Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az emberiség miért ragadt meg...

Jeffrey Spender kérdése:

Az emberiség miért ragadt meg a megkérdőjelezhető értelmű háborúknál a világűrbe kilépés helyett?

Figyelt kérdés

A Szovjetunió összeomlását követően azt az általános várakozást táplálták, hogy az ideológiák közötti harcok véget értek, a nyugati demokráciák uralmával és egy-két megtűrt, sajátos berendezkedésű arab / afrikai állam létezésével, és a tudományos és gazdasági fejlődés jegyében 2020-ra lehet állandó holdbázisunk, több űrállomásunk, lassú, de érdemi lépésekben kijuthatunk naprendszerünkbe és lehet megvalósítani a fenntartható fejlődést, de ezek helyett sajnos teljesen más történt.


Nehezen érthető, rosszindulatú, értelmetlen és súlyos következményekkelé háborúkat vívnak az USA, a nyugati-európai nagyhatalmak a Közel-Keleten, 2003 és 2011 óta, Oroszország meg a Kelet-Európában vívott féltitkos háborúival kockáztat.


A háborúságok mellett túlszaporodik a Harmadik Világ és súlyos környezetszennyezést valósítunk meg mind a fejlett, mind a volt gyarmati világban.


2019. jún. 24. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kapzsiság, hatalomvágy nem tűnik el a földről, amíg ember él rajta.
2019. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Ez a törzsi, nemzetségi gondolkodásmódból adódik, ami mindig is kódolni fogja a konfliktusokat és a teljes összefogás hiányát. Mert az űr meghódításához egy világszintű összefogásra és együttműködésre lenne szükség. Így most csak egyes nemzetek tudnak kisebb lépéseket tenni az ügy érdekében és sokszor előfordul, hogy egy előrelépés után idővel jön egy hátralépés.

Pedig ketyeg az óra, ha sokáig nem mozdulunk, akkor egyre sebezhetőbbek leszünk. Elég egy jó nagy aszteroida becsapódás egy ezzel egyszerre az egész emberi civilizációnak reszeltek. Míg ha a Holdon, vagy a Marson (is) lenne már egy népes kolónia, akkor sokkal nagyobbak lennének az emberiség túlélési esélyei. Az emberiség java ezt nem látja be és inkább megmarad a maga kis bevált törzsi gondolkodásmódjánál. Az univerzumban csak a fejlődőképes okos fajok maradnak fenn sokáig. Az összes modernnek tekinthető technológia, a gépesítés még csak kb. 200 éve létezik az emberi faj életében, még látszólag van idő. De a döntést már a jelenben kell meghoznia az emberiségnek: összefog, vagy tovább ellenségeskedik saját fajtársaival.

2019. jún. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

A "világűrbe kilépés" még pár száz, esetleg ezer évig még megvalósíthatatlan.


Az oxigén-termeléshez növények szükségesek. A növényi élet alapja a szén, és a nitrogén.


Honnan vennék a "telepek" az oxigén, és nitrogén készleteiket? A földről? Hamar kifogynánk.

2019. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Most is folyik a világűr meghódítása, csak lassabban halad, mint a 70-es évekbeli sci-fikben megjósolták.

Majd a mesterséges intelligencia fejlődése ugrásszerű löketet ad neki a következő 20-30 évben.

2019. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Én abszolút pesszimista vagyok ebben. A háborúzás itt és most termeli a profitot, nem is akárhogyan. Ezen valós profit mellett akár a Naprendszer meghódítása is csak egy álmodozó gimnazista fejében létező zagyvaság. Arról nem beszélve, hogy a "világűr benépesítése" vonalon a mai rakétatechnikával nem lehet tovább lépni. Egyébként régebbi, még jóval optimistább jövőképekben a holdi, marsi bázisok már régen üzemelnének. de amíg az Usa hadseregének fenntartása naponta 2 milliárd dollár, a Nasa költségvetése meg a hadsereg másfél heti adagja, addig mi a jövedelmezőbb, és a pénzéhes döntéshozó politika vajon melyiket fogja támogatni?
2019. jún. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem ragad meg.

Most a megkérdőjelezhető értelmű háborúk világűrbe lépése jön.

Keress rá hogy "Trump Space force"

2019. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!