Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek meg fok valósulni...

Szerintetek meg fok valósulni a jövőben, a magyarországi "Cigány Autonóm Tartomány"? Ha igen, hogyan, és ki működtetni

Figyelt kérdés

Egyre több roma "értelmiségi" és "politikus" hangozhatta ezt az utóbbi időben, és gondolom, ahogy nőbi fog a számuk -mert nőni fog-, úgy egyre jobban lesznek ilyen hangok.


Én, meg jó pár magyar teljesen ellene van.


De azért, ha belegondolunk se rendőreik, se mentőseik, orvosaik, tanáraik, se hadseregük, se semmijük. Így hogy működne?


Vagy azt majd nekünk kell adnunk? :D


2019. jún. 10. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Felőlem legyen de minél messzebb magyarországtól
2019. jún. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
OK
2019. jún. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, jobb volna .

Rendes, védett határral

2019. jún. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Megnézném én ezt az önállóan életképtelen népséget meddig bírnák. De az felőlem mehetne, hogy Magyarországon kívül autonómiát kapjanak, majd magukra hagyni mindet, aztán had lássuk.
2019. jún. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom nem látod a valódi okát annak, hogy ez miért nem működne, és a felsoroltak, a "mijük nincs lista" abszolút nem igaz, de ha így is lenne, nem ez lenne a legnagyobb probléma! Erre egyébként a kommunisták már tettek kísérletet, úgyhogy az ötlet nem új, a tisztán cigányok által lakott falvak így alakultak ki, ami pedig egy kísérlet volt, de elbukott! Ilyen pl. Alsószentmárton is!

Erre cigányoknak kellene válaszolni, nem nekem, de a legnagyobb problémát az én véleményem szerint az jelentené, hogy míg neked minden cigány cigány, addig ez náluk nem így van, mert pl. egy beás és egy lovari (amit sokszor csak kolompárnak neveznek) nem tud megbékélni egymással, kulturáltabbak megtűrik egymást, de akkor is van köztük egy éles ellentét, egy határ. Érdekesség képen a lovarik eredetileg kereskedéssel foglalkozó cigányok voltak, jelentése pénzes a lóvé szót is innen, a cigány nyelvből vettük át. Azt is el kell mondani, hogy van köztük vegyes házasság is (kolompár-beás), de ez is nagyon ritka és a mai napig jó eséllyel számíthat mindkét fél arra, hogy ezt családja nem, vagy csak idővel (nagyon nehezen) fogadja el. Szóval addig, amíg neked cigány csak egy cigány, addig Ők különbséget tudnak tenni és általában tesznek is. Azaz egy ilyen közös tartomány sem lenne közös tartomány, mert vagy kulturáltan felosztanák egymás között a területeket vagy örökösen "háborúban" állnának egymással és állandó konfliktusok lennének. Mindenesetre én úgy látom, a cigányság értelmiségi rétege sem feltétlen látja ezt a problémát! Ez a "nagy összcigányság" ez egy viszonylag új keletű dolog, és nem vagyok arról meggyőződve, hogy ezt a cigányság akarta/akarja, erőlteti. Ha utánanézel a cigányságnál annyi féle nyelvjárás létezik és így annyiféle népcsoport, örökösen mást sem csináltak és csinálnak, mint különbségeket tesznek egymás között, nyelvben, lakóhelyben, életvitelben és régen foglalkozásukat tekintve is, az összes népcsoporti megnevezés ezekből született. Hogy élne együtt egy ilyen nép? Akkora a széthúzás közöttük, mint a magyarságnál, ha nem nagyobb... Egy elmagyarosodott cigány egy konzervatív cigánnyal sem fér meg, akkora a kulturális ellentét. Erre egy szélsőséges példa: Hallottam már ebből születő vitát, ahol a szülők azon vitatkoztak, hogy a gyerekeik (akik egy párt alkottak) nem lehetnek így együtt. A srác vagy elveszi a lányát még abban a hónapban vagy hagyja békén, mert a lánya nem egy k...a, aki házasságon kívül is lefekszik bárkivel. A fiú anyját elmondta a lány anyja mindennek, hogy milyen ember egyáltalán, és miként nevelte a gyerekét, hogy ilyen náluk lehetséges, hogy ez belefér, stb. A gyerek meg állt és nem értette, hogy most mi van, hát Ő nem fog 17 évesen elvenni valakit, akit pár hete ismer... Ilyen létezik a mai napig, nem kell a legfanatikusabb vallási közösségek felé fordulni, hogy ilyet láss, tapasztalj...

2019. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

"Ha igen, hogyan, és ki működtetni"

Ez a lényeg, hogy ki működtetné?

Függetlenül attól ahogy #1 nagyon helyesen és jól leírta a cigányság mibenlétét, azokat nevezi a többségi társadalom cigánynak, akik nem úgy élnek, mint ők, vagyis nem rendezett a környezetük, nem munkával, tanulással akarnak előrébb jutni, nem ugyanazok a szokásaik, értékrendjük stb. Azokra akik cigány származásúak, ellenben pont úgy élnek, mint te vagy én, a többség nem mondja, hogy cigány és nem is akarnának semmi ilyen autonómiát. Hiszen ők éppen úgy képesek normális életre most, hiszen a lehetőségeik ugyanazok, mint neked vagy nekem.

Akiket tehát cigánynak nevezünk, azokat pont azért gondoljuk ebbe tartozónak, mert önmagukban még most sem képesek a normális életre amikor mellettük ott van a többségi társadalom segíteni, építeni, támogatni. Mihez kezdenének magukban? Csak nézd meg azokat a településeket ahol ők vannak többségben. Vagy akár csak a települések azon területeit ahol ők laknak együtt, de még ha egy utcában a házakat megnézed, akkor is nagy a különbség. A valóság az, hogy ilyen helyeken van 1-2 aki uzsoráztat, 1-2 aki valamilyen vállalkozásban, cégben dolgoztatja a többieket, de a többség az ezektől függ és a saját környezetét, életét egyáltalán nem tudja rendben tartani. Előbb el kellene érni végre, hogy ugyanazokkal a lehetőségekkel ugyanúgy éljenek is , mint a többségi társadalom tagjai. vagyis ha az iskolában ingyen tankönyvvel, ingyen étkezéssel tanulhatnak, akkor náluk is majdnem mind végezze el az általánost, a többség szerezzen valamilyen szakmát vagy érettségizzen le és a 10-20 5%-kuk szerezzen diplomát.

de akkor meg majd nem is akarnak ilyen autonómiát.

2019. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amíg egyik megyében sincsenek 50% felett addig esélytelen, hogy egyáltalán megalakulhasson egy ilyen autonóm tartomány.
2019. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!