Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lenne Kína ha kapitaliz...

Milyen lenne Kína ha kapitalizmus és demokrácia lenne ott?

Figyelt kérdés
Átvenné az USAtól a vezető szerepet ?
2010. júl. 11. 15:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

akkor a kis sárgáknak sokkal jobban javulna az életszínvonala, és nem vállalnának annyi gyereket.


a világ elveszti a legolcsóbb munkaerejét, hirtelen minden elektromos és ruházati cikk ára húszszoros lesz.


Kapitalista érdekek tartják kínát kommunizmusban, hogy a munkaerejük olcsó legyen.

2010. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
17%
Magyarország 1990-ben a szocializmusról és a kommunista diktatúráról átállta a kapitalizmusra és a demokráciára. Majdnem átvette az USA-tól a vezető szerepet. Szerintem Kínának - lévén kicsit nagyobb és erősebb ország - sikerülne is átvenni a vezető szerepet. Aztán nézhetnénk a savanyú szőlőt, mert a kínaiaknak sikerült, ami nekünk csak majdnem.
2010. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
74%

"Magyarország 1990-ben a szocializmusról és a kommunista diktatúráról átállta a kapitalizmusra és a demokráciára. Majdnem átvette az USA-tól a vezető szerepe"


hozzátenném olyan hihetetlenül jól produkáltunk, hogy azon nyomban beindult a vágtató infláció rendszerváltás után, összeomlottak az állami vállalatok és közüzemek az alacsony hatékonyság miatt, és csak IMF segítséggel lehetett elkerülni az államcsődöt.


emellett azt se felejtsd el, hogy az USA győztes, míg Magyarország vesztes oldalon volt a világháború után


Ne ámítsd a népet a saját hülyeségeddel légyszíves. Olvass néha történelemkönyvet is a kijelentésed előtt!

2010. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
49%

Nem sokkal lenne más. Kína megtalálta a számára működő, sajátos modelljét. Csupán marginális elméleti kérdés, hogy ezt szocializmusnak vagy kapitalizmusnak nevezzük. Bármilyen rendszer legyen is Kínában, az ottani kollektivista hagyományok úgysem tennék lehetővé azt a szabadságfokot, azt az egyéni kibontakozást, mint ami a nyugati demokráciákban van.


Kína nem azért nem vette át (egyelőre) az USA-tól a vezető szerepet, mert a rendszere nem megfelelő, hanem azért, mert borzalmas szegénységet, elmaradottságot kell leküzdenie, és ez egy viszonylag lassú út. Meg persze az USA mindent megtesz, hogy lenyomva tartsa Kínát. Kialakult egy olyan gazdasági világrend, amiben a valós értéktermelés (amit Kína végez) rettentően alulértékelt, míg a bohóckodás (Hollywood, ilyan-olyan marketing, pénzpiaci hókuszpókuszok) abszurdan felülértékeltek. Kína látja el Amerikát lényegében az összes fogyasztási cikkel, de a modell a következő: Valahol az USA-ban feltalálnak egy tornacipőt, illetve márkával látják el, ezt Kína legyártja 3 dollárért, majd az Amerikában eladják 100 dollárért, amit ráadásul 10 éves lejáratú USA kincstárjegyben fizetnek ki. Ez az abszolút kizsákmányolás, de Kína ebbe is belemegy, mert nincs más piaca, csak így tud fejlődni. Ezekből a 3 dollárokból azért nem megy máról holnapra a felzárkózás, de azért csak haladnak, és Kína még visszavághat egyszer.

2010. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

én nem értem miről beszéltek.

kína nagyon is kapitalista ország. ez a gazdaságpolitika része. társadalmilag pedig autokrata irányítás alatt áll, de nyilvánvaló... hogy máshogy irányítanának annyi embert akkor területen? sehogy.

2010. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
15:45 te most azt mondod hogy Kína termel és Amerika fogyaszt, miközben csak látszatmunkát (adminisztráció, szolgáltatások stb) csinálnak ? Szerintem nálunk is ugyanez folyik (Mi termelünk minimálbéren, Nyugat-európa meg fogyaszt és látszatmelót csinálnak)
2010. júl. 11. 16:00
 7/36 anonim ***** válasza:
70%
nyugat-európa látszatmelót?:) mi meg itt alájukdolgozunk, nem?:D
2010. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
75%
16.00: Kínai-amerikai viszonylatban ez a modell. Magyarország picit bonyolultabb, mert a termelésből mi is nagymértékben kiszorultunk. Nálunk párhuzamosan létezik ez a kettő: tehát még termelünk is rabszolgaként, de nálunk is nagymértékben teret hódított a bohóckodás (ügynök vagyok, menedzser vagyok, stb.), és nálunk is ez biztosítja a jobb megélhetést.
2010. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
83%

Kínában kapitalizmus van, de nincs demokrácia. Ha demokrácia lenne, valószínűleg emelkedne az életszínvonal, így lelassulna a gazdasági növekedés, de egyben meg tudnának oldani olyan problémákat (pl. csökkenteni az etnikai feszültségeket, mérsékelni a környezetszennyezést stb.), amelyeket demokratikus nyilvánosság hiányában szőnyeg alá söpörnek. Csökkenne a korrupció és a legértelmesebb embereik nem emigrálnának tömegesen.


India kb. ugyanakkora és olyan fejlett volt 1950-ben, mint Kína, de demokratikus állam, szemben Kínával. Az eredmény ez, hogy India lassabban fejlődött kezdetben, de sokkal jobbak a hosszútávú kilátásai demográfiai, gazdasági és politikai szempontból. Valószínűleg 10-20 év múlva India fog gyorsabban fejlődni, miközben Kínát addigra a felhalmozódott problémák és feszültségek igencsak le fogják kötni.


A rövid válasz tehát az, hogy meg kell nézni Indiát. Kína kb. olyan lenne, ha demokratikus lenne.

2010. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
41%

16:00


"te most azt mondod hogy Kína termel és Amerika fogyaszt, miközben csak látszatmunkát (adminisztráció, szolgáltatások stb) csinálnak ? Szerintem nálunk is ugyanez folyik (Mi termelünk minimálbéren, Nyugat-európa meg fogyaszt és látszatmelót csinálnak"


Ezek népszerű és közismert hülyeségek, de azért csak hülyeségek maradnak. Egyszerűen nem így van.

2010. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!