Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kötik össze az emberek...

Miért kötik össze az emberek a tudományt a liberalizmussal?

Figyelt kérdés

Ma olvastam egy cikket Jorgen Randers klímakutató nyilatkozatáról, és eléggé elcsodálkozott. A cikk lényege végülis az, hogy támogatni kéne az egy gyerekes családmodellt a klímavédelmi szempontjából. A legtöbb reakció a poszt alatt nyílván ellenséges volt, borzasztó helyesírási hibáktól hemzsegve. Viszont ami szemet ütött, hogy bárki aki védeni próbálta, egyből liberálisnak minősítették.


Jártam már én is úgy hogy leálltak vitatkozni egy emberrel de ha kész tényeket mondtam neki egyből le liberálisozott, meg hogy szégyelljem magam hogy ezt tanulom az iskolában.


Oda se mertem írni a Facebookra a véleményem mert tuti kimocskoltak volna a világból.


Szerintem a klíma kutatónak abban igaza van, hogy lehet csökkenteni kellene a népességet. Nagyon sokan odaírták hogy a nő dolga a szülés stb. Meg persze bepekeverték a vallást (miért is ne?). De az tény, hogy nekünk nincs természetes ellenségünk, a mi szaporulatunkaz nem szabályozza semmi, és ez veszélyes. Nagyon kis mértékben hát ránk a természetes szelekció. Ha túságosan túlszaporodunk jönni fog egy járvány mint régen a pestis, jön az éhezés. Persze szép a nagycsalád de azért ezek tények. Másrészt egyre több nő kezd meddő lenni ez is lehet hogy már egy visszahatása a természetnek, mert a végén úgy is ő győz. Ha túlszaporodunk, jönni fog majd a szaporodási rátánkba egy hatalmas visszaesés. Miért nem előzzük inkább meg? Nagyon sok ember írta hogy ha nincsenek nagycsaládosok úgy kihal az emberiség. Szerintem, egy újfajta járvány fenyegetőbb lenne. Nemzetközileg kellene valamit kitalálni hogy pl. Indiában, és Afrikában is visszaszorítsák a születések számát.


Vélemények? Mi ebben a liberális?


2019. júl. 27. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem a tudományt, hanem a gyermektelenséget. Ez esetben mondjuk téves asszociáció.
2019. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

Nem ismerem az eredeti cikket de abban mindenképpen egyetértek, hogy ha van egy állítás akkor azzal lehet egyet nem érteni de akkor illik valami tényszerű dolgot felhozni ellene. A másik vallása/bőrszíne/politikai meggyőződése stb ebben nem játszik szerepet, az pusztán személyeskedés.


A másik meg hogy rajtad is nagyon látszik, hogy az égvilágon semmiféle egyéni gondolatod nincs a dologról, csak megtetszett amit az a fickó mondott és most úgy adod elő mintha amúgy szakértője lennél a dolognak.


"Ha túságosan túlszaporodunk jönni fog egy járvány mint régen a pestis, jön az éhezés."

ööö... mert? Vagyis ha túlszaporodunk akkor jön a járvány, ha meg nem akkor nem.


"...de azért ezek tények."

Nem, ez nem tény.


"mi szaporulatunkaz nem szabályozza semmi, és ez veszélyes."

Ez nem igaz, az adott emberi populáció szaporulatát sok minden szabályozza. Pl: politikai berendezkedés, gazdasági állapot, jólét, kultúrális közeg


Már eleve az a gondolat, hogy "túlszaporodunk" sem áll nagyon stabil lábakon, mivel ahhoz tisztázni kellene, hogy mit jelent a túlszaporodás. Ezelőtt 100 évvel még csak 1 milliárd ember élt a földön ma meg 7-8. Akkor ez már most túlszaporodás, vagy nem? Ha nem akkor mikor jön el az. Amíg ez nincs tisztázva nehéz értelmezni a mondandód.

2019. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Ennek semmi köze a tudományhoz, ez világnézeti kérdés.
2019. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Ilyen amikor valaki sír, hogy leliberálisozták, de a neki nem tetsző válaszokat lepontozza :)
2019. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit, nem tudom hogy ki pontozott le kit de én nem.


Egyébként, nem vallom magam szakértőnek, viszont emelt biológiából van populáció genetika, ökológia. A múltra visszatekintve pedig azért pl tanultuk töriből hogy pl a középkorban a városok nagy népsűrűsége és a rossz higiénés körülmények miatt terjedtek olyan gyorsan a megbetegedések. Csak a középiskolai tanulmányaim okán vontam le azokat a következtetéseket amiket leírtam.

2019. júl. 27. 11:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért kötik össze, mert annak idején a felvilágosodás és a liberalizmus hozta el a tudomány szabadságát.
2019. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

A liberális politika évtizedek óta keményen dolgozik rajta, hogy a saját nézeteit "tudományos tényként" tálalja. Ezt mára sajnos elég sokan beveszik. Pedig a tudományon belül ugyanúgy megvan az a politikai sokszínűség, ami minden más közösségben is.

A klímakutató meg csak ne nyilatkozzon népességtudományi kérdésekben, a demográfusok sem nyilatkoznak a tengerjég olvadásával kapcsolatban. Az egy gyerekes családmodell lehet, hogy klímavédelmi szempontból pont jó, de más társadalmi problémák tengerét szabadítja el. Volt már, ahol kipróbálták, nem jött be.

2019. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a tudományt, inkább az áltudományt, tudománynak tűnő, objektívnek tűnő álláspontokat. Pl. minden ember egyenlő, keveredjenek a rasszok, népek, a származás, genetika nem határoz meg semmit a viselkedésben, genderizmus, transzszexualizmus, LMBTQ, férfiasság megítélése, feminizmus, "melegházasság", stb. A felvetés nevetséges, az európai, fehér népesség épp hogy csökken, és nőnie kellene, azzal semmit sem érünk el globálisan, egy egy kisebb, amúgy is csökkenő szegmenst csökkentünk. Az egykézés is problematikus, Kínában már problémák vannak belőle. A fehér ember körében alkalmazandó népességcsökkentés, életterük elvétele, keveredés tipikus liberális álláspont. Semmi értelme a fehérellenesség kívül. A liberális eszméket Európán kívül kellene hangoztatniuk, pl. muszlim országokban a feminizmust.
2019. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!