a történelem során annyi vér nem tapad, mint az ő kezükhöz. Az összeugrasztás régi módszerük. Az is igaz, hogy ha nem sokkal ezelőtt én is arra a zord, ronda szigetre születtem volna, valószínűleg én is hajóra szálltam volna. Eu-val pont úgy van, ahogy a kérdező leírta, sosem tartották magukat a kontinenshez tartozónak, plusz a második világháborúból teljesen legatyásodva jöttek ki, ha nyertek is, elvesztették a fél világbirodalmukat. Olyan csórók voltak, hogy a EU fejlesztési programot őmiattuk hozták létre a belépésük után az alapítók, az utóbbi tíz évben meg ők sajnálták legjobban a volt KGST országoktól. Brexit: Az EU vezetői is hibásak, de ők is csak a saját pénzüket nézik, nem anép érdekeit. Kit érdekel, hogy otthon magukkal nem tudnak megállapodni, volt rá két évük, az Eu helyében március 29-én kőkeményen kitettem volna őket. Itt látszik, hogy az EU is mennyire töketlen és instabil, főleg a vezetőik. Remélem, májsu 29-én repül az egész mostani vezetés, Európa utolsó esélye a megmaradáshoz.
2019. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%

#5

Tény, hogy a britonok sem épp kesztyűs kézzel bántak másokkal, a koncentrációs táborok ötlete hozzájuk fűződik, illetve ott az amritszari vérengzés, de valljuk be, a 20. századi totalitárius diktatúrák áldozatainak számát nem lehet überelni.

2019. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!