Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az a kettősség,...

Miért van az a kettősség, hogy Magyarország egy ateista, de ugyanakkor erősen konzervativ ország?

Figyelt kérdés

A vallást csak nagyon kevesen gyakorolják (inkább idősek), a túlnyomó többség nem vallásos. Európában a legateistább országok közé tartozunk.

Mégis a többség (fiatalok többsége is) ellenzi a melegek házasságát, örökbefogadását, a drog-liberalizációt, a gender elméletet, a feminizmust, a külföldiek ide költözését,stb...


Ez ellentétes a nemzetközi trendekkel- Európában (meg máshol is) általában minél ateistább egy ország, annál liberálisabb.



2019. júl. 24. 11:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%

"Mégis a többség (fiatalok többsége is) ellenzi a melegek házasságát, örökbefogadását, a drog-liberalizációt, a gender elméletet, a feminizmust, a külföldiek ide költözését,stb..."


És? A szocializmusban is ellenezték ezeket, mégsem voltak vallásosak a komcsik.

Nem a vallás itt a lényeg, hanem a bigottság és a begyepesedettség.

2019. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
16%

Én ateista fiatal vagyok és nagyon konzervatív. Én azért ellenzem, mert szerintem az emberiség fénykora a 80-as évek volt, Magyarországon is olyan 1985-2004 volt szerintem a legjobb kor, tehát a korabeli értékrendet preferálom.


A Szovjetunió is ateista volt mellette meg konzervatív is.


A melegjogokat, feminizmust, transzikat is ellenzem, mert hozzájárulnak Európa elöregedésehez és a bevándorláshoz.


Az én ideális Európámban gyerekzsivajtól hangos az utca, fehér emberek élnek migránsok helyett és nincs iszlám.

2019. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%
Itt inkább egy individualista<->kollektivista, semmint egy vallásos<->ateista szembenállásról van szó.
2019. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Mert nem csak keresztyénség és újbalosság közül lehet választani. Az "erősen konzervatív ország" találó kifejezés, a néplélek azt akarja, hogy maradjon minden úgy, ahogy volt. De melyik korszakra utal ez? A Kádár-korszakra! Amikor az állam támogatta a családokat, a hosszú hajú fiúkat bevitte a rendőr és elverte, fű helyett pálinka volt, de mindezek mellett a vallásosság se volt divat. Meg volt tartva a karácsony meg húsvét, netán még meg is kereszteltetted a gyerekedet, de ennyi.
2019. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%

#4

Azért a Kádár-rendszerben még elég durván vallásosak voltak az emberek a mai állapotokhoz képest, főleg vidéken.

2019. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Alain Delon ***** válasza:
100%
Egy ateista is lehet maradi, kerékkötő. Ez nincs valláshoz kötve.
2019. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
78%

# 2/5 Fiatal mi? 40-50 lehetsz, de pont olyan vagy mint a 80 éves álkeresztény begyepesedett fideszesek, akiknek az a magyar kúltúra hogy pancsolt pálinka reggelire, disznaú vágás, meg egy adag xenofóbia. Gyerekzsivaj mi? Szerintem kussoljanak.

Mi közöd hozzá pl hogy mások mit csinálnak? Szánalmas kis proli.

2019. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
88%

"az a magyar kúltúra hogy pancsolt pálinka reggelire, disznaú vágás, meg egy adag xenofóbia."


Az a baj, hogy kb. tényleg ez a magyar kultúra.

2019. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
18%

7-es huszonéves vagyok és igen sokkal jobb a disznóvágás meg a pálinka, mint a fű és a vegánság. A gyerekgyűlöleted tipikus, amerikai sjw-ktől ered.


Nemrég is házibulit tartottunk amin Zoltán Erika és hasonlók szóltak.

2019. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
82%

Imádom ezt a képet, legyél te is Csanád Fideszes!


[link]

2019. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!