Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kit vártok az európai bizottsá...

Kit vártok az európai bizottság élére Webert, vagy Timmermanst?

Figyelt kérdés

Mindkét csúcsjelölt pályázik a posztra.

Mellékkérdésem az, ki lenne nekünk jobb?



2019. máj. 27. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem "nevető" harmadik lesz.


Ha mégis kettőjük között dőlne el akkor szerintem Weber lenne nekünk a jobb, mert bár ő is nyilatkozott a Fidesz ellen de az inkább annak szólt, hogy a liberálisabb elemek számára is elfogadható maradjon, míg Timmermansnál az ellentét zsigeri és neki mér érdeke sincs, hogy tegye a szépet.

2019. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Orbán Viktor urunkat! Minden IS az ő kezében legyen!
2019. máj. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

Vágó Gabitól függetlenül kialakított véleményem, de általa megfogalmazva:

"Mindketten a nagyvállalatok csicskái"

2019. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azt a Timmermanst semmiképp, aki idejött az Mszp-t pártfogolni a választások előtt és olyan jó tanácsokkal látta el, hogy az megkapta fennállása eddigi legnagyobb buktáját, holott volt neki egy pár.
2019. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Salvinit
2019. máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Remélem, egyik sem kapja meg.

E kettő közül Weber lenne nekünk a kisebbik rossz.

2019. máj. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ha a két kakas nem tudna megegyezni, az azt jelentené, hogy nem kötnek koalíciót, de akkor már nem vezethetik tovább az EU-t.

Így is kell még hozzá legalább egy, vagy két koalíciós partner, talán a zöldek, de muszáj nekik megegyezni, különben véget ér a kormányzásuk időszaka.

Szerintem a Weber lehet csak, a Timmermanst kevesebben fogadják el, neki kevesebb az esélye. Csak akkor léphet képbe, ha sikerül a liberálisokkal és a zöldekkel társulnia, akkor a Néppárt van lapátra téve, bár nem tudni, mit akar Verhofstadt, vagy Keller.

A CDU ragaszkodik Weberhez és ha a Néppárt megszerzi a zöldeket, Timmermans meg a liberálisokat, akkor patthelyzet van és Le Pen, meg Salvini koalícióra juthat, ha az apróbbakat is meg tudják szerezni, a lengyeleket, a Fideszt, meg más jobboldali 'apróságokat', amire van esély, hiszen ők nem kérnének vezető pozíciót.

2019. máj. 27. 18:58
 8/17 anonim ***** válasza:
Weber egy jellemtelen politikus, mindent annak vetett alá, hogy ő legyen megválasztva az EP-ben, szóval én drukkolok Timmermansnak. Ami szerintem még nem is teljesen lefutott, mert hiába EPP nagyobb kicsivel, mint S&D, de be kell venniük vagy a Liberálisokat, vagy a Zöldeket, akiknek Weber kevésbé elfogadható.
2019. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

De akkor nem szakad szét a Néppárt?

Hiszen elég sokan vannak, akik Salvinihez, vagy Le Penhez húznak?

Az is megkavarná a dolgokat erősen.

2019. máj. 27. 19:09
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

#9

Melyik párt áldozná be azt, hogy a vezető többség helyett a kisebbségi frakcióba ül át? Szerintem nem sok ilyen van. Salvini és Le Pen pedig hazájában hiába szerepelt relatíve jól, de EU szerte igen erősen alulmaradtak.

2019. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!