Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért élnek városok...

Az emberek miért élnek városokba tömörülve ahelyett, hogy kint élnének a szabadban nyugodtan és önellátóként?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember a rendszer rabszolgájaként éli életét, holott bárki megtudná teremteni önmagának a létezéséhez szükséges alap körülményeket kint a szabadban is. Állattartással, növénytermesztéssel bárki tudna el tudná látni magát, még egy családot is.


Miért szeretnek az emberek önként szolgává lenni? A mai civilizáció csak arról szól, hogy elnyomják az embereket és a gazdagok uralkodhassanak felettük, de ez egy önellátó társadalomban nem így lenne. Mindenki élne a maga által fabrikált kis telkén az állataival, zöldségeivel gondtalanul.



2019. júl. 29. 12:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

Kiköltözöl tanyára, önellátó leszel, hajnali 4-kor kelsz, fejed a teheneket, eteted a tyúkokat, ganézod a disznókat, délre végzel is.

Utána kapálsz egyet, levezetésképp megöntözöd az uborkát, a paprikát, meg a paradicsomot. Aztán rájössz, hogy még a füvet is le kéne nyírni.

Csak nehogy közben megfájduljon a fogad, mert ahhoz be kéne menni a városba, de mivel TB-t nem fizetsz, pénzed nincs, hát így jártál...

A panellakó meg ledolgozza a 8 vagy 12 óráját, hazamegy, elrendezi a háztartást és szabad ember.


Én személy szerint szeretem a munkám, egyáltalán nem érzem magam rabszolgának. Munka után vár a család, feleség, gyerekek. Közben időt szakítok arra is, hogy a saját vállalkozásom építsem napi pár órában.

A városban azért vannak programok, gyerekkel játszótér, mozi, színház, kiállítások, aquapark, fesztiválok, stb.

Falunk meg lehet kocsmázni, meg lehet focizni azt kifújt. Sokszor annyira unatkoznak, hogy egymást lesik megállás nélkül, mit csinál a másik...


Persze, tudom hogy vannak háztáji gazdaságok, amik pár hektárral olyan jól elvannak, hogy még félre is tudnak tenni belőle. Nálunk is van a rokonságban olyan, aki rideg szarvasmarha tartásból él.

De ezek a gazdaságok is részei annak a körforgásnak, aminek az elején ott vannak ők, a végén pedig a kiskereskedelmi vásárló, kettejük közt pedig ott vannak a feldolgozó üzemek, a hazai és multinacionális cégek, és a sok egyéb kapcsolódó ágazat. Ezek nélkül a családi gazdaságok termelése visszaesne, sokan be is zárhatnák a boltot.

2019. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha ebben az általad idealizált világban mindenki magának megtermelhetné, amit megeszik, ezen kívül miből lenne pénzük? Eladnák a felesleget? A többi falubelinek, akik szintén maguknak termelnek? Ingázhatnának a nagyobb városokba dolgozni, ha lenne pénz arra, hogy bejárjanak. Ha lenne rá pénz, vagy adna a cég, akkor az utazás és a munka annyi időt elvinne, hogy nem maradna idő a saját kis gazdaságuk fenntartására. Hamarosan visszatelepülnének ezek az emberek a városokba, mert az legalább közel van a munkahelyeikhez.

Ilyen falvakban az internetet, kábeltévét el is lehet felejteni. Elég kimenni a város szélére, ahová a szolgáltatók nem húzták ki a kábelt. Ezeken a helyeken marad a mobilnet, amivel te nem fogsz internetes filmeket nézni, vagy távmunkát végezni, mert olyan lassú és akadozó. Tévében marad az a néhány digitális földfelszíni, vagy "tányéros tévé", amit nézhetsz.

2019. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 mindentudó99 ***** válasza:
18%
#8 Na ha ilyen okos vagy akkor próbáld ki. Ha tetszik ha nem kell egy fix bevétel. Utána lehet azon gondolkodni hogy termelsz e egy kis mellékest. De egy kis tanyán pici földel nem tudsz annyi nyereséget összehozni hogy ha beüt valami akkor legyen tőkèd túlélni. Pont a disznózás az amivel már szinte mindenki felhagyott itt falun. Vagyis a családnak még csak csak tartanak de nem hízlalnak eladásra nem éri meg. De tényleg szerinted ha ilyen egyszerű lenne nem vágnának bele az emberek?
2019. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13: Nem kell fix munkahely, bevétel. Van, akik így élnek. Ez a munkájuk, ebből van bevételük. Viszont egyáltalán nem könnyű, és nem is teljesen kiszámítható. Szerintem nagyon kemény munka. Nekem így éltek a nagyszüleim. Mindig arra biztattak, hogy tanuljak és ne fizikai munkából akarjak élni.

És szerencsére szeretem is a munkám, sokkal könnyebb életem van, mint nekik, több szabadidőm, több lehetőségem, több mindent tudok csinálni a munkán kívül, mint ők. Ők szinte csak dolgoztak egész életükben.


41%-os: Pont te sarkítasz :D Nem minden városi bunkó. És nem mindenkinek a pláza a szórakozás. Falusiak is járnak plázázni. Nekem a kultúra és a kirándulás a szórakozás. Nemcsak falun van zöld és kert.

2019. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 mindentudó99 ***** válasza:
75%
#14 Persze hogy van. De nem úgy hogy van 30 tyúkod két disznód és 3 almafád. Mert az édes kevés .
2019. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%
Mert a Kádár kockában lakni jó. Pláne egy hetvenes évek körüliben, ahol az elmúlt ötven év alatt semmi nem történt.
2019. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
15: igen, ennél több kell 😊
2019. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 mindentudó99 ***** válasza:
Kb már 100 ezer elment eddig tápra meg takarmányra csirkéknek meg kacsáknak. És még m8ndíg kell. Mikor fognak azok még tojni hogy vissza is hozzanak valamit? Soká . Addig még etetni etetni. Ha tojni hagysz meg ki tudod hozni nullára a baromfit eladod a tojást mellé mondjuk a 60 tyúkból 20 at eladsz . Megmarad a maradék ingyen szinte . Ennyi a haszon. Csirkéből hamarabb lehet nyereség de több ezer felnevelése lenne szükséges ehez szerintem hogy éven át megélj. Az meg már megint nagy befektetés. Úgy hogy persze megoldható az önellátás csak nem abban a formában shogy a kérdező gondolja.
2019. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!