Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj ha kevesebben...

Miért baj ha kevesebben mennek egyetemre?

Figyelt kérdés

Nagyon sok előnye van annak, ha kevesebben mennek egyetemre. Csak azok mennek, akik tényleg elég okosak hozzá és nem csak "miért ne?" elven tanulnak valamit. Közben nő a szakemberek száma is, hisz aki nem egyetemet végez, az valamilyen szakmát tanul. Emellett vannak az átlag emberek számára rejtett előnyei is, de kis gondolkozással rájöhetünk, hogy melyek ezek.

Sokan azt hiszik hogy a kormány ki akar cseszni az emberekkel, ezért nehezítik az egyetemre való bejutást. Valójában amikor kijönnek a ponthatárok, leendő egyetemisták ezrei keresnek albérletet, amiért bármennyit képesek kifizetni ( mert muszáj ). Ez feltornázza az árakat, emiatt az átlagos emberek nem fogják tudni kifizetni az lakhatásukat. Ez veszélyes!

Kormányunk felveszi ezzel a jelenséget a harcot. Ha kevesebb az egyetemista, kevesebben keresnek albérletet, amelynek következtében az árak stagnálni, majd arányaiban véve csökkenni fognak ( a fizetések felzárkóznak hozzá ).

Kormányunk ismét előre gondolkodott, ismét az emberek oldalára állt.


2019. júl. 26. 05:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
14%

Nem baj, mert a diplomák nagy része "csak legyen valami papír" alapon készül, és semmi használható tudást nem ad, és ami ad is, annak nagy részéből is annyi van, amennyi sokszor több mint amennyi kéne, pl a 2010-es évek bölcsész szakja, a közgáz szak. Gyakorlatilag az egyetemista nők 90%-a ezt végzi, divat szak.

De a műszaki szakok se olyan jók, ott is az idő nagy része használhatatlan töltelêktudás magolására megy el.

2019. júl. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
Én elvégeztem 2 szakot is, de semmire nem mentem vele, inkább kockultam volna itthon 5-6 évig.
2019. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert az ipar 4.0, automatizalas, digitalizáció küszöbén elengedhetetlen az értelmes, gondolkodó munkaerő megléte. Hosszútávon gondolkodunk. Az más kérdés, hogy az egyetemi szakok egy jelentős részének nem sok értelme / haszna van, de a kormány ezt lerendezni azzal, hogy hírdeti a hiánydiplomákat, de az oda vezető megfelelő minőségű tanulmányokat semennyire sem támogatja.
2019. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%
A BM és az orvosi ami használható. A többi bóvli....
2019. júl. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

#14 Mi az a BM?


Én minden más téren elítélem a kormány oktatáspolitikáját, de a kötelező nyelvvizsgát és emelt érettségit nem tartom rossz ötletnek. Rengetegen buknak ki az egyetemekről a megfelelő hozott tudás hiánya miatt, ezen segíthet az emelt érettségi, a nyelvvizsga pedig a beragadt diplomák problémáján. Illetve sokan mennek egyetemre csak mert nem akarnak még dologzni, inkább még pár évet ellébecolnak. Talán így ez sem fog olyan sokszor előfordulni.

Az egyetemen is sokat kell majd tanulniuk, ideje a gimiben kicsit hozzászokni.

Én tovább csökkenteném a telített szakok keretszámait is és több pénzt adnék a műszaki képzésekre. Nagyobb ösztöndíjat adnék a hiányszakmák tanulóinak.

Még mindig majdnem ugyanannyi bölcsészt képeznek államin, mint informatikust. Szerintem ez nincs rendben.

2019. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
74%
A 2018 szeptemberére 63 főt vettek fel államilag támogatott régész szakra. Kérdem én, hol a búbánatban fog ennyi ember itt régészkedni? Sehol. Mennek a mekibe vagy valami gyártósorra betanított munkásnak. A szabadbölcsészeket inkább meg se nézem.
2019. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!