Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincsen...

Magyarországon miért nincsen atom program?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam miért nincsen atom program Magyarországon. Írnának van még Észak-Koreának is. Szerintem megérné. Atom fegyverekkel biztonságosabb a baj világ. Pl aszteroidák ellen jó lenne. Meg a Migránsok ellen is jó lenne el ilyesztésre

2019. júl. 28. 20:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
26%
Volt ilyen programunk. Moldova György Magyar atom című művében pontosan leírta a történéseket.
2019. júl. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha megpróbálkoznánk vele, szerintem a NATO Putyinnal karöltve gyalulná az országot simára!


Belegondoltál a kérdésed feltevése előtt, Magyarország földrajzi helyzetébe?

2019. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12 vagyok:


Egy Magyar atom-program csak kizárólag Putyin, vagy a NATO teljes fennhatósága és felügyelete alatt lenne lehetséges. Megvédene a "másiktól".


Önállóskodva mind a kettő a torkunknak ugrana!

2019. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Észak-Korea, Irán azért lett szankciónálva, mert nem az EU tagjai. Ha most veszek egy ásványvizet és eldobom a flakont szerintem előbb bomlik le a műanyag, minthogy az EU érdemben lépjen bármit is.
2019. júl. 29. 15:30
 15/17 anonim ***** válasza:

A migránsokat atomfegyverrel ijesztgetni Magyarországon eléggé megmosolyogtató jelenség lenne.. ha arra kerül a sor (ne kerüljön), van a kontinensen bőven elég belőle ahhoz, hogy ezt EU szinten egyszer s mindenkorra „rendezzük”.


Egy kva messze lévő aszeroidát atomfegyverrel lőni kockázatos, mert ki tudja, eltaláljuk-e (vagy mi mást találunk el vele..). Ha meg közel van, az is az, mivel simán szétlőhetjük vele a Föld körüli kommunikációs hálózatot (a katonait is), hát ezt sem tartanám életbiztosításnak, ráadásul egyelőre van erre egyezmény, hogy a világűrben nem robbantgatunk atomfegyvereket... meg mást sem nagyon. Ráadásul ha a szétrobbantott égitest nukleárisan szennyezett darabjait egyenletesen eloszlatjuk a bolygón, hát annak sem tudnánk kifejezetten örülni. Szóval ez eléggé sci-fi kategória, arról nem beszélve, hogy a bolygó ezen "támadások" elleni védelmi rendszere eléggé hiányos, vagy idejében észrevesszük, vagy nem (utóbbi esélyesebb, mert jóval kisebb területet ellenőrzünk, mint amennyit kellene - Izrael nem tudja a saját rakétapajzsát rendesen megcsinálni, nemhogy Magyarország a világűrből jövő fenyegetéseket elhárítani).


Szóval nem, én úgy gondolom, hogy más módon tudunk hozzájárulni a világ biztonságosabbá tételéhez.

2019. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%

#12 vagyok:


Eljátszottam kicsit a gondolattal, és arra jutottam hogy szerintem gond nélkül meg tudnánk oldani, ha hagynák. (persze nem Orbanisztánban)


A történelem folyamán a Magyarok "józan paraszti" esze már igen sok problémára adott megoldást!

Emlékezzünk csak az égő olajkutakra Kuvait-ban.

Az amcsik, és egy rakás másik ország dollár-milliókat ölt bele, hogy ki-kísérletezze az eloltás módját!


A "hülye" magyar fogott egy régi, kiselejtezett ruszki tankot, leszedte a lövegtornyot, a helyére felszerelte egy kiselejtezett MIG-21-es hajtóművét, ráfordította a lángoló kútra és elfújta!


No komment. :D:D:D:D

2019. júl. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A magyar atom-program kimerül az atom felhasználásában Pakson, illetve Debrecenben az Atommagkutató Intézetben (Atomki), ahol részecskegyorsítókkal végeznek kisérleteket, de köze sincs az atom-fegyverekhez, ezek elméleti kutatások, és igen eredményesek: [link]
2020. máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!